Dlaczego wynajem długoterminowy samochodu to opcja godna naszej uwagi?

Nieustannie drożejące nowe modele aut, wcale nie zachęcają klientów do kupna w salonie za gotówkę, a wręcz przeciwnie – każą poszukiwać nam alternatyw, które pozwolą nam zaoszczędzić. Dobrze wyposażone auto, które nie jest w podstawowej wersji, może okazać się wydatkiem rzędu nawet ponad stu tysięcy złotych! Decydując się na wynajem długoterminowy, z pewnością zauważymy masę zalet tego rozwiązania. Nie tylko uda się nam sporo zaoszczędzić, ale także unikniemy pewnych obowiązków, które są naturalną koleją rzeczy podczas posiadania samochodu. Mam tu do czynienia bowiem z dzierżawą auta, na okres opisany w umowy. Mimo tego, że to nie my posiadamy samochód na własność, możemy go użytkować.

Wynajem samochodu długoterminowy to rozwiązanie, z którego może skorzystać zarówno osoba prywatna, jak i firma, która potrzebuje floty pojazdów. Co cechuje tę opcję, kierowca nie musi martwić się o żadne sprawy dotyczące utrzymywania pojazdu. Jako, że uda się nam dzięki temu zaoszczędzić sporo czasu, będziemy mogli zagospodarować go przy innych działaniach. Po naszej stronie leży jedynie zapewnienie serwisowania i ubezpieczenia auta.

O czym powinniśmy pamiętać, decydując się na to rozwiązanie?

Warto mieć na uwadze to, że podczas korzystania z najmu długoterminowego, nasze wydatki firmowe zostaną zoptymalizowane. Otóż nasza comiesięczna opłata może zostać wliczona do kosztów uzyskania przychodu, zatem skutecznie unikniemy jakichkolwiek dodatkowych kosztów. Wysokość naszych opłat będzie podyktowana tym, na jak długo zwiążemy się umową oraz jak będzie prezentował się prognozowany roczny przebieg samochodu. Co więcej, wykorzystując specjalistyczny kalkulator, który znajdziemy w sieci, na pewno uda się nam oszacować te koszty.

Te najnowsze auta, które dopiero co zostały zakupione, bardzo szybko tracą na wartości, a w tym wypadku to już nie nasz problem. Oficjalnie, to nie my widniejemy jako właściciel auta, a wyłącznie je dzierżawimy. Natomiast, jeżeli tylko zechcemy będziemy mogli wykupić pojazd, kiedy umowa się zakończy.

Długoterminowy wynajem aut, niesie nam szansę korzystania z punktów serwisowych, które są najlepsze na rynku. Te będziemy mogli spotkać dosłownie w całym kraju. W wypadku wszelkich stłuczek i innych problemów, firma dostarczy nam samochód zastępczy.

Szeroki wachlarz możliwości – wybierz swój wymarzony model samochodu!

Decydując się na wynajem długoterminowy dla osób fizycznych oraz dla firm, będziemy spotykać się często z ofertami, które są zróżnicowane. Ma to szczególne odzwierciedlenie w bardzo szerokim wyborze modeli aut. Nie ma znaczenia, jak prezentują się nasze potrzeby, gdyż będziemy mogli wybierać między autami miejskimi, rodzinnymi kombi, SUVami a nawet i samochodami dostawczymi. Nawet kiedy interesują nas wyłącznie pojazdy z najwyższej półki, firma wyjdzie nam naprzeciw ofertą wynajmu samochodów luksusowych.  Klienci bardzo chwalą sobie długoterminowy wynajem samochodów z uwagi na to, że optymalizują się ich firmowe wydatki. Możemy użytkować zupełnie nowy pojazd, nie ponosząc przy tym wysokich kosztów, a do tego zyskujemy sporo wygody i komfortu. Bez wątpienia jest to rozwiązanie, które warto wziąć pod uwagę.