Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Z życia klas

AKTUALNOŚCI:

UCZTA BOGÓW NA OLIMPIE W WEJHEROWSKIEJ JEDENASTCE

Utworzono dnia 03.11.2018

Uczniowie, a właściwie olimpijscy bogowie, w ramach powtórzenia wiadomości przed sprawdzianem uczestniczyli na zaproszenie Zeusa w uczcie, odbywającej się w jego pałacu. Każdy odpowiedział na zaproszenie odpowiednim przebraniem oraz niezbędną wiedzą i umiejętnościami. Na suto zastawionym stole znalazły się nawet nektar i ambrozja, a także wiele innych smakołyków. Rozmowom o sprawach wagi państwowej nie było końca. Spotkanie to podsumowało naszą wiedzę, poszerzyło informacje, ale co najważniejsze, sprawiło nam wiele radości! W przyjemny sposób powtórzyliśmy wiadomości przed sprawdzianem, z którego liczymy, że otrzymamy najlepsze stopnie!

 

czytaj dalej... na temat: UCZTA BOGÓW NA OLIMPIE W WEJHEROWSKIEJ JEDENASTCE

"Angielski inaczej"

Utworzono dnia 02.11.2018
W klasie 5f na ostatnich lekcjach j.angielskiego nauka wyglądała inaczej niż na co dzień. W sali znalazły się "stacje" z różnymi zadaniami do wykonania.
Uczniowie mogli sobie wybrać które z nich chcą w danym momencie wykonać, ustalić kolejność oraz tempo pracy. Możliwość wyboru, aktywności oraz samodzielności w procesie nauki bardzo przypadła uczniom do gustu. Byli ciekawi każdego nowego wyzwania i z zaangażowaniem podchodzili do kolejnego ćwiczenia. Wyniki ich pracy zebrali do książeczek, które są widocznym efektem ich starań.
...i już czekają na następną edycję aktywnej nauki.  
 
czytaj dalej... na temat: "Angielski inaczej"

Godzina wychowawcza w klasie 4b

Utworzono dnia 18.10.2018

100 Rocznica Odzyskania Niepodległości była tematem godziny wychowawczej w klasie 4 b. Uczniowie rozmawiali na temat święta, które obchodzimy 11 listopada. Przedstawiono wcześniej przygotowane przez dzieci prace oraz zadania. Klasa zaprezentowała własnoręcznie wykonane flagi w kolorach biało -czerwonych. Prace zostały wykonane rożnymi technikami między innymi wydzieranką i wyklejanką. Franek przygotował wulkan z masy papierowej i zaprezentował wybuch lawy. Zaprezentował przy tym doświadczenie chemiczne, wzbudzając ogromne zainteresowanie koleżanek i kolegów. Ania pięknie zaśpiewała piosenkę o charakterze patriotycznym (cała klasa włączyła się do śpiewu). Nevena przeczytała samodzielnie napisane opowiadanie, które zachwyciło wszystkich uczniów. Dzieci klasy 4 b wspaniale wykonały powierzone im zadania, dzięki czemu lekcja wychowawcza dotycząca święta „11 Listopada” na długo pozostanie w naszej pamięci.

 

czytaj dalej... na temat: Godzina wychowawcza w klasie 4b

Sukcesy uczennicy klasy 5 h

Utworzono dnia 18.10.2018

19.08.2018  Wiktoria zdobyła puchar Polski w skokach przez przeszkody. Mając 5 lat zaczęła naukę jazdy konnej. Konie to jej największa pasja! W lipcu tego roku otrzymała także mistrza pomorza w ujeżdżaniu oraz dostała się na Cavaliadę najbardziej prestiżowe zawody w Polsce gdyż zjeżdżają się na nie zawodnicy z całego świata. Tylko ośmioro najlepszych zawodników (dzieci) z Polski w jej kategorii wiekowej ma możliwość uczestniczenia w takich zawodach. W wrześniu obroniła tytuł vice Mistrza Polski Północnej w skokach przez przeszkody. Obecnie szlifuje formę na Cavaliadę i zawody Ogólnopolskie które niebawem odbędą się w Sopocie. Jazda konna to sport z którym Wiktoria wiąże przyszłość. Trenuje 5 dni w tygodniu !

Życzymy powodzenia w osiągnięciach!!!

 

czytaj dalej... na temat: Sukcesy uczennicy klasy 5 h

DZIEŃ CHŁOPAKA W KLASIE 4C

Utworzono dnia 05.10.2018

Dnia 26.09.2018 roku na godzinie wychowawczej panowie z klasy 4c obchodzili swój dzień – Dzień Chłopaka. Dziewczynki przygotowały z tej okazji chłopcom słodkie upominki oraz zrobiły gazetkę szkolną. Jeszcze raz życzymy Wam spełnienia marzeń!!! :)

 

czytaj dalej... na temat: DZIEŃ CHŁOPAKA W KLASIE 4C

Dzień Chłopaka w 4 h

Utworzono dnia 01.10.2018

W piątek 28.09.2018r. obchodziliśmy DZIEŃ CHŁOPAKA, muszki  oraz krawata:)
IV h także nie próżnowała! Własnoręcznie wykonane muchy zdobiły nasze ubrania, co dumnie prezentujemy na zdjęciu. Nasze koleżanki-Marlena, Ola i Zosia wykonały dla i o naszych chłopakach cudną gazetkę. Potem było jeszcze weselej-konkursy dla płci brzydkiej:), czyli męskiej. Okazało się, że żaden chłopak nie potrafi pleść warkoczy. Trochę lepiej panowie radzili sobie z malowaniem ust naszych dziewczyn. Pani się jednak nie odważyła:). Zaśmiewaliśmy się do łez, kiedy to z zawiązanymi oczyma musieli odgadnąć imię dziewczynki…klepiąc je po głowie. I tu się pani dostało! Zabawa była przednia!!!

 

czytaj dalej... na temat: Dzień Chłopaka w 4 h

Zegar

Kalendarium

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Styczeń 2019
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3

Imieniny

Zaloguj się do szkolnej poczty