Podziękowanie Pani Dyrektor Wiolety Podolskiej

Utworzono dnia 11.10.2018

40 lat minęło jak jeden dzień, 40 lat od pierwszego dzwonka, pierwszej lekcji, które inaugurowały w 1978 roku pracę nowej szkoły na Osiedlu Kaszubskim w Wejherowie.

Jubileusz szkoły to okazja do przywołania w pamięci wzruszających chwil, twarzy koleżanek i kolegów, wydarzeń, które wypełniały szary uczniowski dzień, a zarazem nas kształtowały. Powrót do szkoły to podróż do krainy dzieciństwa, najpiękniejszego czasu w życiu każdego człowieka. Bardzo chciałam, żeby ten jubileusz był sposobnością do wspomnień, wzruszeń i refleksji. W dzisiejszej szkole nie ma już tamtych ławek z wyrytym starym autografem, ale wciąż drzemią tu uczucia związane z tym miejscem i czasem. W salach stoją inne ławki, wiszą nowoczesne tablice, funkcjonują nowe metody nauczania, tylko naczelne zadanie szkoły pozostaje takie samo – wychować porządnego człowieka, który odważnie spojrzy w przyszłość i będzie potrafił odnaleźć swoją drogę w życiu.

Mam zaszczyt być dyrektorem szkoły, która zawsze wyróżniała się w środowisku osiągnięciami uczniów, wspaniałymi nauczycielami i wychowawcami. To nie była i nie jest tylko instytucja, to miejsce, gdzie budzi się myśl twórcza, zawiązuje się przyjaźń i zażyłość, gdzie rodzą się wspomnienia. Szkoła zawsze przyciągała umysły otwarte, twórcze, gotowe zmieniać rzeczywistość i kształtować człowieka. W tym miejscu pragnę serdecznie podziękować byłym dyrektorom, wicedyrektorom, nauczycielom, którzy tworzyli historię tej szkoły. Są autorami sukcesów i Jej dobrego imienia. Jestem w pełni świadoma dziedzictwa, które pozostawili nam nasi poprzednicy. Mam w pamięci jakość sukcesów uczniów. Nie sposób przywołać i uhonorować wszystkich. To długa lista osób, którzy swój talent, pasję poznawczą, ale też dobroć i wrażliwość na drugiego człowieka podarowali szkole i Jej uczniom. Mogę tylko w imieniu swoim i obecnych pracowników szkoły zapewnić, że dołożymy wszelkich starań, aby tę chlubną tradycję podtrzymywać.

Przygotowanie jubileuszu to ogrom pracy związany z realizacją wielu zadań. Powiązanie obchodów 40-lecia istnienia szkoły ze stuleciem odzyskania przez Polskę niepodległości stało się okazją do zorganizowania szeregu imprez towarzyszących.

Zaangażowało się całe grono pedagogiczne. Pragnę  szczególnie podziękować:

• Pani Barbarze Malawskiej za zamysł artystyczny jubileuszowej gali,
  • Pani Beacie Lademann, p. Marlenie Marczyńskiej, p. Dorocie Ściślak, p.Katarzynie Budnik, p. Marcie Ziółkowskiej, p. Iwonie Grzenkowicz, p.Alicji Aniszewskiej – za przygotowanie publikacji,
  • Pani Iwonie Grzenkowicz, p. Ewie Seredyn, p. Marcie Tańskiej, p. Dorocie Stodolskiej – za prezentacje wykorzystane na gali,
  • Pani Ewelinie Klein, p. Angelice Weichbrodt, p. Barbarze Malawskiej, p.Monice Lidzbarskiej oraz p.Piotrowi Lewickiemu i p. Piotrowi Wojciechowskiemu - za oprawę muzyczną jubileuszowej gali,
  • Pani Katarzynie Budnik, p. Dorocie Cyplik, p. Annie Koniecznej – za wykonanie przepięknych bukietów oraz udekorowanie sceny i foyer  Filharmonii,
  • Pani Gabrieli Kanieckiej i Grzegorzowi Behrendtowi – za prowadzenie gali,
  • Pani Marcie Ziółkowskiej, p. Agnieszce Sonnenberg, p. Urszuli Sirockiej– za koordynowanie wszelkich prac,
  • Pani Małgorzacie Rompcy, p. Justynie Brunka, p. Sylwii Klamrowskiej – za przygotowanie oprawy Mszy św.,+
  • Pani Izabeli Polańskiej, p. Agnieszce Lesner, p. Agnieszce Stanasiuk, p.Donacie Papke, p. Dorocie Cyplik, p. Agnieszce Sonnenberg, p. Beacie Lademann, p. Dorocie Ściślak , p. Waldemarowi Krukowskiemu, p. Wojciechowi Dobke, p. Antoniemu Ellwart, p. Bernadetcie Błaszkowskiej – za przygotowanie bankietu,
  • Panu Piotrowi Wojciechowskiemu, p. Grzegorz Behrendt, p. Sławomir Czajka,  p. Izabeli Sikora, p. Adrianie Czurgiel, p. Marcie Pacek  - Jezierskiej, p. Piotrowi Jurewiczowi, p. Pawłowi Borawskiemu - za zorganizowanie biegów dla Niepodległej i sztafety pływackiej,
  • Pani Izabeli Polańskiej i Anecie Dziechciowskiej – za przeprowadzenie konkursu dla uczniów klas I – IV „Tata Burmistrz”,
  • Pani Dorocie Ściślak – za pomysł i organizację gry miejskiej „Śladami Burmistrza w Niepodległej”,
  • Pani Dorocie Ściślak. p. Barbarze  Malawskiej, p.  Dorocie Cyplik, p. Kamili Bujak, p. Jackowi Bujak, p. Beacie Lademann, p. Magdalenie Naczk – za pomysł i organizację przedstawienia „Tata Burmistrz” dla uczniów wejherowskich szkół.

Grudzień 2018