Serwer SMS – sposób na lepszą obsługę klienta

Od jakości obsługi klienta często zależy możliwość rozwoju marki, dlatego warto poświęcić temu tematowi sporo uwagi. Serwer SMS to sposób nie tylko na podniesienie jakości, ale i usprawnienie kontaktów z klientami. Dlaczego warto wykorzystać to narzędzie?

Czym jest serwer SMS?

Serwer SMS umożliwia masową wysyłkę SMS-ów za pomocą bramki SMS, czyli przez Internet. Firma, która korzysta z tego typu usług, może więc w bardzo krótkim czasie wysłać krótką wiadomość tekstową na wszystkie numery telefonów klientów, znajdujące się w jej bazie. Może także tworzyć dowolne szablony wiadomości, częściowo automatyzując kontakt z odbiorcami i znacznie go tym samym usprawniając.

Takie rozwiązanie to bardzo ciekawy sposób na urozmaicenie kontaktu z klientem w ramach jego obsługi, a także promocji firmy. Może częściowo zastąpić inne formy kontaktu – np. czasochłonne rozmowy telefoniczne czy wiadomości e-mailowe, które nie zawsze są skuteczne. Z jego pomocą można zadbać o dobre relacje z odbiorcami, którzy dzięki przydatnym informacjom przekazywanym w przystępny sposób będą czuli, że firma o nich pamięta i dba o ich komfort. Dzięki przesyłaniu informacji dotyczących takich zagadnień, jak np. status zamówienia czy rezerwacja terminu usługi, można też wyprzedzić pytania klientów i oszczędzić tym samym czas, który w innym przypadku mógłby być poświęcony na rozmowy telefoniczne czy odpowiadanie na zapytania mailowe.

Kto może skorzystać z powiadomień SMS?

Serwer SMS może być wykorzystany w każdej firmie, nie wymaga bowiem zakupu specjalistycznego sprzętu czy długiego wdrażania narzędzia. Firma otrzymuje dostęp do panelu klienta lub API, z którego może w prosty sposób zarządzać nową funkcją. Potrzebne jest do tego jedynie połączenie z Internetem, dzięki czemu jest to usługa dostępna praktycznie dla wszystkich.

Z powiadomień SMS najczęściej korzystają sklepy internetowe, firmy usługowe, biura call center i contact center, a także liczne instytucje – w tym banki, urzędy i szpitale. Niezależnie od branży czy wielkości firmy, masowa wysyłka SMS-ów może okazać się bardzo przydatna przy realizacji celów związanych z obsługą klienta oraz promocją firmy.

Co można umieścić w powiadomieniach SMS?

Dzięki serwerowi SMS można przesyłać wiele wiadomości do swoich klientów. To, jak firma je wykorzysta, zależy wyłącznie od jej wizji i potrzeb. Przykładowe zastosowania powiadomień SMS to: informowanie o statusie zamówienia, potwierdzenie rezerwacji terminu usługi, przypomnienie o zbliżającym się spotkaniu, przypomnienie o zbliżającym się terminie płatności, informacja o wystawieniu faktury, poinformowanie o zmianach w regulaminie lub działaniu firmy, poinformowanie o zmianie godzin otwarcia lub adresu firmy, przekazanie informacji o aktualnych promocjach, przesłanie indywidualnego kodu, potrzebnego np. do potwierdzenia płatności.

Zastosowań dla masowej wysyłki SMS-ów jest naprawdę wiele – w krótkiej formie wiadomości tekstowej można zmieścić wiele cennych informacji w skondensowanej wersji.

Czy warto zdecydować się na serwer SMS?

Serwer SMS to bardzo przydatne narzędzie, dzięki któremu można znacznie usprawnić działanie swojej firmy. Zdecydowanie warto zdecydować się na usługę masowej wysyłki SMS-ów, ponieważ daje ona przedsiębiorstwu wiele nowych możliwości, dotyczących kontaktu z klientami. Z jej pomocą obsługa klienta może działać wydajniej i lepiej wykorzystywać swój czas. Pozwala także na budowanie pozytywnych relacji z odbiorcami i tworzenie profesjonalnego wizerunku marki.

Dużą zaletą tej opcji jest także jej spora elastyczność, dzięki której można dopasować ją do swoich potrzeb. Sprawdzi się w każdej firmie, niezależnie od tego, czym się zajmuje i jakiej jest wielkości. Łatwość wprowadzenia tego rozwiązania w swoim przedsiębiorstwie to także spory plus – narzędzie jest proste w obsłudze i szybko można je wdrożyć.

Powiadomienia SMS dają również dużą swobodę, do ich wysyłania jest bowiem głównie potrzebne połączenie z Internetem. Dzięki temu jest to stosunkowo tania opcja, która pozwala na pracę z dowolnego miejsca na świecie pod warunkiem podłączenia do sieci.