Opłacalność, zalety oraz wady – wynajem długoterminowy i Renault oraz wiele innych marek!

Coraz trudniej jest dokonać zakupu nowego samochodu z salonu, gdyż konieczny jest wydatek sporej ilości gotówki, a niekiedy nawet zaciągnięcie kredytu w banku. Na szczęście, rynek oferuje nam wiele bardzo ciekawych propozycji, dzięki którym nie pozbędziemy się wszystkich swoich oszczędności. Na uwagę zasługuje na pewno długoterminowy wynajem, który prezentuje sporo ciekawych korzyści.

Aby firma miała szansę na prawidłowy rozwój i zdobywanie lojalnych klientów, musi posiadać swoje samochody, a także przeróżne urządzenia i specjalistyczne maszyny. Jeśli postawimy na wynajem długoterminowy Renault, wszystkie inne marki pojazdów staną się dla nas możliwością. Kiedy nie mamy wystarczająco gotówki, bądź też szans na kredyt, będzie to dobra alternatywa. Z pewnością, nie zaszkodzi dowiedzieć się więcej o takim rozwiązaniu.

Kto skorzysta najbardziej na długoterminowym wynajmie?

Jeśli nie planujemy nadmiernej eksploatacji samochodu, a jednak potrzebujemy samochodu do pewnych celów, długoterminowy wynajem samochodów okaże się najlepszą opcją. Jest to rozwiązanie, po które coraz częściej sięgają firmy, które potrzebują wdrożenia lub rozbudowy własnej floty samochodowej, przy jednocześnie niskich nakładach finansowych. Dodatkowo, uda się nam też tym sposobem pozyskać specjalistyczne urządzenia, które są niezbędne dla funkcjonowania naszego biznesu.

Jakie plusy posiada wynajem długoterminowy?

Nie wiele osób zdaje sobie z tego sprawę, iż miesięczny czynsz wynajmu długoterminowego pojazdów, w większości przypadków będzie mniejszą kwotą od raty leasingowej. Co więcej, często w skład takiej opłaty wchodzi też sporo udogodnień, które dotyczą naszych pojazdów. Właściciele firm mogą także czynsz uwzględnić w kosztach uzyskania przychodu, co oznacza dla nich spore korzyści podatkowe. Nie jest tak, że to opcja zarezerwowana wyłącznie dla dużych firm, gdyż z powodzeniem korzystają z niej także te mniejsze i jednoosobowe, a nawet osoby prywatne.

Długoterminowy najem aut – czy ma jakiekolwiek wady?

Często możemy spotkać się z pewnymi ograniczeniami ze strony wypożyczalni, a te głównie dotyczą maksymalnego przebiegu w skali roku lub miesiąca. Poleca się, aby stawiać na takie firmy, które nie wystawiają limitów w postaci tzw. kilometrówek. Kiedy umowa musi zostać skrócona, może zdarzyć się, że zostaniemy obarczeni dodatkowymi opłatami.

Co więcej, klient musi bardzo dbać o wynajmowany samochód, aby oddać go do wypożyczalni w zadowalającym stanie. Należy także pamiętać o tym, że to właśnie wypożyczający musi odpowiadać za ewentualne uszkodzenia lub usterki, będące wynikiem nieprawidłowego korzystania z samochodu. Warto mieć tę kwestię na uwadze i dokładnie zapoznawać się z warunkami umowy. W przeciwnym wypadku istnieje ryzyko, że będziemy zmuszeni do ponoszenia poważnych konsekwencji finansowych.