Jak dobrać odpowiedni stanik dla swojego biustu?

Dobór odpowiedniego rozmiaru stanika jest niezwykle istotny. To właśnie on w przypadku większego biustu zapewnia odpowiednie podtrzymanie, dzięki czemu unikamy obciążenia kręgosłupa po całym dniu. Dobry rozmiar stanika sprawia, że biust jest odpowiednio zebrany i wyeksponowany. Na co powinnaś więc zwrócić uwagę przy zakupie biustonosza?

Rozmiar stanika

Dobranie odpowiedniego rozmiaru biustonosza nie jest trudnym zadaniem. Jedyne czego będziemy potrzebować to miarka krawiecka. Przy jej pomocy zmierzysz obwód pod biustem oraz w biuście. Wymiary te porównaj z tabelą rozmiarów dostępną w internecie. Jeśli chcesz mieć pewność, że staniki w Twojej szafie są odpowiednio dobrane, upewnij się co do swojego rozmiaru korzystając z pomocy brafitterki.

Stanik dobrany do wielkości biustu

Aby stanik odpowiednio leżał na naszym ciele, liczy się nie tylko odpowiedni jego rozmiar. Ogromne znaczenie ma także fason. Do niedawna biustonosze bez usztywnień nie były polecane paniom z większym biustem. Dziś jednak w sklepach z bielizną znajdziesz staniki bez usztywnień doskonale podtrzymujące nawet duże rozmiary biustów. Dla kobiet, które chcą czuć się pewnie ze swoim obfitym biustem, polecane są staniki z szerokim pasem obwodu. Doskonale podtrzymanie zapewniają również szerokie ramiączka. Jeśli jednak są one dla Ciebie zbyt widoczne, możesz je odpiąć, a biust mimo to będzie dobrze podtrzymany

Na mniejszym i średniej wielkości biuście doskonale sprawdzają się staniki typu bralette pozbawione fiszbin. Kobiety pragnące wyeksponować swój biust w ubraniu o głębszym dekolcie mogą postawić na biustonosze push-up posiadające wbudowaną lub wyjmowaną wkładkę. W takim zadaniu doskonale sprawdzą się również staniki typu deco plunge posiadające niski mostek. Budowa tego modelu stanika sprawia, że piersi są zbierane do środka, tym samym zyskując pełniejszego biustu.

W dobrym sklepie z bielizną znajdziesz staniki idealne dla każdego biustu dzięki szerokiej gamie rozmiarów.