Ekrany projekcyjne, które najlepiej spiszą się w roli Twojego kina domowego

Mimo tego, że nie powinno tak być – ekrany projekcyjne są zwykle pomijanym elementem podczas kompletowania kina domowego. Wybieramy dobry projektor i myślimy, że wystarczy nam standardowa biała ściana. Niestety, nie będzie ona w stanie dać nam gwarancji wysokiej jakości obrazu, gdyż to uzyskamy tylko przy pomocy ekranu. Jakie modele ekranów będą zatem najlepsze, jeżeli chodzi o kino domowe?

Nim postawimy na konkretny model, na pewno powinniśmy wcześniej dowiedzieć się, jakie mamy możliwości. Pamiętajmy, iż ilość dostępnych tutaj opcji jest naprawdę sporo. Ekrany projekcyjne to sprzęty o wielu możliwościach oraz różnych zastosowaniach. Jako, że wybór jest naprawdę szeroki, nie musimy martwić się o to, czy znajdziemy najlepsze rozwiązanie w naszym przypadku.

Mobilne, ekrany projekcyjne na statywie

Powodzenie ekranów na statywie to coś naturalnego. To najlepsze wyjście dla każdego, kto zna się na aranżacji kina domowego. Sporo osób decyduje się dziś na zamianę telewizora na projektor oraz specjalny ekran, który gwarantuje nam powierzchnię projekcyjną sporych rozmiarów. Sprawia to, że możemy uzyskać obraz o przekątnej niespotykanej w telewizorach. Nie tylko kino domowe, gdyż wyjście to będzie też dobre dla sal konferencyjnych i szkoleniowych.

Powierzchnia ekranu (biała i matowa) może być stosowana niezależnie od tego, z jak silnym oświetleniem mamy do czynienia w pomieszczeniu. Ekrany tego typu posiadają nowoczesne układy, dzięki którym możliwa jest korekcja obrazu oraz trapezu.

Automatycznie rozwijane ekrany projekcyjne

Elektrycznie rozwijane ekrany to urządzenia, które bardzo często spotkamy chociażby podczas wykładów na uczelniach wyższych w szkołach lub biurach. Mowa tu o rozwiązaniu wyjątkowo wygodnym, które może przydać się niemalże w każdej instytucji. Sprawia ono, że po prostu mamy do czynienia z lepszej jakości obrazem. Wybierając ekran tego typu, wypada wziąć pod uwagę przynajmniej kilka ważnych aspektów, a to chociażby powierzchnia projekcyjna, kąt widzenia oraz przejrzystość ekranu. Należy zadbać bowiem o to, aby widoczność ekranu była zadowalająca.

Tylko ekran wysokiej jakości będzie w stanie zapewnić nam odpowiednio dobrej jakości obraz, nawet w sytuacji, kiedy będziemy posiadać projektor nieco niższej półki. Będąc kinomanem, dla którego wrażenia rodem z prawdziwego kina są ważne, z pewnością doceni taki produkt. Spodoba się też fanom gier komputerowych, którzy korzystają jedynie z monitorów oraz telewizorów. Ponad stucalowy obraz gry na pewno wprawi ich w zachwyt. Ekrany tego rodzaju są dość proste w obsłudze, ponieważ mamy możliwość sterowania zarówno pilotem, jak i przyciskiem na ścianie.

Co jeszcze warto wiedzieć pod kątem ekranów projekcyjnych?

Współpraca projektora z ekranem ma dawać wynik w postaci wyraźnego i dużego obrazu. Kiedy chcemy, aby właśnie te dwa elementy były dopilnowane, warto zdecydować się na taki projektor, który posiada tzw. krótką ogniskową. To pozwoli ustawić go w miarę blisko ekranu, przez co zyskamy znacznie większy komfort. Taki projektor będzie nadawał się nawet do pomieszczeń, których metraż nie należy do największych, a wszystko to dzięki możliwości instalacji go na suficie. Wówczas, warto właśnie wybrać ekran ustawiany na statywie.

Wybór odpowiedniego zestawu do kina domowego to spora szansa na osiągnięcie oczekiwanych efektów. Wysokiej jakości ekran projekcyjny oraz projektor sprawi nawet, że będziemy mogli cieszyć się obrazem w full HD, 4k, a nawet i 8k, gdyż taki standard oferują już nowoczesne sprzęty. Nie jest to jeszcze najpopularniejsze wyjście, natomiast warto wiedzieć o tym, że dziś możliwość stanowią już projektory bezprzewodowe. Co to oznacza? Tyle, że wszystko odbywa się tu na bazie steramingu obrazu, a to z naszego laptopa, konsoli do gier, smartfona, czy też jakiegokolwiek innego odtwarzacza. Jeśli mamy wystarczający budżet, taka opcja będzie na pewno jedną z lepszych, jaką możemy w ogóle wybrać.