Co wpływa na wydajność maszyny do pelletu drzewnego?

Biorąc pod uwagę problemy, jakie mogą napotkać użytkownicy podczas korzystania z urządzenia tj. maszyna do pelletu drzewnego, ABC Machinery przedstawia analizę przyczyn niskiej wydajności maszyny do produkcji peletu drzewnego na podstawie wieloletniego doświadczenia w produkcji i marketingu.

Przede wszystkim warto zwrócić uwagę na warunki wstępne wytwarzania pelletu drzewnego :

1. surowce to proszki;

2. współczynnik mielenia nie przekracza 2/3 średnicy granulki;

3. Wymagania wilgotności surowca w 10% – 15%.

Tylko wtedy, gdy wszystkie trzy warunki zostaną spełnione, możemy wyprodukować idealny pellet drzewny. A w procesie produkcji pelletu drzewnego wystąpi niska wydajność, co może dezorientować wielu klientów: kupiłem na sprzedaż 2-3-tonową maszynę do pelletu drzewnego, ale faktyczna wydajność wynosi 1,5 tony na godzinę, co jest problemem ? Wiele osób skarży się nawet bezpośrednio, że sprzęt nie jest dobry, a reputacja producenta jest niszczona przez pewne nieporozumienia.

Porady, które weź pod uwagę

Po pierwsze, surowiec był zróżnicowany. Wraz ze wzrostem złożoności rynku energii z biomasy wielu klientów nie spełnia wymagań producenta, co powoduje mieszanie surowców. Surowcem do produkcji peletu drzewnego jest drewno lub trociny. Ale wielu klientów kupujących sprzęt może powiedzieć producentowi, że ich surowcem są trociny, ale podczas zbierania drewna niektóre inne substancje są mieszane, co powoduje mieszanie materiałów, co nie tylko powoduje niską wydajność, ale także uszkadza formę drewna maszyny do pelletów. Jeśli twój surowiec jest mieszanką wielu materiałów oprócz drewna, musisz powiedzieć swojemu dostawcy maszyny do pelletu prawdę, aby mógł zaoferować Ci najbardziej odpowiednią maszynę do pelletu.

Po drugie, wymiana personelu. Granulowanie jest bardzo brudnym i męczącym procesem, który doprowadzi do częstych zmian pracowników, w połączeniu z brakiem zrozumienia sprzętu, skutkującym nieefektywnością i zmniejszoną produktywnością.