Leczenie zębów pod narkozą – możliwe czy nie?

Leczenie zębów pod narkozą nie jest praktyką stosowaną bardzo często. Nie spotkamy jej również w każdym gabinecie stomatologicznym i nie każdy dentysta podejmie się takiego leczenia. Nie oznacza to jednak, że nie jest możliwe! Każdy, kto z powodu strachu lub innych wskazań nie może leczyć zębów klasycznie, może zgłosić się do dobrego stomatologa, w który w swoim gabinecie wykonuje leczenie zębów pod narkozą.

Poradź się swojego stomatologa

Każdy z nas lepiej lub gorzej zna jakiegokolwiek stomatologa. Można udać się zatem do niego z pytaniem, czy jest w stanie wykonać leczenie zębów pod narkozą. Jeżeli tak, warto się umówić, jeżeli nie, koniecznie trzeba zapytać, czy nie zna innego stomatologa, który wykonywałby takie zabiegi. Jeżeli z różnych przyczyn nie będzie mógł lub chciał podać konkretnego gabinetu, należy zacząć szukać samemu, najlepiej w sieci. Jest wile takich gabinetów, zwłaszcza w większych miastach, w których leczenie zębów pod narkozą wykonuje się rutynowo.

Dla kogo leczenie zębów pod narkozą?

Jeżeli nie ma wskazań do wykonania leczenia zębów pod narkozą, zazwyczaj dentyści będą namawiać do leczenia klasycznego, bez narkozy. Jak wiadomo, podanie narkozy zawsze na wpływ na nasz organizm. Są jednak przypadki – wcale nie rzadkie – w których leczenie uzębienia u dentysty w Warszawie pod narkozą jest konieczne. Przede wszystkim leczenie takie należy rozważyć u osób cierpiących na paniczny strach przed dentystą. Najczęściej u takich osób występuje wiele ubytków, którymi należałoby jak najszybciej zająć. Leczenie pod narkozą umożliwia leczenie wszystkich zębów, które tego wymagają, za jednym razem. Jest to zatem bardzo wygodne i oszczędza wiele stresu, ale też czasu na kilka, a nawet kilkanaście kolejnych wizyt.

Leczenie zębów pod narkozą to również bardzo dobre rozwiązanie w sytuacji, kiedy mamy do czynienia z dziećmi lub młodzieżą nadpobudliwą, z różnymi chorobami nerwowymi oraz psychicznymi. Utrudniona praca pacjenta z dentystą może być poważną przeszkodą w leczeniu zębów. Z kolei ich nie leczenie powoduje inne choroby, ból oraz wzmożoną złość i rozdrażnienie. Dlatego w takiej sytuacji warto zwrócić się o pomoc do doświadczonego dentysty w Warszawie i skorzystać z leczenia zębów pod narkozą.

Przed zabiegiem

Przed zabiegiem leczenia zębów pod narkozą nie należy pić alkoholu (24 godziny przed), jeść (6 godzin przed). Należy być bez makijażu oraz bez ozdób i biżuterii. Oczywiście trzeba zdjąć również okulary, soczewki kontaktowe, wszelkie spinki. O wszystkim dokładnie poinformuje lekarz stomatolog. Przed wykonaniem zabiegu, zaleci również wykonanie szeregu badań.