Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

AKTUALNOŚCI, strona 5:

,,Sto pozdrowień na stulecie Niepodległości”

Utworzono dnia 15.10.2018

W ostatnim tygodniu pracy uczniowie klasy V e pod opieką wychowawcy przygotowywali kartki pocztowe z pozdrowieniami na okazję rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości, które wysłane zostały do stu szkół z naszej Ojczyzny. Wszystko za sprawą udziału w ogólnopolskiej akcji, która została uznana przez Biuro Programu ,,Niepodległa” prowadzonego przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego jako jedno z wydarzeń kulturalnych związanych z obchodami setnej rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości. Już niedługo kolejna akcja wysyłania kartek. Tym razem poza granice naszego kraju.

 

czytaj dalej... na temat: ,,Sto pozdrowień na stulecie Niepodległości”

WIELKI MARATON CZYTELNICZY

Utworzono dnia 15.10.2018

LISTA LEKTUR NA PAŹDZIERNIK 2018r (test w listopadzie)

-dla uczniów klas II - III szkół podstawowych

„Spotkacie nowych przyjaciół”

Cerasoli Anna, Wielkie odkrycie Bubal

-dla uczniów klas IV - VI szkół podstawowych

„Czytanie rozwija, czytanie wzbogaca”

Czerwińska-Rydel Anna, Zdobyć koronę.

Opowieść o Jerzym Kukuczce

-dla uczniów klas VII i VIII szkół podstawowych

i klas III gimnazjów „W lustrze książki”

Ryrych Katarzyna, Król

 

czytaj dalej... na temat: WIELKI MARATON CZYTELNICZY

Podziękowanie Pani Dyrektor Wiolety Podolskiej

Utworzono dnia 11.10.2018

40 lat minęło jak jeden dzień, 40 lat od pierwszego dzwonka, pierwszej lekcji, które inaugurowały w 1978 roku pracę nowej szkoły na Osiedlu Kaszubskim w Wejherowie. Jubileusz szkoły to okazja do przywołania w pamięci wzruszających chwil, twarzy koleżanek i kolegów, wydarzeń, które wypełniały szary uczniowski dzień, a zarazem nas kształtowały. Powrót do szkoły to podróż do krainy dzieciństwa, najpiękniejszego czasu w życiu każdego człowieka. Bardzo chciałam, żeby ten jubileusz był sposobnością do wspomnień, wzruszeń i refleksji. W dzisiejszej szkole nie ma już tamtych ławek z wyrytym starym autografem, ale wciąż drzemią tu uczucia związane z tym miejscem i czasem. W salach stoją inne ławki, wiszą nowoczesne tablice, funkcjonują nowe metody nauczania, tylko naczelne zadanie szkoły pozostaje takie samo – wychować porządnego człowieka, który odważnie spojrzy w przyszłość i będzie potrafił odnaleźć swoją drogę w życiu.

 

czytaj dalej... na temat: Podziękowanie Pani Dyrektor Wiolety Podolskiej

Jubileusz

Utworzono dnia 11.10.2018

Dnia 04 października odbyła się uroczysta gala z okazji 40-lecia Szkoły Podstawowej nr 11 imienia Teodora Bolduana w Wejherowie. Uroczystość rozpoczęła dziękczynna Msza święta w parafii NMKP w Wejherowie w intencji uczniów, rodziców i nauczycieli. Następnie spotkaliśmy się w Filharmonii Kaszubskiej. Uroczystość prowadzili nauczyciele p. Gabriela Kaniecka, p. Grzegorz Berendt. Zaszczycili nas swoją obecnością Prezydent Miasta Wejherowa p. Krzysztof Hildebrandt, Starosta wejherowski Gabriela Lisius, przewodniczący Rady Miasta Wejherowa p. Bogdan Tokłowicz,   starszy wizytator Kuratorium Oświaty w Gdańsku p. Marzena Lipka, zastępca Prezydenta p. Arkadiusz Kraszkiewicz, zastępca  Prezydenta p. Beata Rutkiewicz, emerytowani i obecni nauczyciele, pracownicy administracji  i obsługi, przedstawiciele rodziców, uczniowie  oraz zaproszeni goście. Pani Dyrektor Wioleta Podolska serdecznie przywitała wszystkich zgromadzonych. 

 

 

czytaj dalej... na temat: Jubileusz

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 11 biorą udział w wymianie polsko – rosyjskiej.

