Winyl – ochrona Twoich podłóg

Jeśli Twoim marzeniem jest mieć piękne i czyste podłogi to postaw na winyl, a konkretnie na podłogi, na których są panele winylowe bądź płytki winylowe. Dzięki swojej strukturze i naturalnym wyglądzie, świetnie imitują drewno albo gres, czyli kamień. Na rynku dostępnych od niedawna jest wiele rozwiązań i aranżacji z użyciem LVT, które na pewno wpadną Ci w oko. Panele tego typu można zamontować praktycznie wszędzie, od sypialni, po łazienki i kuchnie. Spełniają one najwyższe wymogi techniczne w połączeniu z designerskim i naturalnym wyglądem. Ze względu na swoje właściwości techniczne, podłogi tego typu mogą być stosowane wszędzie tam, gdzie naturalne produkty mogą ulec szybkiemu zniszczeniu, na przykład przez wilgoć albo ekstremalne natężenie ruchu (łazienki, kuchnie, recepcje czy korytarze).

Alternatywa dla tradycyjnych paneli

Urządzając mieszkanie, szukamy takich produktów i materiałów, które pozwolą nam cieszyć się pięknym wnętrzem przez kilka najlepszych lat. Myśląc o podłogach warto postawić na sprawdzone i wytrzymałe materiały, które na dłuższą metę nie są tylko tłem, ale stanowią najważniejszy element wizualny naszego mieszkania. Alternatywą dla tradycyjnych paneli podłogowych zaczynają być te wykonane z winylu. Otóż, panele winylowe to produkty, którymi możemy ozdobić nie tylko pokój, ale także łazienkę i kuchnię. Panele te, składają się przezroczystej warstwy poliuretanu, warstwy użytkowej z tłoczonego PCW, warstwy fotograficznej, dzięki której można uzyskać wzór drewna czy kamienia, warstwy nośnej oraz warstwy wzmacniającej. W przeciwieństwie do tradycyjnych paneli, te z LVT są woododporne, co wpływa na ich wytrzymałość. Jeśli myślisz o położeniu podłogi w biurze, na korytarzu lub recepcji to wybierz właśnie takie.

Nowoczesny design

Cenisz sobie nowoczesny wygląd i zawsze świeżo i stylowo wyglądające mieszkanie? Szukaj takich dodatków, które nigdy nie wyjdą z mody, a staną się podporą dla Twojego domu. Panelom winylowym można przypisać wiele zalet. Oprócz tego, że potrafią one świetnie imitować drewno albo kamień, to to z łatwością możesz nadać swojemu mieszkaniu niepowtarzalnego charakteru. Zaczynają one cieszyć się coraz większym powodzeniem, ze względu na ich nowoczesny design, różnorodność wzorów oraz dostępnych struktur. W sklepach oferuje się bogaty wybór w zakresie sposobu montażu i grubości paneli. Można wskazać tu jeszcze jedną i bardzo ważną zaletę tych paneli – izolacja akustyczna – która zapewnia ciszę i spokój w Twoim domu.