Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Z życia klas

AKTUALNOŚCI:

Biwak survivalowy klasy I a gimnazjum w Runowie

Utworzono dnia 15.06.2017

Dnia 12 czerwca 2017 r. uczniowie klasy I a Gimnazjum nr 5 w Wejherowie wraz z nauczycielkami A. Czurgiel oraz P. Romińską wybrali się na biwak survivalowy do Runowa. Mieli tam możliwość przez dwa dni bardzo aktywnie spędzać czas w ośrodku „Pałac pod Bocianim Gniazdem”. To miejsce, łączące pozytywną dawkę emocji i niezapomnianych przygód. Do największej atrakcji biwaku należała przeprawa przez bagno, pionierka obozowa oraz dyskotekowe show.

 

czytaj dalej... na temat: Biwak survivalowy klasy I a gimnazjum w Runowie

Biwak klasy 5 b

Utworzono dnia 15.06.2017

Uczniowie klasy VB uczestniczyli w dwudniowym biwaku w Grabowcu  koło  Szemuda. Naszą  przygodę  rozpoczęliśmy od 7 -kilometrowej pieszej wędrówki  po okolicznych lasach. Następnie  po dotarciu do punktu noclegowego wspólnie upiekliśmy pizzę, którą  każdy sam dla siebie przygotował.  Potem mieliśmy czas wolny na gry i zabawy- bawiliśmy się w chowanego, graliśmy w piłkę,itp. Wieczorem mieliśmy dyskotekę, ognisko,  piekliśmy kiełbaski i udaliśmy się do lasu, aby wsłuchać się  w śpiew  ptaków  i szum lasu- wówczas poczuliśmy się  ludźmi lasu. Na drugi dzień  jeździliśmy  konno, mieliśmy  spotkanie z Panem leśniczym i podchody po lesie. To była wyjątkowa przygoda, która  na długo  pozostanie w naszej pamięci. 

 

czytaj dalej... na temat: Biwak klasy 5 b

DZIEŃ DZIECKA DRUGICH KLAS GIMNAZJUM

Utworzono dnia 12.06.2017

Dnia 02.06 uczniowie klas drugich Gimnazjum Nr 5 wybrali się wraz ze swoimi wychowawcami na ognisko na obiektach sportowo-rekreacyjnych przy ul. Fenikowskiego. W programie było pieczenie kiełbasek oraz gry i zabawy sportowe. Przyjacielska atmosfera jak również piękny, słoneczny dzień sprawiły, że to był mile spędzony Dzień Dziecka :)

Tekst i zdjęcia: Marta Pacek-Jezierska

 

 

czytaj dalej... na temat: DZIEŃ DZIECKA DRUGICH KLAS GIMNAZJUM

PIKNIK RODZINNY VIA

Utworzono dnia 12.06.2017

Dnia 09 czerwca Rodzice i Opiekunowie uczniów klasy VIA spotkali się na Pikniku Rodzinnym na Jakubowej Polanie przy os. Fenikowskiego. Wszyscy aktywnie spędzili 3 godziny na świeżym powietrzu grając w piłkę nożną i siatkową. Jedną z atrakcji było pieczenie kiełbasek. Uczniowie chętnie włączyli się w przygotowanie ogniska, pamiętając o zasadach bezpieczeństwa. Rodzice w tym czasie mieli okazję do rozmów na temat postępów Ich dzieci w nauce, planów na wakacje. Pogoda dopisała i humory nie opuszczały nas do samego końca. To było ciekawe spotkanie, które dostarczyło wielu cennych informacji nie tylko wychowawcy, ale również Rodzicom.

Dziękuję Wszystkim za przybycie!

 

czytaj dalej... na temat: PIKNIK RODZINNY VIA

PARK POWROTU DO PRZESZŁOŚCI

Utworzono dnia 08.06.2017

Uczniowie klasy Vb wraz z Paniami Agnieszką Lesner i Sylwią Klamrowską uczestniczyli w wycieczce do Rumi.  Tam udaliśmy się do ,,Parku  powrotu do przeszłości".  Poznaliśmy niezwykłe gady, eksponaty dawnych ludzi i ich miniatury, bawiliśmy się na dmuchanym zamku oraz w świecie piłek, skakaliśmy na trampolinie pod okiem instruktora, budowaliśmy dom z klocków LEGO, byliśmy w labiryncie i pokoju zagadek,a także graliśmy w minigolfa. Była to niezwykła wycieczka na świeżym powietrzu.  Wszyscy wrócili zadowoleni  z powodu  przewidzianych atrakcji dla każdego.

 

czytaj dalej... na temat: PARK POWROTU DO PRZESZŁOŚCI

Centrum Nauki Hewelianum

Utworzono dnia 04.04.2017

Uczniowie klasy VB i VD uczestniczyli w interesującej  wycieczce do Centrum Hewelianum w Gdańsku. Tam obejrzeli wystawę,, Dookoła  świata"  oraz brali udział  w lekcji przyrodniczej na temat budowy i przeznaczenia mikroskopu. Sami prowadzili badania i musieli wykonać  eksperyment z cebulą. Była  to bardzo interesująca wycieczka.

 

czytaj dalej... na temat: Centrum Nauki Hewelianum

Zegar

Kalendarium

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Sierpień 2017
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3

Imieniny

Zaloguj się do szkolnej poczty