Do czego przyda się nam tablica korkowa? Zastosowanie i rozmiary

Codziennie musimy zmagać się z bardzo długą listą obowiązków, a nie jest łatwo dopilnować dosłownie wszystkiego. Na naszej głowie spoczywają istotne rozmowy telefoniczne, spotkania biznesowe, czy też inne sprawy, o których nie mamy prawa zapomnieć. Natłok dodatkowych problemów sprawia, że często zdarzy się nam jednak o czymś nie pamiętać, dlatego warto korzystać z różnych metod, które będą nam o wszystkim przypominać. Najlepiej jest umieszczać krótkie notatki o ważnych sprawach, a te powinny znajdować się zawsze w zasięgu naszego wzroku.

Właściwym narzędziem, które może być przez nas wykorzystane jest tablica korkowa. Warto postarać się o to, aby ta była umieszczona w pobliżu naszego stanowiska pracy, gdyż wtedy będzie ona dla nas widoczna.  Tablica korkowa pozwala na nieustanne dodawanie nowych notatek, a dokonamy tego z pomocą zwykłych szpilek, które w miękki korek wbijają się bardzo swobodnie.

Nie tylko w biurze i szkole – tablica korkowa i jej szeroki wachlarz zastosowań

Nie każdy musi się z tym zgodzić, jedna specjaliści są zdania iż odpowiednio wykorzystana tablica korkowa, będzie doskonałym elementem, który wesprze funkcjonowanie całej firmy! Stanie się ona bowiem narzędziem, gdzie mogą znaleźć się chociażby informacje dla całej kadry pracowniczej – adresy mailowe, numery telefonów i wiele innych. Korkowa tablica jest w stanie przyjąć każdą formę informacji, jeżeli tą da się tylko umieścić na kartce papieru. Co więcej, przejawiają one dużą wytrzymałość, wyższą niż inne podobne tablice. Nie będzie też konieczna taśma klejąca, która potrafi być irytująca, a komplet szpilek wielokrotnego użytku to wszystko co będzie nam trzeba.

Tablica korkowa dla szkoły? Świetny pomysł!

Na takiej powierzchni, która zawiśnie w klasie, nauczyciel będzie mógł umieszczać chociażby umieszczać dla swoich uczniów ważne informacje. Uczniowie z kolei, wykorzystają tablice jako miejsce prezentacji swoich plastycznych prac, szkolnych gazetek i ważnych materiałów edukacyjnych. Będzie to też świetny element do tworzenia sentymentalnych pamiątek. Zawisnąć na niej mogą bowiem przeróżne fotografie, które ułożymy w wyjątkowe kolaże.  

Tablice korkowe i ich rozmiary – spośród czego możemy wybierać?

Jako, że sklepy starają się o to, by ich oferty były jak najbardziej atrakcyjne, będziemy wstanie odnaleźć tablice korkowe w przeróżnych rozmiarach. Będziemy mogli sięgnąć zatem nie tylko po te małe, których wielkość to format A5, ale też po takie skrajnie duże, które są formatu A0. Warto wiedzieć, że nie są to skrajnie ciężkie przedmioty, dlatego bez względu na rozmiar, każda może swobodnie zawisnąć na ścianie. Do tego celu wystarczą nam tylko kołki i haczyki. Co więcej, nie oznacza to, że nie mamy żadnych alternatyw. Z powodzeniem ustawimy każdą tablicę korkową na biurko lub szafce, kiedy ta będzie mogła być oparta o ścianę. Tablice te posiadają ramki, które wykonuje się zazwyczaj z naturalnego drewna sosnowego, które bywa również lakierowane. Oznacza to, że może ono zachować swoją naturalną fakturę, a także estetyczny wygląd.