Esperal – za i przeciw

Esperal to środek medyczny, coraz częściej stosowany w walce z alkoholizmem. Znany był już od dawna, jednak obecnie znów wiele osób po niego sięga. Czy jest to dobre rozwiązanie? Czy esperal faktycznie rozwiązuje problem? Czy warto go zastosować? Poniżej przedstawiamy za i przeciw stosowaniu esperalu przez osoby uzależnione od alkoholu.

Dlaczego warto zdecydować się na esperal?

Esperal Warszawa to propozycja dla wszystkich osób, które zmagają się z problemem alkoholowym. Podjęcie decyzji o zaszyciu nie jest łatwe i maga odwagi. Jednak, warto spróbować. Dzięki zaszyciu alkoholowemu, alkoholik przestaje pić na kilka, a nawet kilkanaście miesięcy – jest to przymusowy czas leczenia. Po tym czasie, kiedy organizm przeszedł już detoks, ochota na alkohol znacznie spada. Jest więc ogromna szansa na to, że osoba pijąca porzuci alkohol. Do tego, wszywka alkoholowa jest bardzo popularna, a zabieg można wykonać w wielu placówkach medycznych. Zabieg wykonywany jest przez chirurga, jednak nie jest bolesny i nie wymaga narkozy. Przeprowadzany jest przy znieczuleniu miejscowym i zaraz po wykonaniu zabiegu można powrócić do swoich codziennych obowiązków. Tabletka wszyta pod skórę nie jest widoczna. Działa ok. 10 miesięcy.

Dlaczego decyzję o esperalu warto dokładnie przemyśleć?

Decyzja o zaszyciu esperalu powinna być bardzo dobrze przemyślana. Zaszycie wiąże się z koniecznością podjęcia decyzji o niesięgnięciu po alkohol. Jeżeli osoba po zaszyciu alkoholowym jednak zdecyduje się na wypicie alkoholu, nawet w małych ilościach, może mieć to dla niej tragiczne skutki. Natychmiast dochodzi reakcji uczuleniowej, która wywołuje nudności i wymioty, uczucie kołatania serca, duszności, pokrzywkę, zawroty głowy. Po spożyciu dużych ilości alkoholu, może dojść do zaplenia wątroby lub żołądka, paraliżu ciała, a nawet śmierci.

Walka z alkoholizmem wymaga odwagi

Walka z alkoholizmem wymaga odwagi oraz siły woli. Nikt nie zrobi tego za Ciebie. Tylko osoba uzależniona może podjąć decyzję o tym, że chce się leczyć. Bardzo rzadko zdarza się, aby osoby uzależnione potrafiły poradzić sobie z tym problemem próbując po raz pierwszy. Większość alkoholików przezywa pasmo sukcesów i porażek. Jednak większości w końcu się udaje wyjść z alkoholizmu. I chociaż zawsze będą już nazywać się niepijącymi alkoholikami, i również Ty sam będziesz się tak nazywał, to radość z każdego tygodnia i miesiąca bez sięgania po kieliszek będzie naprawdę bardzo duża!

Jeżeli wiele prób już Cię zawiodło i nie widzisz dla siebie ratunku, to być może nie sprawdziłeś jeszcze wszystkiego? Spróbuj walki z pomocą esperalu. Być może właśnie zaszycie alkoholowe jest tym, czego obecnie potrzebujesz i co może Ci faktycznie pomóc.