Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Wymiana polsko-rosyjska

AKTUALNOŚCI:

Wymiana -dzień czwarty

Utworzono dnia 11.10.2018

Dzisiaj udaliśmy się na całodzienną  wyprawę na Kaszuby, gdzie odwiedziliśmy Szymbark i Wdzydze Kiszewskie. Szymbark, miejscowość położona w samym sercu Kaszub u stóp Wieżycy pozwoliła Rosjanom poznać życie Kaszubów nie tylko w Polsce , ale i w innych częściach świata.Z kolei Muzeum Park etnograficzny we Wdzydzach  przedstawił zwyczaje Kaszubów również od strony ucznia z początku XX wieku.Młodzież polsko-rosyjska poznała warunki w jakich uczyli się młodzi Kaszubi, ich zabawy i zabawki.Wyprawa na Kaszuby dała możliwość głębszego zrozumienia wpływu warunków środowiska przyrodniczego na życie dawnych i obecnych Kaszubów.

 

czytaj dalej... na temat: Wymiana -dzień czwarty

Wymiana dzień 3- Warsztaty w Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko – Pomorskiej w Wejherowie oraz wizyta w centrum Experyment w Gdyni

Utworzono dnia 10.10.2018

W Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie tworzymy siatki z motywami kaszubskimi i poznajemy Filharmonię Kaszubską. Następnie polscy uczniowie mogli pokazać swoim rosyjskim kolegom park Majkowskiego.  Po obiedzie młodzież współpracuje ze sobą w Centrum Experyment w Gdyni. Uczniowie poprzez zabawę mieli możliwość poznania wielu ciekawostek naukowych a jednocześnie mogli lepiej się poznać i przełamywać bariery.

 

czytaj dalej... na temat: Wymiana dzień 3- Warsztaty w Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko – Pomorskiej w Wejherowie oraz wizyta w centrum Experyment w Gdyni

Wymiana dzień drugi – wizyta w Gdańsku

Utworzono dnia 10.10.2018

Wtorek kolejny dzień wizyty Rosjan w Polsce. Tym razem Gdańsk. Uczniowie mogą porównać muzea bursztynu w Polsce i Rosji. Zadanie na dziś: odszukanie różnych stylów architektonicznych, zebranie informacji o ich twórcach. Pomaga nam w tym wspaniała przewodnik pani Lisa. Dzięki niej mamy wyobrażenie o ludziach, którzy tworzyli to wspaniałe miasto. Podziękowania dla Centrum Polsko-Rosyjskiego Dialogu i Porozumienia za dofinansowanie.

 

czytaj dalej... na temat: Wymiana dzień drugi – wizyta w Gdańsku

Wizyta w Polsce - dzień 1

Utworzono dnia 10.10.2018

W poniedziałek pani dyrektor Wioleta Podolska przywitała  naszych  gości z Rosji  w murach Szkoły Podstawowej nr 11 w Wejherowie. Uczniowie biorący udział w wymianie polsko –rosyjskiej  oprowadzili  przyjaciół z Rosji po naszej placówce.  Udaliśmy się do Ratusza na spotkanie z wiceprezydentem panem Arkadiuszem Kraszkiewiczem, który pokazał  nam Ratuszu i przedstawił historię Wejherowa. Po obiedzie odbyły się zajęcia w szkole, które miały na celu poznanie kultury Kaszubów i nauki  piosenki kaszubskiej. Współpraca młodzieży była możliwa dzięki dofinansowaniu Centrum  Polsko - Rosyjskiego Dialogu i Porozumienia.

 

czytaj dalej... na temat: Wizyta w Polsce - dzień 1

Piąty dzień wymiany młodzieży

Utworzono dnia 10.10.2018

Nadszedł czas pożegnania. Po udanym pobycie, który zaowocował nowymi przyjaźniami oraz poznaniem kultury sąsiadów czas wracać do domu. Z niecierpliwością czekamy na  gości z Zielenogradzka . Dziękujemy Centrum Polsko -Rosyjskiej Dialogu i Porozumienia za dofinansowanie wyjazdu.

 

czytaj dalej... na temat: Piąty dzień wymiany młodzieży

Dzień czwarty Wizyta w szkole i Pobrzeże Bałtyku

Utworzono dnia 27.09.2018

https://gopro.com/v/4JeN1ozmR4EP

Dzisiejsze przedpołudnie spędziliśmy w szkole - Gimnazjum Vector w Zielenogradsku. Uczestniczyliśmy w lekcji języka angielskiego oraz mini warsztatach teatralnych. Mieliśmy okazje wykonać na zajęciach praktycznych, gwiżdżące ptaszki z białej gliny. Po południu odwiedziliśmy Park...

czytaj dalej... na temat: Dzień czwarty Wizyta w szkole i Pobrzeże Bałtyku

Zegar

Kalendarium

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Luty 2019
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 1 2 3

Imieniny

Zaloguj się do szkolnej poczty