Zalety uniwersalnych słuchawek biznesowych

Istnieją grupy użytkowników komputerów i urządzeń mobilnych dla których słuchawki usb bywają standardem niezadowalającym. Najczęstszymi argumentami pozostaje stosunkowo niska jakość dźwięku, kompromisy w materiale z którego są wykonane, czy też brak pewnych funkcji i technologii. 

Okazuje się jednak, że nie jest to wcale standard. Co więcej, istnieją bardzo dobre modele słuchawek, łączące zalety słuchawek na usb z wysoką jakością rozwiązań, co czyni z nich bardzo dobre słuchawki do pc, słuchawki do pracy w biurze, czy też słuchawki do telefonów stacjonarnych, zwłaszcza w ciasnych przestrzeniach biurowych. 

Słuchawki biznesowe i ich największe zalety

Z czego to wynika? Typowe słuchawki do biura czy ogólnie słuchawki nagłowne to często plastikowe, ciężkie potworki, męczące uszy już po godzinie użytkowania, a często również przed nim. Dobrze dobrane słuchawki są obecnie banalne do podłączenia (standard Plug&Play), powinny łatwo się przechowywać, wygodnie nosić, a ponadto nie redukować szumy jakie obecne będą w normalnym środowisku pracy. Okazuje się, że słuchawki usb, takie jak Axtel Prime MS HD, spełniają większość tych warunków z założeń, a do równania dokładają technologie typowe dla znanych marek produkujących wysokiej jakości osprzętowanie audio. 

Istota funkcji

W najnowszych modelach Axtel zastosowano wzmocnioną redukcję szumów, która nie wpływa na jakość przekazywanego przez wbudowany mikrofon dźwięku. Ruchome głośniki nie kuleją zresztą również w jego odgrywaniu dla nas, pozostając dobrym wyborem również do większości domów jako wygodne słuchawki z mikrofonem. Te ergonomiczne modele posiadają także wygodne piloty USB, pozwalające na korzystanie z kupionego zestawu w sposób płynny i szybki, co w połączeniu z udanym designem tworzy w tej półce cenowej rozwiązanie zasadniczo idealne.

Sprawa kompromisów

Czy potencjalnie tracimy dużo w zastosowaniach uniwersalnych, tzn. słuchawek z mikrofonem usb? Okazuje się, że niekoniecznie. Brakuje tu jakości studyjnej, ale większość uszu dźwięk modeli Axtel i podobnych ich profesjonalnych rozwiązań biurowych zdecydowanie zadowoli. Ponadto wnoszą one ogromną jakość mikrofonów i rozmów, przebijaną jedynie przez samodzielne mikrofony studyjne i muzyczne, często pozostające poza cenowym zasięgiem kompletowania wyposażenia biurka. Kwestia designu jest już bardzo personalna. Prawdopodobnie zwolenników minimalistycznego, eleganckiego designu rozwiązań biurowych jest tyle samo co ich wrogów. Część osób, zwłaszcza młodych preferować będzie bardziej masywne, krzykliwe, a czasem i świecące rozwiązania. Nic w tym zresztą złego, jest to absolutnie kwestia gustu. Jeszcze inne osoby zechcą mieć swoje słuchawki stylizowane na gwiazdy rocka sprzed kilku dekad, czy wręcz przeciwnie – nie wyróżniać się w tłumie nawet kolorem plastiku. Jednakże kierując się zdrowym rozsądkiem, powinniśmy postawić przede wszystkim na najlepszy kompromis parametrów do ceny, zakładając oczywiście, ze konkretna funkcja czy zastosowanie nie jest nam niezbędna.