Jaki obrać kierunek, podczas wyodrębnienia odpowiedniego konferencyjnego telefonu? Polycom – czy to dobra marka?

To oczywiste, że wszystkie pomieszczenia służące firmie do konferencji, wymagają tego, aby je odpowiednio wyposażyć. Istnieje naprawdę wiele różnego rodzaju elementów, które mogą przychodzić tu na myśl jako pierwsze, aczkolwiek nie tym razem. Wielu z nas zapomina jednak o tym, czym są najwyższej jakości telefony konferencyjne. Co w ich wypadku jest jednak najważniejsze, kiedy potrzebny jest nam sprzęt dedykowany naszemu przedsiębiorstwu.

Najlepsze marki, jak np. Polycom oferują swoim klientom najwyższej klasy urządzenia. Wiele zależy natomiast od tego, jak bardzo liczne grupy osób biorą udział w rozmowie. Spotkamy modele takich urządzeń, które sprawdzają się w pracy w grupach jedynie kilkuosobowych, stąd kiedy istnieje konieczność wideokonferencji na przynajmniej 10 uczestników, warto będzie pomyśleć o innym sprzęcie.

Co w kwestii zasięgu urządzenia?

W pierwszej kolejności, zweryfikujmy zasięg wbudowanych mikrofonów. Gdy chcemy korzystać jedynie z mniejszych sal, na pewno zasięg rzędu 2-4 metrów okaże się odpowiedni. Gdy w konferencji będzie brać udział mało osób, to na pewno wystarczy.

Kiedy planujemy przygotować spotkanie, gdzie uczestników będzie znacznie więcej, musimy rozejrzeć się za takimi urządzeniami, które będą mogły zagwarantować nam zasięg, który wynosi chociaż sześć metrów. Warto także pomyśleć nad zakupem modelu, który daje nam możliwość podłączenia dodatkowych mikrofonów, co sprawia, że nie korzystamy jedynie z tych wbudowanych.  Taką możliwość dadzą nam np. telefony firmy Polycom. Będzie to szczególnie istotne, jeśli naszym priorytetem jest to, aby wszyscy uczestnicy byli odpowiednio słyszani i rozumiani.

Jeden z istotniejszych aspektów – redukcja szumów

Parametr ten jest niesamowicie istotny, a w większości przypadków wręcz kluczowy. Najlepsze marki starają się, aby wdrażane przez nich technologie pozwalały na jak najlepsze wyciszenie pomieszczeń i pozbycie się niechcianych odgłosów. Polycom oferuje swoim klientom telefony konferencyjne, które wykorzystują technologię NoiseBlock. Ta powoduje, że otoczenie w pobliżu sprzętu wygłuszone jest na najwyższym poziomie.

Jeżeli sytuacja wymaga zastosowania dodatkowych mikrofonów, nie może obejść się bez redukcji szumów. Mając na względzie parametry techniczne, zwróćmy uwagę na sposób podłączenia telefonu konferencyjnego. Większość podłączymy od razu do komputera, natomiast spotkamy również telefony GSM, Bluetooth, działające na bazie sieci SIP oraz telefonii analogowej.

Głównym uwarunkowaniem powinna być tutaj infrastruktura, która obecna jest w naszym przedsiębiorstwie. Gdy nie mamy pewności co do tego, jakiego rodzaju połączenie będzie stosowane przez nas najczęściej, najlepiej postawić na taki model, który jest możliwie najbardziej uniwersalny, a zatem posiada różne gniazda i kilka opcji połączenia z siecią.

Inne ważne kwestie, będące istotnymi w wypadku wyboru urządzenia

Musimy zdawać sobie sprawę z tego, że istnieje naprawdę wiele elementów, które wpływają na to, czy wybierzemy odpowiedni telefon konferencyjny. Nie są to wyłącznie, typowo techniczne aspekty. Mając na względzie, że telefon będzie użytkowany przez wiele różnych osób, musi być to sprzęt prosty w obsłudze. Tym samym, każdy kto będzie chciał skorzystać z urządzenia, nie będzie miał problemu z odnalezieniem odpowiedniej opcji w menu.

Najważniejsze będzie to dla tych przedsiębiorstw, gdzie rotacja pracowników jest dość duża, albo też sala konferencyjna jest miejscem, gdzie przychodzi pracować różnym zespołom. Nauka nowych systemów operacyjnych to strata czasu. Nowoczesne urządzenia są na tyle proste w obsłudze, że użytkownik po kilku minutach może już wykonać połączenie.

Być może nie jest to najważniejsze, aczkolwiek design telefonu konferencyjnego nie powinien być przez nas pominięty. Nie chodzi tu jedynie o kolor wyświetlacza. Warto postawić na taki, który doskonale wkomponuje się w otoczenie naszej sali i stanie się jej spójnym elementem.