Wynajem samochodów w Warszawie dla firm – czy to się opłaca?

Każdy przedsiębiorca poszukuje rozwiązań, które byłyby w stanie z jednej strony umożliwić mu zwiększenie efektywności działań i tym samym przyspieszenie rozwoju firmy, a z drugiej zoptymalizowanie kosztów. Jednym ze sposobów na jedno i drugie okazuje się wynajem samochodów w Warszawie, który okazuje się być nawet bardziej korzystny niż leasing! Co warto o nim wiedzieć i dlaczego, będąc przedsiębiorcą, warto na niego postawić?

Czym jest wynajem samochodów?

Wynajem samochodów Warszawa to usługa, która cieszy się ogromną popularnością klientów już od dłuższego czasu. Wynika to przede wszystkim z tego, że jest ona niezwykle korzystna – umożliwia skorzystanie z jednego z nowoczesnych i zadbanych pojazdów, a także podróżowanie nim bez jakichkolwiek ograniczeń. Często korzystają z tego osoby prywatne, chcąc zastąpić swój uszkodzony pojazd, jak również biznesmeni – np. w celu:

  • zyskania wysokiej klasy pojazdu służbowego, który zrobi wrażenie i będzie pomagał w budowaniu prestiżu firmy,
  • spotkania z klientem VIP i zapewnienia mu jak najlepszych warunków prowadzenia rozmów oraz transportu,
  • rozbudowa firmowej floty samochodów – np. o pojazdy osobowe, a nawet dostawcze (w zależności od celów biznesowych danego przedsiębiorstwa).

Oczywiście wynajem samochodów jest usług dostosowaną do indywidualnych potrzeb każdego klienta – może mieć charakter krótkoterminowy (na co najmniej jedną dobę), jak również długoterminowy. Możesz więc wynająć auto np. na wiele miesięcy, co będzie stanowiło Twój stały sposób na komfortowy i bezpieczny transport. To właśnie z tej drugiej opcji najczęściej korzystają przedsiębiorcy, co ma jeszcze jedną zaletę – im dłuższy wynajem, tym niższa cena wypożyczenia samochodu na dobę!

Wynajem samochodów czy leasing?

Swojego czasu najpopularniejszym sposobem na pozyskiwanie samochodu dla firmy był leasing, oferowany przez wiele firm na całkiem korzystnych warunkach. Niestety, posiadał on dwie podstawowe wady – po pierwsze wymagał ( i wciąż wymaga, co to usługa ciesząca się stale sporą popularnością przedsiębiorców) wykupienia pojazdu po okresie leasingu, a po drugie przedsiębiorca musiał płacić wysoką kaucję, która często była przeszkodą nie do przeskoczenia.

W przypadku wynajmu samochodów takich problemów nie ma – najlepsze wypożyczalnie na rynku nie pobierają takiej kaucji, a przedsiębiorca nie ma obowiązku wykupienia pojazdu po zakończeniu umowy. Może on ją przedłużyć albo… wynająć inny samochód – to niezwykle korzystne rozwiązanie, które dają swobodę wszystkim klientom biznesowym. A wynajem samochodów to również wiele innych korzyści, takich jak:

  • umożliwia skorzystanie z bardzo dużej liczby pojazdów i wybór spośród nowoczesnych, pięknych i komfortowych samochodów, które nie tylko pozwolą Ci realizować cele biznesowe, ale również dadzą maksymalny komfort i bezpieczeństwo jazdy,
  • jest dostępny w naprawdę atrakcyjnych cenach – wybierając średniej klasy pojazd zapłacisz zaledwie kilkadziesiąt złotych miesięcznie za jego wynajem, co jest ceną niewygórowaną nawet dla małych przedsiębiorców,
  • jest bardzo prosty w rezerwacji – wystarczy, że skorzystasz z formularza znajdującego się na stronie internetowej danej firmy, wybierzesz interesujące Cię opcje i w kilka minut ustalisz najważniejsze szczegóły wynajmu, dostosowane do Twoich indywidualnych potrzeb,
  • minimum formalności – po dokonaniu rezerwacji, możesz odebrać pojazd w dowolnym miejscu i podpisać umowę na miejscu, co zajmuje niewiele czasu i będzie dla Ciebie w stu procentach korzystne.

Jeżeli jesteś przedsiębiorcą i chcesz skorzystać z profesjonalnego wynajmu aut, powinieneś wybrać jak najlepszą wypożyczalnię – pomoże Ci w tym opinia innych klientów. Wszelkiego rodzaju oceny i recenzje bez najmniejszego trudu znajdziesz w Intrenecie – na portalach społecznościowych czy w Google, co pozwoli Ci sprawdzić, czy dana firma będzie w stanie w stu procentach spełnić wszelkie Twoje oczekiwania.