Czy przedszkola językowe, mogą okazać się dobrym rozwiązaniem?

Z pewnością nie można powiedzieć, że łatwo jest wybrać odpowiednie przedszkole, a dodatkowo szerokie możliwości sprawiają, że sprawa staje się skomplikowana i o wiele bardziej trudna. Ostatnie lata, to ogromny wzrost popularności placówek dwujęzycznych, gdzie dzieci maja styczność nie tylko z naszym ojczystym językiem. Jak wiadomo, znajomość języków obcych jest szczególnie istotna w dzisiejszych czasach, należy jednak zastanowić się, czy nie jest to zbyt wczesny etap dla tak małego dziecka.

Podczas poszukiwania przedszkola Wilanów może okazać się dla nas jednym z ważniejszych kryteriów, pod kątem którego dokonamy ostatecznego wyboru. Obecnie jednak, od placówek tego typu wymagamy znacznie więcej, a szczególnie jeśli planujemy płacić za obecność dziecka w przedszkolu prywatnym o konkretnym profilu. Tam bowiem kładzie się nacisk na konkretną, istotną dziedzinę z zakresu edukacji.

Postaw na językowe przedszkole – inwestycja w przyszłość naszego dziecka!

Językowe przedszkola z każdym kolejnym rokiem stają się coraz to popularniejsze. Co więcej, w dużych miastach powstaje mnóstwo tego typu placówek. Kiedy musimy podjąć decyzję, do jakiego przedszkola zapiszemy swoje dziecko, z pewnością warto mieć na uwadze te językowe. Okazuje się bowiem, że już od najmłodszych lat maluch będzie mógł osłuchać się z obcymi językami. Chociaż może się nam wydawać, że trzylatek nie wiele wyniesie z takich praktyk, gdyż to dopiero w szkole zacznie się właściwy etap edukacji, natomiast nic bardziej mylnego. Pamiętajmy, że nauka języka wcale nie musi opierać się o wkuwanie słówek. Wszystko polega tutaj na nauce, ale i jednoczesnej zabawie, kiedy obce słowa zostają zapamiętywane zupełnie przy okazji. Warto zdawać sobie z tego sprawę, że w językowym przedszkolu nie chodzi tylko o nacisk na języki obce. Możliwy jest tam bardzo szeroki zakres zajęć dodatkowych, a także wielu innych atrakcji.

Wady i zalety przedszkole językowego…

Językowe placówki to najczęściej nie publiczne przedszkola, a zwykle te prywatne. Z uwagi na to, konieczne okażą się miesięczne opłaty za pobyt dziecka. Należy liczyć się zatem z czesnym, które może wahać się od 600 do nawet 1000 złotych. Fakt – wydaje się to dość sporo, a szczególnie w skali każdego miesiąca, natomiast należy zdawać sobie sprawę z faktu, iż te państwowe placówki wcale nie są kompletnie bezpłatne. W wielu przypadkach może okazać się nawet, że to nauka w przedszkolu prywatnym okaże się tańsza, stąd nie można tego rozwiązania skreślać już na samym początku, mając na uwadze jedynie aspekt ceny.

Językowe przedszkola prezentują naprawdę bardzo dużo zalet, a zwłaszcza to, że nasza pociecha będzie miała okazuję osłuchać się z większą liczbą języków obcych, a przynajmniej z dwoma. Niepubliczne placówki są gwarantem wysokiego poziomo bezpieczeństwa, gdyż w takich przedszkolach monitoring i profesjonalne systemy zabezpieczeń to podstawa, a dzięki temu nie ma możliwości, że ktokolwiek niepowołany wejdzie do budynku. Wiele rodziców zwraca również uwagę na całoroczny dostęp. Skąd się to bierze? Otóż w placówkach prywatnych, po prostu nie ma wakacyjnej przerwy.

Profilowane lepsze od „zwykłego”?

Można zastanawiać się nad tym, czy przedszkole profilowane zawsze okaże się lepszym wyjściem, niż oferta tych klasycznych. Fakty są takie, że w każdym wypadku konieczna jest realizacja podstawy programowej, zatwierdzonej przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Możliwe jest jednak to, aby podstawa ta była urozmaicana o pewne modyfikacje, dostosowywane do potrzeb i charakteru danej placówki. Warto wiedzieć, że w przedszkolach o konkretnych profilach, możliwością są przeróżne zajęcia dodatkowe, np. rytmika, joga, nauka gry na instrumentach, czy też zajęcia artystyczne. To my jako rodzice, którzy najlepiej znają swoje dzieci, powinniśmy dostosować rodzaj zajęć do potrzeb i zainteresować swoich pociech.