W jaki sposób naturalne kremy do rąk, zadbają o skórę naszych dłoni?

W wielu różnych sklepach i aptekach, z pewnością natrafimy na szeroki wybór przeróżnych kremów, służących do pielęgnacji skóry dłoni, a wiele z nich łączy jedna ważna i wspólna cecha. Otóż receptury ich są oparte na składnikach, które pochodzą z natury, ograniczając tym samym te sztuczne i mogące drażnić skórę.

Konserwanty, aromaty oraz barwniki to substancje, które nie działają dobrze na skórę. Tylko naturalne kremy do rąk, które posiadają wysoką zawartość olejków naturalnych oraz roślinnych i ziołowych ekstraktów, będą w stanie skutecznie zapobiec szorstkości, przebarwieniom, ale też oznakom starzenia się skóry dłoni. Naturalne kremy do rąk to produkty, których właściwości i działanie może być bardzo różnorodne, dlatego warto dowiedzieć się, z jakimi kremami do rąk o naturalnym składzie możemy się zetknąć.

Ochronne kremy do rąk

To produkty szczególnie potrzebne naszej skórze dłoni w trakcie zimy, chociaż niektórzy powinni je stosować przez cały rok. Zawierają one nie tylko odżywcze, łagodzące i nawilżające substancje, ale też takie, które w naturalny sposób tworzą na skórze niewidzialny filtr ochronny, na wypadek działania czynników zewnętrznych. Takimi składnikiem jest chociażby masło Shea, czy też wosk pszczeli.

Nawilżające kremy do rąk

Kremy tego typu sprawdzają się podczas codziennej pielęgnacji skóry, bez względu na jej rodzaj. W ich skład wchodzą najczęściej oleje naturalne bądź gliceryna, mogąca chronić skórę na wypadek utraty wilgoci, a także inne składniki roślinne, których działanie powoduje zmiękczenie oraz wygładzenie skóry.

Odżywcze i regenerujące kremy do rąk

Są to najlepsze kremy do rąk, które są wyjątkowo szorstkie i zniszczone. Najczęściej zawierają cenne oleje roślinne, tak jak np. oliwa z oliwek, olej sezamowy, z awokado, wiesiołka, czy też jojoba. Są też bogate w różnego typu witaminy, a to chociażby A i E, miód, a także ekstrakty roślinne o regenerującym działaniu.

Odmładzające kremy do rąk  

Są to produkty szczególnie polecane osobom około 45 roku życia, kiedy to na skórze mogą pojawiać się pierwsze objawy starzenia, wiotczenie, przebarwienia oraz przesuszenia. Dobre kremy do rąk tego typu, zawierają w sobie kwas hialuronowy, a także naturalne masła i oleje, które prezentują sobą silne działanie wygładzające i nawilżające. To też substancje naturalne przywracające skórze jędrność, jak np. naturalny kolagen oraz ekstrakty z ziół o działu wybielającym, np. z rumianku.

Specjalistyczne kremy do rąk

Mowa tutaj o naturalnych kremach o leczniczym działaniu, a ich nadrzędnym celem jest minimalizacja lub też zupełna likwidacja konkretnych problemów wynikających na skórze dłoni. Może być to np. popękana skóra, zmiany pigmentacyjne, przemrożenia, ekstremalne przesuszenia i podrażnienia skóry dłoni, a także złuszczenia.

Warto mieć pełną świadomość tego, że oczekiwane efekty będą możliwe jedynie wtedy, kiedy naturalne kremy będą przez nas stosowane regularnie, a to przynajmniej raz na dzień. Jak jednak informują specjaliści, rekomenduje się aby kremy nawilżająco-ochronne, nakładane były kilka razy dziennie, a nawet i po każdym umyciu rąk.

Pielęgnacja dłoni jest bardzo ważna

Szczególnie teraz, kiedy każdego dnia zdarza się nam po kilka, a nawet kilkanaście razy stosować antybakteryjne płyny na bazie alkoholu, bardzo ważne jest, aby wyuczyć sobie nawyk regularnego korzystania z kremu do rąk. Dodatkowo, dłonie mogą być doskonałą wizytówką człowieka, dlatego należy dopilnować tego, aby były one zawsze gładkie, miękkie i przyjemne w dotyku, a także o jednakowym kolorycie.

Oprócz kremów, czasami wymagane są również dodatkowe kosmetyki do dłoni, a to szczególnie w przypadku ekstremalnie zniszczonej skóry. Wówczas zalecane jest specjalne serum, a także kremy głęboko odbudowujące, które wchłaniają się wgłąb skóry. Takie preparaty stosuje się zwykle na noc, a dla wzmocnienia efektu ich działania, niekiedy na dłonie nakłada się też specjalne rękawiczki. Po takiej kuracji, już następnego dnia rano, nasze dłonie będą w znacznie lepsze kondycji.