Wybór kawy do firmy – Tylko najważniejsze aspekty

Bardzo rzadko silimy się na wyszukane ceny kawy, którą przychodzi nam pić każdego poranka. Najczęściej po prostu mówimy, że dana kawa jest albo dobra, lub też niedobra. Wyczuwamy jej smak, na który składa się naprawdę duża liczba elementów, które definiowane są najczęściej przez profesjonalistów. Ci zazwyczaj oceniają jej konsystencję, wyważenie oraz cielistość i kwasowość, co oczywiście w rezultacie wpływa na jej smak. Jeśli pragniemy potrafić odróżniać wysokojakościowe kawy, najlepiej zaznajomić się z tymi parametrami oraz tym, co na nie oddziałuje.

Świeży wypał kawy to szansa na najlepszy smak!

Tak naprawdę, kawa do firmy może być każdego gatunku, jednak zawsze najlepszą będzie ta, która była wypalana na świeżo. Można to porównać to świeżego chleba, który posiada o wiele lepszy smak, kiedy jest przywieziony prosto z piekarni. W prawdzie po kilku dniach jest on wciąż jadalny, jednak kilkudniowy, czerstwy bochenek nigdy nie dorównuje temu świeżemu.

Zatem również kawa prosto z palarni jest o wiele lepsza w smaku niż te, które wypalane były miesiące temu, a prawda jest taka, że spotykamy je na półkach w sklepach i marketach. Kiedy kupujemy kawę do biura, najlepiej sięgać właśnie po taką.

W prosty sposób, uda się nam kupić kawę prosto z palarni. Ponadto, nie spotkamy się tutaj z wygórowanym wydatkiem, który będzie podobny do zakupu klasycznej kawy w sklepie. Wystarczy poszukać dobrego sklepu internetowego, który będzie w stanie zaoferować nam sporo możliwości.

Dzięki zakupie kawy w palarni, zawsze wiemy co znajduje się w opakowaniu. Możemy dokonać wyboru spośród wielu odmian i gatunków kaw, które przyjechały z przeróżnych plantacji. Co więcej, sami zdecydujemy o jej stopniu wypalenia, co wpływa na jej smak i aromat. Bez wątpienia będą to towary, będące na najwyższych pozycjach we wszelkich rankingach kawy ziarnistej.

Pochodzenie ma znaczenie – skąd przyjechała kawa?

Między zwrotnikiem raka i koziorożca znajduje się tzw. pas kawowy, gdzie aktualnie mają miejsce główne uprawy kawowca. Każdy kontynent, może pochwalić się innym smakiem kawy, a zdarza się także, że nawet na tym samym kontynencie, ziarna kawy wyglądają nieco inaczej. Wpływają na to różnice w metodach upraw, przetwarzania ziaren i odmienność gleb.

Masowa sprzedaż kawy, zakłada zazwyczaj pozyskiwanie ziaren z plantacji przemysłowych, gdzie proces przetwarzania oraz uprawa, wykonywana jest na skalę przemysłową. Z uwagi na to, spotyka się niemal identyczny smak we wszystkich kawach z masowego rynku sprzedaży.

Małe plantacje podchodzą do uprawy kawy nieco inaczej, gdyż stawiają one raczej na ręczne zbiory i suszenie ziaren na otwartym słońcu. Tam, już na poziomie plantacji są one segregowane, dlatego ich jakość bije na głowę te przemysłowe. Najlepszą kawę otrzymamy zatem od plantacji rodzinnych, skąd ziarna trafiają do renomowanych plantacji. To ziarna, które zdecydowanie będą najlepsze, zarówno do naszego dystrybutora kawy w firmie, jak i w domu.