Wpływ materaca na jakość Twojego życia

Czasami drobne elementy, które na co dzień nie przykuwają naszej uwagi, mają ogromne znaczenie na jakość życia codziennego. Jednym z takich elementów jest materac. Skupiamy się raczej, na tym, aby stylistyka łóżka pasowała do wystroju sypialni, a pościel odpowiadała najnowszym trendom. Co jednak z Twoim kręgosłupem, problemami z zasypianiem czy bezsennością? Ich źródła możemy śmiało doszukiwać się w nieodpowiednio dopasowany do potrzeb ciała materacu.

Skutki snu na nieodpowiednim materacu

Rezultatami spania na niewygodnym, niedopasowanym czy zużytym materacu nie są jedynie podkrążone oczy z niewyspania się, czy ogromne zmęczenie. Skutki niezadbania o właściwe podłoże do snu mogą być znacznie większe. Jedna czy kilka nocy przespanych na nieodpowiedni materacu nie odcisnął na nas większego piętna. Gorzej, jeśli sytuacja ta powtarza się każdego dnia.

Sygnały dające znać, że Twój materac jest nieodpowiedni:

 • ciągła zmiana pozycji podczas snu,
 • narastające bóle karku i pleców,
 • ciągłe zmęczenie i wyczerpanie,
 • często powracająca bezsenność,
 • problemy z koncentracją,
 • bezpodstawna drażliwość, nerwowość,
 • pojawiające się zmarszczki wokół oczu.

Wymienione skutki snu na nieodpowiednim materacu to tak naprawdę początek problemów, z którymi będziemy się zmagać. Dostarczanie organizmowi nie odpowiedniej liczby godzin snu czy jego złej jakości sprawi, że wszystkie objawy odcisnął silne piętno na naszym życiu. Problemy z koncentracją przerodzą się w zmniejszenie produktywności, a co za tym idzie, jakość wykonywanej pracy drastycznie spadnie, co rzadko kiedy pozostaje niezauważone przez szefa. Ciągła drażliwość może być początkiem problemów rodzinnych lub konfliktów z przyjaciółmi. Nie bez znaczenia jest również nieodpowiednia jakość snu dla naszej wagi, która zacznie w drastycznym tempie wzrastać.

Po czym możesz poznać, że Twój materac jest dla Ciebie nieodpowiedni?

Wielu z nas może nawet nie zdawać sobie sprawy z tego, że śpi na materacu, który sukcesywnie zmniejsza jakość naszego życia.

Cechami, które mogą być dla nas wyznacznikiem słabej jakości materaca, jest:

 • niedopasowanie powierzchni do kształtu ciała,
 • brak podparcia w najważniejszych punktach,
 • wywieranie nacisku na poszczególne, wystające punkty ciała,
 • brak zdolności przepuszczania powietrza i pochłaniania wilgoci,
 • brak ochrony przed roztoczami i bakteriami.

Co możesz zrobić, aby poprawić jakość swojego snu?

Wyjście z sytuacji, kiedy słabej jakości materac wpływa na jakość naszego życia, jest tylko jedno – kupić nowy. Całe szczęście rozwiązanie to jest nie tylko szybkie, ale również proste. Sklepy internetowe oferują szeroki asortyment dostosowany do naszych potrzeb, a przede wszystkim wagi ciała, która odgrywa kluczową rolę podczas wyboru podłoża, na którym nasz organizm będzie mógł się regenerować. Produkt oferowany przez sklep mifili.pl – materac hevea z pewnością spełni nasze oczekiwania. Wykorzystywane w produkcji materiały charakteryzują się najwyższą jakością, która sprawia, że każda noc na nich przypomina niemal sen na chmurce. Wybierając ten sklep internetowy, możesz wybierać materace, uwzględniając ich:

 • twardość,
 • grubość,
 • rozmiar,
 • rodzaj wypełnienia,
 • materiał pokrowca.

Powyższe parametry są najważniejszymi, na które musimy koniecznie zwrócić uwagę, jeśli zależy nam na materacu, który będzie idealnie dopasowany do naszych potrzeb i ciała. Wszystkie informacje na ich temat zostały umieszczone w opisach produktów.

Nie zapomnij o dobrej wentylacji oraz cyrkulacji ciepła i powietrza

Podczas snu nasz organizm wydziela dużą ilość ciepła i wilgoci. Dlatego tak ważne jest zadbanie o to, aby materac, na którym śpimy, mógł zapewnić odpowiedni przewiew. Istotną rolę w kontrolowaniu tych elementów ma rodzaj wypełnienia i materiału, z którego został wykonany pokrowiec. Dzięki materacom, które są w stanie nam to zapewnić, możemy być pewni, że każdą kolejną noc na nowym materacu prześpimy spokojnie, bez ciągłego przewracania się z boku na bok.