Jak wybrać szampon naturalny do włosów?

Każdy z nas chce, aby jego włosy prezentowały się pięknie i zdrowo. Aby to osiągnąć nie potrzeba wydawać fortuny na nowe odżywki, zabiegi i częste wizyty u fryzjera. Najważniejsze to kupić dobry szampon naturalny. Dlaczego to takie ważne? Ponieważ szampony naturalne nie obciążają włosów i odżywiają je. Efekty nie zawsze przychodzą już po pierwszym myciu, jednak kiedy już się pojawią, są trwałe, a włosy prezentują się naprawdę dobrze!

Obalmy najczęstsze mity

Zanim przejdziemy do tego, jak wybrać szampon naturalny warto najpierw obalić dwa mity, które od lat ciążą na zdrowych i dobrych szamponach do włosów. Pierwszy z nich to niższa skuteczność, a drugi to zbyt wysoka cena. Czy faktycznie tak jest? Można tylko domyślać się, dlaczego takie mity się narodziły….

Szampon naturalny jest mniej skuteczny?

Nie wiadomo skąd wzięło się przekonanie, że jeżeli w produkcie kosmetycznym są naturalne składniki, to produkt ten musi być mniej skuteczny niż ten, w którym jest chemia i konserwanty, a więc sztuczne i szkodliwe substancje. Oczywiście jest to mit. Szampony naturalne są zdrowe, skuteczne, a włosy po umyciu wyglądają na puszyste, zdrowe i są pachnące. Co więcej, efekt utrzymuje się długo – czy naprawdę coś może konkurować z naturą, która jest idealna sama w sobie? Czy naprawdę szampony musza pachnieć „chemicznie” skoro mogą pachnieć naturalnymi zapachami? Warto odpowiedzieć sobie na to pytanie.

Szampon naturalny jest droższy?

Kolejny mit – szampony naturalne mają bardzo uśrednione ceny. Oczywiście pozyskiwanie naturalnych olejków i aromatów jest bardzo czasochłonne i przez to także droższe, jednak dzięki temu, że w szamponach praktycznie nie ma substancji sztucznych i chemicznych, pewne koszty są okrojone. Dzięki temu, ceny szamponów naturalnych nie są może w tych najniższych cenach, jednak z pewnością są tańsze od najbardziej znanych, drogeryjnych szamponów do włosów.

Czego nie zawiera naturalny szampon do włosów?

Naturalny szampon do włosów nie zawiera silikonów, zbyt dużej ilości substancji pieniących, a także siarczanów i detergentów. Wszystkie te produkty są zupełnie niepotrzebne, co więcej są niezdrowe, a niektóre z nich nawet rakotwórcze.

Dobry szampon do włosów zawiera ponad 90% naturalnych składników. Przykładem mogą być szampony firmy Yope, jednego z wiodących producentów kosmetyków naturalnych. W nich aż 98% składników jest pochodzenia naturalnego oraz o niskim stopniu przetwarzania. Pięknie pachną aromatami kwiatowo – drzewnymi, orientalnymi, ale też słodkim mlekiem Owsianym czy soczystą świeżą trawą.

Firm oferujących naturalne szampony do włosów jest coraz więcej. Wcale nie należą one do najdroższych kosmetyków do włosów – to mit. Ich cena zazwyczaj jest znacznie niższa niż produktów od najbardziej znanych producentów, w których kosmetykach niestety często znajduje się bardzo dużo substancji zupełnie niepotrzebnych, które tylko obciążają nasze włosy. Chcesz mieć piękne i zdrowe włosy? Zawsze sprawdzaj skład szamponów i pamiętaj: szampon bez silikonów i z jak najmniejszą liczbą składników będzie zdrowszy!

Gdzie można kupić kosmetyki naturalne?

Dobre kosmetyki naturalne, w tym szampony naturalne do włosów, coraz częściej pojawiają się na sklepowych półkach. Znajdziemy je w drogeriach, w supermarketach, a także w aptekach oraz mniejszych sklepach. Robią się bardzo popularne, gdyż świadomość ludzi na temat ich zdrowia jest coraz wyższa. Z roku na rok rośnie grupa ludzi, która jest świadoma tego, czego powinna używać dbają o swoje ciało, a czego należy unikać. Dotyczy to zarówno produktów dla osób dorosłych jak i dla dzieci.

Kosmetyki naturalne można zamówić również u producenta. Bardzo często na stronie producentów kosmetyków naturalnych jest także sklep internetowy. W sklepie takim znajdziemy wszystkie produkty oferowane przez producenta, z cenami często niższymi niż w innych sklepach lub w aptekach. Warto zatem zaglądać na strony dobrych producentów kosmetyków naturalnych.