Czym wyróżnia się oferta auta w abonamencie?

Chociaż istnieje szereg zdecydowanie popularniejszych metod pozyskania samochodu, należy mieć świadomość, że auto abonament stopniowo zdobywa coraz to większe zainteresowanie. Dzieje się tak oczywiście nie bez powodu, gdyż jawi się to, jako bardzo atrakcyjne rozwiązanie, a szczególnie z uwagi na fakt, iż zarówno zakup używanego pojazdu, jak i kupno nowego w salonie za gotówkę to opcje pełne wad, których niestety nie da się tak łatwo obejść.

Należy zacząć od tego, że auta w abonamencie pozyskiwane są na określonych zasadach, co tyczy się także sposobu i regulaminu ich użytkowania. Mowa tu o finansowaniu, za które opłaty uiszcza się każdego miesiąca w formie czynszu abonamentowego, którego wysokość uzależniona jest od wielu aspektów, a to m.in. standard i model pojazdu, jego wyposażenie, długość obowiązywania umowy, czy też limit kilometrów, jaki możemy pokonać przez rok.

Korzyści, jakie czekają na użytkownika auta w abonamencie

Zalety tego wyjścia, najlepiej przedstawia porównanie kilku aspektów do kupna auta używanego oraz zupełnie nowego w salonie za gotówkę. Należy przy tym podkreślić, iż w wypadku abonamentu samochodowego, z której usług korzystamy widnieje formalnie jako właściciel pojazdu, a klient jest jedynie jego użytkownikiem. Z uwagi na to, odpada nam wiele obowiązków, a dodatkowo nasz comiesięczny czynsz zawiera w sobie już szereg działań, o które w wypadku bycia właścicielem auta, musielibyśmy zadbać sami. Jest to chociażby ubezpieczenie, sezonowa wymiana ogumienia, części oraz płynów eksploatacyjnych, naprawa pomniejszych usterek, ale i większych awarii, a w tym też gwarancja samochodu zastępczego.

Trzeba przyznać, że przy relatywnie niskimi koszcie, otrzymujemy tutaj naprawdę sporo, a przy okazji możemy sobie pozwolić na wybór niemalże dokładnie tego samochodu, o jakim marzyliśmy. Koniecznie jednak należy pamiętać o przestrzeganiu limitu kilometrów, ponieważ jego przekroczenie będzie wiązać się z dodatkowymi kosztami.