Okucia meblowe do każdego rodzaju wyposażenia

Okucia meblowe to specjalne akcesoria, które umożliwiają montaż niektórych części mebli i nadanie im pożądanych funkcji, a także mają wpływ na estetykę poszczególnych sprzętów. Na rynku znajduje się bardzo szeroki wybór elementów tego typu – jakie rodzaje okuć są dostępne?

Okucia meblowe do wyposażenia wszelkiego typu

Okucia meblowe to elementy, bez których nie obejdzie się żadne wyposażenie wnętrza. To właśnie one służą do montażu wielu elementach w szafach, szafkach, komodach, biurkach oraz pozostałych sprzętach, niezbędnych w domach i biurach. Choć zazwyczaj nie posiadają dużych rozmiarów, te niepozorne części mają ogromny wpływ na funkcjonalność mebli, pozwalają bowiem zwiększyć ich praktyczność oraz komfort użytkowania.  Niektóre modele, poza praktyczną funkcją, stanowią także ozdobę wyposażenia.

Wśród okuć meblowych wyróżniamy przede wszystkim takie elementy, jak:

– uchwyty i gałki, czyli akcesoria łączące funkcję praktyczną z dekoracyjną; mogą występować w dowolnych formach i stylach, dlatego na rynku mamy ogromny wybór elementów tego typu,

– zawiasy, przeznaczone do montażu drzwiczek w szafach – występują w wielu wersjach, przeznaczonych do drzwi montowanych na różne sposoby, np. do drzwi narożnych, równoległych, bliźniaczych, zewnętrznych czy wewnętrznych,

– prowadnice szuflad, pozwalające na montaż i użytkowanie szuflad w meblach wszelkiego typu,

– nogi i kółka, dzięki którym mebel jest o wiele łatwiejszy do przenoszenia, nie niszczy podłoża, a także może zyskać inny design,

– wieszaki, pręty do szaf i inne akcesoria, pozwalające na zwiększanie funkcjonalności i pojemności szaf.

Okucia meblowe mogą występować również w wersjach niestandardowych, np. przeznaczonych do mebli o nietypowej budowie. Mogą także posiadać dodatkowe funkcje, zwiększające komfort użytkowania danego sprzętu – świetnym przykładem są zawiasy z funkcją cichego domyku, które chronią przed hałasem przy zamykaniu drzwiczek szaf.

Wybór okuć do mebli

Wybierając odpowiednie okucia meblowe, należy kierować się przede wszystkim dopasowaniem do konkretnego wyposażenia pod względem wymiarów oraz funkcjonalności. Warto pamiętać, że poszczególnych modeli akcesoriów może być na rynku naprawdę wiele, dlatego konieczne będzie dokładne dobranie odpowiedniego produktu.

W przypadku widocznych okuć do mebli, konieczne będzie także zwrócenie uwagi na ich design. W szczególności chodzi tutaj o gałki i uchwyty, które są widocznym elementem każdej szafki (wyjątkiem są nowoczesne modele z systemem „push to open”). Dostępna jest niemal nieskończona ilość form, w jakich występują elementy tego typu – można znaleźć modele w stylu nowoczesnym, rustykalnym, klasycznym, a także wielu innych. Dzięki temu nie powinno stanowić trudności znalezienie wersji odpowiedniej do danego mebla oraz dopasowanej do wystroju całego wnętrza.

Sklep z okuciami meblowymi

Gdzie można kupić wysokiej jakości okucia meblowe? W specjalnych sklepach z akcesoriami do mebli, oferujących rozwiązania od najlepszych, sprawdzonych producentów. Dzięki temu niezależnie, czy szukamy zawiasów, uchwytów czy nóg do mebli, znajdziemy wytrzymałe, świetnie wykonane akcesoria, które z pewnością spełnią nasze wszystkie oczekiwania. Zaletą zakupów w takim miejscu jest także ogromny wybór dostępnych modeli, dzięki czemu każdy klient może znaleźć to, czego szuka.