Terapeuta

„Mów dziecku, że jest dobre, że może, że potrafi”

Janusz Korczak

Nauka szkolna opiera się głównie na spostrzeżeniach wzrokowych, słuchowych oraz doświadczeniach kinestetyczno-ruchowych. Aby dziecko mogło sprostać wymaganiom edukacyjnym, powinno harmonijnie rozwijać się w zakresie w/w funkcji, biorących udział w opanowaniu umiejętności czytania, pisania i liczenia. Niekorygowanie zaburzeń tych funkcji powoduje nasilenie się specyficznych trudności w uczeniu się.

Zajęcia z terapii pedagogicznej (zajęcia korekcyjno-kompensacyjne) to specjalistyczne oddziaływania mające na celu niesienie pomocy dzieciom z grupy ryzyka dysleksji oraz mające na celu wspieranie uczniów ze zdiagnozowaną dysleksją rozwojową. Zaburzenia te koryguje się poprzez oddziaływania specjalistyczne, stwarzając odpowiednie warunków do wszechstronnego rozwoju dziecka (na miarę jego możliwości), poprzez stymulowanie i usprawnianie zaburzonych funkcji percepcyjno-motorycznych.

Brak osiągnięć w nauce, często wiąże się z trudnościami w czytaniu, pisaniu i liczeniu, dlatego oddziaływania terapeutyczne szczególnie ważne są na początku kariery szkolnej dziecka. Aby proces terapeutyczny był jak najbardziej efektywny terapii towarzyszy zabawa, dostosowana do wieku ucznia.

Zajęcia z terapii pedagogicznej przeznaczone są dla dzieci z klas 0-III z grupy ryzyka dysleksji rozwojowej oraz z klas IV-VII, Gimnazjum i Liceum ze zdiagnozowaną dysleksją rozwojową. Program realizowany jest w formie zajęć terapeutycznych w grupach od 2 do 5 uczniów oraz zajęć indywidualnych w uzasadnionych przypadkach. Zajęcia z terapii pedagogicznej trwają 45 min. Zajęcia prowadzi terapeuta pedagogiczny- mgr Ewelina Kowalczyk.

Godziny pracy terapeuty - mgr Eweliny Kowalczyk:

poniedziałek          12:20-15:45

wtorek                     11:15-17:27