Potrzebny Ci telefon konferencyjny? Dowiedz się, jakie aspekty są najistotniejsze podczas wyboru!

Dziś, dzielące nas odległości nie są już utrudnieniem, ponieważ posiadając telefon konferencyjny, jesteśmy w stanie prawie zawsze przeprowadzić ważne rozmowy biznesowe. Dzięki temu, zyskujemy bardzo duży komfort, ale również możemy nieco zaoszczędzić. Zanim jednak dokonamy zakupu, powinniśmy się zastanowić nad tym, jaki model telefony okaże się najlepszy, co może warunkować kilka ważnych aspektów.

Sprzęt, dzięki któremu wzrośnie wydajność pracy

Jeśli dobry telefon konferencyjny jest na wyposażeniu naszego biura, liczba służbowych wyjazdów może być stanowczo zminimalizowana. O wiele mniej podróżowania samochodem, oznacza dodatkowo bardzo pozytywny wpływ na środowisko naturalne. Jeżeli istotne konferencje mają odbywać się zgodnie z planem i bez żadnych problemów, potrzebne będzie nam urządzenie, które zagwarantuje nam wysoką jakość dźwięku oraz umożliwi kontakt większej ilości osób jednocześnie.

Pamiętajmy, że telefon konferencyjny, trochę różni się od tych biznesowych, a szczególnie z uwagi na brak słuchawek. Kiedy dołączymy do niego mikrofon oraz głośniki z zasięgiem 360 stopni, w rozmowie weźmie udział jeszcze więcej osób. Wybierać możemy spośród dziesiątek modeli tego typu telefonów, stąd nie zaszkodzi zapoznać się z tym, co będzie warunkować prawidłowy wybór.

Rozmiar pomieszczenia do organizacji konferencji

Koniecznie zastanówmy się nad tym, w jakiej sali naszej siedziby będziemy chcieli organizować wszelkie wideo oraz telekonferencje. Chociaż zawsze może być to nasz własny gabinet, możliwość stanowi też ogromna konferencyjna aula. W każdym wypadku, konieczna może okazać się pewna mobilność urządzenia, gdyż nie zawsze będzie to jedno pomieszczenie. Wówczas, rozwiązaniem są modele, które posiadają łączność bezprzewodową, co znacznie ułatwia organizację tego typu spotkań.

Konferencyjny telefon, zazwyczaj charakteryzuje się danym zasięgiem, co przekłada się na pewną odległość, w której powinien znajdować się rozmówca od urządzenia. Jeśli nasze pomieszczenie nie jest zbyt wielkie, zasięg około 2-4 metrów będzie już wystarczający. Natomiast, gdy sala jest o wiele większa, przydadzą się mikrofony zbierające dźwięk z dalszych odległości. Co więcej, dodatkowe mikrofony i głośniki, pozwolą nam na powiększenie zasięgu.

Jak dużo osób, będzie uczestniczyć w konferencji?

Znając zasięg sprzętu, będzie też wiedzieć jaka liczba osób może wziąć udział w organizowanej konferencji. Zobowiązuje nas to do tego, aby przed zakupem konkretnego modelu, zapoznać się ze specyfikacją urządzenia, gdyż każdy może obsługiwać inną liczba osób, od kilku do nawet kilkudziesięciu. Mimo wszystko, niekiedy zdarza się, że zasięg musi być dodatkowo poszerzony, albo też ograniczony w wypadku mniejszego metrażu pomieszczenia. Taki efekt, pozwoli nam uzyskać chociażby głośnomówiący zestaw, który bez problemu podłączymy do naszego smartfona poprzez Bluetooth.

Jak podłączymy nasz telefon konferencyjny do sieci?

Jako, że telefony konferencyjne zazwyczaj są kompatybilne z infrastrukturą różnego typu, nie powinno być większych problemów, aby wybrać odpowiedni model. Wariantów może być przynajmniej kilka, a będą to np. telefony IP działające w oparciu o technologię VoIP i internetowe połączenie. Możliwością są także analogowe telefony, które funkcjonują na bzie tradycyjnej sieci telefonicznej, a także te pracujące w sieci GSM, które działają na karcie SIM.