Rehabilitacja w domu pacjenta Warszawa – czy warto z niej skorzystać?

Ostatnimi czasy rehabilitacja domowa cieszy się coraz to większą popularnością. Pacjenci zamiast tradycyjnej rehabilitacji, na przykład tej wykonywanej w szpitalach, wybierają tenże rodzaj rehabilitacji. Bardzo ważną informację jest także to, że domowa rehabilitacja może być także refundowana.

Charakterystyka rehabilitacji domowej

Gdy korzystamy z rehabilitacji domowej nie musimy opuszczać swojego miejsca zamieszkania. Fizjoterapeuta przyjeżdża do naszego domu. Specjalista ze sobą przywozi sprzęt, który jest potrzeby do wykonywania zabiegu. Otóż, rehabilitacja w domu pacjenta warszawa to świetna alternatywa dla rehabilitacji w ośrodkach rehabilitacyjnych. Skierowanie na domową rehabilitację jest identyczne jak na tradycyjną rehabilitację. Skierowanie może nam wystawić ortopeda, lekarz rodzinny czy też neurolog.

Jest kilka wskazań do tego, które osoby chorują przewlekle na rdzeniowy zanik mięśni, miopatię, reumatoidalne zapalenie stawów czy też chorobę Parkinsona. Z rehabilitacji w domu pacjenta w Warszawie mogą skorzystać osoby po urazach nóg, po uszkodzeniach rdzenia kręgowego czy też po krwotocznych udarach.

Rehabilitacja domowa niesie za sobą wiele zalet. Na pewno rehabilitacja domowa się wiąże ze sporą oszczędnością czasu. Osoba korzystająca z niej nie musi dojeżdżać. Dzięki temu nie musimy się wzmagać z obciążeniem dodatkowym oraz bóle spowodowanymi przemieszczaniem się. Domową rehabilitację także doceniają rodzice malutkich dzieci, które mają konieczność poddania się zabiegom. Najmłodsi o wiele bezpieczniej oraz pewniej się czują we własnym domu w otoczeniu własnych zabawek.

Poszukajmy odpowiedniego rehabilitanta, który oferuje swoje usługi w domowym zaciszu. Bez problemu takowego znajdziemy. Nie mamy co do tego żadnych wątpliwości. W zasadzie to większość rehabilitantów decyduje się także na taką współpracę ze swoimi pacjentami. Dzięki temu zyskują wielu dodatkowych pacjentów, którzy przecież korzystają z rehabilitacji tylko i wyłącznie domowej. Takich osób jest naprawdę dużo. Wbrew pozorom nie są to tylko i wyłącznie osoby starsze. Czy rehabilitacja prywatna w domu jest droższa od tej w ośrodku? Mogłoby się tak wydawać, ale wcale nie jest to takie oczywiste. Musimy zaznaczyć, że czasem może tak być, ale zdecydowanie nie zawsze. Możemy być w małym szoku, ale czasami rehabilitacja domowa okaże się tańsza. Nic zatem nie stoi na przeszkodzie, aby móc z niej skorzystać. Rozeznajmy się w ofercie i skorzystajmy z niej w miarę potrzeby.