Stosowane tabletek na potencję

Tabletki na potencję mogą przyjmować dorośli mężczyźni i to bez względu na wiek. Niestety coraz więcej panów ma problemy z utrzymaniem lub osiągnięciem erekcji, co uniemożliwia odbycie stosunku płciowego. To bardzo poważny i dość wstydliwy problem, szczególnie dla mężczyzn w młodym wieku, którzy teoretycznie nie powinni borykać się z takimi dysfunkcjami. Jak temu zaradzić? Czy stosowanie tabletek na potencję może rozwiązać problem?

Leki na potencję bez recepty czy na receptę?

Obecnie dostępne są tabletki na potencję w różnych wariantach. Niektóre są dostępne bez recepty, można je kupić w aptece albo w sklepie internetowym. Po niektóre środki na potencję trzeba zaś wybrać się do lekarza, bo są na receptę. Oczywiście trzeba mieć świadomość tego, że nie wszystkie środki na erekcję przyniosą zamierzone skutki, niemniej jednak odpowiednio dobrane będą działać i mogą rozwiązać problem. Nie każdy o tym wie, ale kuracja środkami farmakologicznymi musi być prowadzona równolegle ze zmianą nawyków na zdrowsze. Podstawa to wprowadzenie zdrowej, zbilansowanej diety, kolejna sprawa to regularna aktywność fizyczna, im więcej ruchu, tym lepiej dla zdrowia i życia seksualnego. Poza tym warto unikać nadmiernego stresu, należy zadbać o odpoczynek. Sprawności w łóżku nie sprzyjają także wszelkiego rodzaju użytki takie jak alkohol czy palenie papierosów.

Leki wspomagające erekcję bez recepty działają na układ krążenia, poprawiają sposób napływania krwi do prąca. Choć na podobnej zasadzie działają także tabletki na potencję na receptę, to różnica jest taka, że mają w składzie zazwyczaj również hormony. Takie produkty są po prostu skuteczniejsze i zazwyczaj można liczyć na natychmiastowe rezultaty. Oczywiście należy zdawać sobie sprawę z tego, że środki na potencję nie działają na zasadzie afrodyzjaku, co oznacza, że nie pomogą, jeśli mężczyzna nie będzie obudzony seksualnie.

Rodzaje leków na potencję

Obecnie na rynku można znaleźć bardzo duży wybór leków na potencję, dlatego wybór możne być trudniejszy, niż nam się wydaje. Przodują tabletki ziołowe zawierające najczęściej takie składniki jak żeń-szeń koreański, kofeinę, guaranę, L-argininę, pestki dyni itp. Tabletki na potencję na receptę zazwyczaj mają w składzie takie inhibitory jak sildenafil, wardenafil lub tadalafil. Takie środki na erekcję są skuteczniejsze, bo zawierają większe stężenia poszczególnych składników. Nawet, jeśli decydujemy się na zażywanie tabletek na erekcję bez recepty, to mimo wszystko warto zdecydować się nad poradę lekarza. Specjalista dobierze lek dostosowany do charakterystyki problemu, który będzie miał odpowiednią dawkę substancji czynnej.