Flota samochodowa – jak rozbudować ją niskim kosztem?

Jeżeli prowadzisz firmę, która zajmuje się transportem lub logistyką, z całą pewnością zdajesz sobie sprawę z tego, jak bardzo istotna dla rozwoju Twojego przedsiębiorstwa jest flota samochodowa. Jednak nie tylko firmy z tej branży potrzebują pojazdów, by rozwijać swój biznes i realizować codzienne zadania. Czy w celu wzmocnienia floty samochodowej musisz kupować nowy samochód? Niekoniecznie – rozwiązaniem idealnym może okazać się wynajem, dzięki któremu niewielkim kosztem rozbudujesz swoją flotę aut.

Wynajem, czyli sposób na wzmocnienie floty samochodów

Wynajem samochodów już od dłuższego czasu cieszy się sporą popularnością w naszym kraju, ponieważ daje możliwość skorzystania z pojazdu na określony czas i za kwotę o wiele niższą niż w przypadku zakupu auta z salonu czy nawet komisu. I to właśnie głównie oszczędność jest kwestią, dzięki której usługa ta jest obecnie tak niezwykle popularna – w ten sposób Twoja flota samochodowa może rosnąć, a Ty nie odczujesz tego zbytnio na swoim firmowym koncie. To Ty decydujesz o tym, jakie auto wybierzesz, przez jaki czas będziesz z niego korzystał i w jakich celach będziesz nim jeździł. Brzmi zachęcająco, prawda?

A to przecież tylko niektóre zalety wynajmu samochodów. Które z nich jeszcze powodują, że ten sposób rozbudowy floty samochodowej cieszy się tak dużą popularnością wśród klientów biznesowych?

  • Nowoczesne pojazdy. Zakup nowego samochodu to zwykle koszt rzędu kilkudziesięciu, a nawet kilkuset tysięcy złotych. Ty natomiast, decydując się na wynajem, nie musisz płacić tak wiele – wystarczy Ci kilkaset złotych miesięcznie, by korzystać z nowego modelu swojej ulubionej marki. Masz przy tym pewność, że będzie to samochód zadbany, w pełni sprawny technicznie, który nie zawiedzie Cię nawet podczas długiej podróży.
  • Duży wybór samochodów. Wiele wypożyczalni, które oferują wynajem aut, jest w stanie spełniać oczekiwania klientów o bardzo zróżnicowanych potrzebach. Wynika to z tego, że oferuje im dziesiątki modeli najlepszych pojazdów – nie tylko tych osobowych, ale nawet dostawczych czy busów. W ten sposób możesz wybrać model, który będzie dostosowany do Twoich indywidualnych potrzeb oraz celów, jakie posiadasz.
  • Niewiele formalności. Jeżeli sądzisz, że wynajem samochodów jest usługą skomplikowaną i dostępną wyłącznie dla wybranych, nie musisz już dłużej się obawiać. Dzięki możliwości rozbudowania swojej floty samochodów przy pomocy formularza rezerwacji, zyskujesz szansę na szybkie załatwienie sprawy – nawet w kilka minut. Potem wystarczy już tylko odebrać pojazd z określonego wcześniej miejsca i cieszyć się komfortem podróży!
  • Dowolny termin wynajmu. To Ty decydujesz o tym, jak długo będziesz korzystać z wynajętego samochodu. Może być to zaledwie kilka dni, jak również wiele miesięcy – to z kolei sprawia, że zyskujesz niemal nieograniczone możliwości związane ze wzmacnianiem swojej floty samochodów. Pamiętaj również o tym, że im dłużej będzie trwał wynajem, tym wielce prawdopodobne jest to, że cena za dobę wynajmu będzie niższa!
  • Elastyczna oferta. Nowoczesne wypożyczalnie bardzo często wychodzą naprzeciw potrzebom swoich klientów, oferując im elastyczne warunki współpracy. Chcesz wyjechać wynajętym autem za granicę? Powiedz o tym w wypożyczalni! A może wolisz większy limit kilometrów? Nie ma problemu! Taka elastyczność to bardzo duży plus dla przedsiębiorców.

Przekonaj się sam i wzmocnij swoją flotę samochodów!

Polecamy poszukanie sprawdzonej wypożyczalni i sprawdzenie na własnym biznesie, jak działa tego rodzaju usługa. Być może to Twój sposób na oszczędności i rozwój biznesu, o którym nie wiedziałeś wcześniej?