Dlaczego samochód na abonament to opcja, która staje się coraz popularniejsza?

Liczba aut używanych na naszych drogach wielokrotnie przewyższa liczbę tych, które mają do 2-3 lat. Wszystko z uwagi na dość wygórowaną cenę zupełnie nowych samochodów, przez co nie każdy, a bardziej mało kto – może pozwolić sobie na zakup pojazdu w salonie dealera za gotówkę. Z drugiej strony, bycie pierwszym właścicielem danego auta to ekscytujące przeżycie, o którym marzy wielu z nas. Warto wiedzieć, że istnieją alternatywne rozwiązania, które pozwolą na w rozsądnych kosztach to spełnić.

Jeśli wybierzemy samochód na abonament  będziemy mogli użytkować zupełnie nowy egzemplarz, wybranego przez nas modelu auta, a na tym nam przecież najbardziej zależy. Używane samochody to rozwiązanie tańsze przy bezpośrednim zakupie, jednak o wiele bardziej ryzykowne, ponieważ nigdy nie mamy pewności co do historii użytkowania tego pojazdu, a nieuczciwi sprzedawcy niekiedy ukrywają pewne awarie i usterki, a zdarza się nawet, że podawany jest nieprawdziwy przebieg.

Jakie korzyści przyniesie nam samochód na abonament?

Długo by mówić o zaletach opcji, jaką jest abonament samochodowy, jednak co oczywiste, to co najbardziej zadowala klientów to, przede wszystkim możliwość użytkowania zupełnie nowego auta, przy relatywnie niskich kosztach. Nasze opłaty to comiesięczny czynsz, który zawiera w sobie już sporą część tego, co konieczne jest do normalnego funkcjonowania, jako kierowca samochodu. Mowa tu m.in. O ubezpieczeniu pojazdu, sezonowej wymianie ogumienia oraz część i płynów eksploatacyjnych, o naprawie drobnych usterek, a także o gwarancji samochodu zastępczego na wypadek poważniejszych awarii. Jedyne o co my musimy zadbać, to regularne tankowanie pojazdu, utrzymywanie go w zadowalającym stanie technicznym i wizualnym, a także pilnowanie ustalonego limitu kilometrów. Najczęściej jest to około 10 tysięcy kilometrów w skali roku, jednak jesteśmy w stanie rozszerzyć ten limit nawet powyżej 20 tysięcy kilometrów, jeśli zachodzi takowa potrzeba.