Mercedes, BMW, a może Audi – wynajem długoterminowy daje mnóstwo możliwości

Jeśli rozglądamy się za odpowiednim samochodem, skrojonym pod nasze potrzeby, najczęściej pod uwagę bierzemy głównie oferty aut używanych. Jest to bowiem rozwiązanie najtańsze, natomiast na pewno nieidealne. Otóż nigdy nie mamy pewności co do tego, czy zakupiony przez nas egzemplarz nie posiada żadnych ukrytych wad, a także czy poprzedni właściciel użytkował go odpowiednio oraz o niego dbał. Jeśli źródło nie jest sprawdzone, praktycznie decydujemy się na zakup w ciemno a pomimo, że jest to tańsze rozwiązanie niżeli zakup nowego auta w salonie i tak narażamy się na duże straty.

Opcje i zalety wynajmu długoterminowego

Pamiętajmy, że opcji jest naprawdę sporo. Jeśli podoba się nam konkretny model Audi wynajem długoterminowy pozwoli nam jego użytkowanie i to wcale niewygórowanym kosztem. W odróżnieniu od kupna nowego auta, przy najmie długoterminowym wszystko odbywa się relatywnie niskim kosztem, mając na względzie fakt, że to my jako pierwsi prowadzimy dany egzemplarz samochodu. Nie potrzeba tutaj wkładu własnego, ani też nie musimy martwić się o wiele kwestii, które dotyczą właścicieli aut. Inną sprawą jest to, że kupując auto w salonie, to traci bardzo szybko na wartości, a szczególnie przez pierwsze trzy lata użytkowania. W wypadku najmu w ogóle nie musimy się o to martwić, gdyż to nie my jesteśmy właścicielami pojazdu. Użytkujemy go jedynie za określoną kwotę opłacaną w formie czynszu.

Na co warto zwrócić uwagę?

Dość istotną kwestię, o której sporo osób często zapomina jest limit kilometrów, który określa ile możemy przejechać samochodem w skali roku. Nie stanowi to problemu, o ile faktycznie nie zdarzy się nam go przekroczyć, ponieważ może to oznaczać konieczność dodatkowych opłat, których wysokość stanowi zapis w umowie. Mając w perspektywie częste i dłuższe podróże, warto postawić na rozszerzenie limitu, aby uniknąć większych kosztów. Z reguły limity wynoszą dziesięć lub dwadzieścia tysięcy kilometrów, natomiast wszystko zależy od tego, jaką ofertę zaproponuje nam firma zajmująca się wynajmem.