Utworzono dnia 11.10.2018

Szkoła Podstawowa nr 11 w Wejherowie wygrała konkurs zorganizowany przez Centrum Promocji Polsko-Rosyjskiego Dialogu i Porozumienia. W nagrodę nasza placówka otrzymała grant na organizację wymianę młodzieży polsko-rosyjskiej ze szkołą w Zielenogradsku z obwodu Kaliningradzkiego. Koordynatorem projektu  jest Wojciech Dopke wraz z  Pauliną Romińską i Anetą Dziechciowską Przedsięwzięcie ma charakter dwustronnej wymiany młodzieży szkoły podstawowej VII i VIII klasy oraz III klasy gimnazjum (13-16 lat). Do udziału w wymianie zostało  zaproszonych 12 uczniów z Polski i 12 z Rosji. Kryterium doboru uczniów była  ich chęć współpracy w realizacji poszczególnych punktów wymiany. Temat przedsięwzięcia: "UNIKALNOŚĆ MAŁYCH OJCZYZN BOGACTWEM POLSKI I ROSJI". Podczas pobytu w Rosji nasi uczniowie mieli możliwość poznania środowiska geograficznego obwodu Kaliningradzkiego. Zwiedzili Zielenogradzk, Kaliningrad, Jantarnyj oraz Mierzeje Kurońską. Te wycieczki zaowocowały nie tylko poznaniem kultury i życia codziennego mieszkańców ale przede wszystkim nawiązaniem międzynarodowych przyjaźni.

 

czytaj dalej... na temat: Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 11 biorą udział w wymianie polsko – rosyjskiej.

8b na Festiwalu Przygody „Wanoga”

Utworzono dnia 12.10.2018

Dnia 05.10.18r klasa 8b uczestniczyła w Festiwalu Przygody „Wanoga”. Uczniowie mieli okazję być świadkami wspaniałych opowieści o przyrodzie, kulturze, obyczajach Ameryki Pd. i Australii. Prezentacje medialne (zdjęcia i filmiki) były uzupełniane bardzo ciekawym i dowcipnymi komentarzami podróżników.

Blok szkolny, w którym braliśmy udział, obejmował dwa pokazy:

1. Bartek Rubik „Mozaika latynoamerykańska – wierzenia, festiwale, rytuały” - religie, obrzędy i obyczaje mieszkańców Ameryki Pd., w  szczególności mieszkańców Andów;

2. Alicja Rapsiewicz „ Australia z dołu, z góry i od środka”- dzika przyroda, koale, krokodyle, kangury, wielkie przestrzenie.

 

czytaj dalej... na temat: 8b na Festiwalu Przygody „Wanoga”

Próbny alarm przeciwpożarowy

Utworzono dnia 11.10.2018
10 października 2018 r.w naszej szkole odbył się próbny alarm przeciwpożarowy. Wszyscy bardzo  uważnie dostosowali się do procedur i zwartymi grupami opuścili teren szkoły. 
 
czytaj dalej... na temat: Próbny alarm przeciwpożarowy

Zagraj z nami w wybory!

Utworzono dnia 10.10.2018

Wybory do Samorządu Uczniowskiego Szkoły Podstawowej nr 11 im. Teodora Bolduana w Wejherowie zbliżają się wielkimi krokami.

W naszej szkole ruszyła właśnie kampania wyborcza! Prezentacje kandydatów do SU można oglądać na specjalnie przygotowanej do tego tablicy!

Niedługo czeka Nas debata przedwyborcza oraz samo głosowanie!

Zachęcamy do udziału:)

czytaj dalej... na temat: Zagraj z nami w wybory!

Vice-mistrzowie powiatu w badmintonie

Utworzono dnia 09.10.2018

Dzisiaj, 09 października 2018 r. uczniowie naszej szkoły zdobyli srebrny medal w Powiatowych Zawodach  w Badmintonie, które odbyły się w Szkole Podstawowej w Szemudzie. W zawodach uczestniczyło 9 szkół z powiatu wejherowskiego.  Drużynę pod kierunkiem p. Piotra Wojciechowskiego reprezentowali: Jakub Gąsior, Mikołaj Krausa, Aleksander Kenner oraz Dorian Podolski. Chłopcy drugi raz z rzędu zdobyli taki tytuł, pokonali ich tylko uczniowie z Bojana. Turniej był na wysokim poziomie.

 

 

czytaj dalej... na temat: Vice-mistrzowie powiatu w badmintonie

Zwiedzanie Stoczni w Gdyni

Utworzono dnia 09.10.2018

Dnia 09 października 2018 r. odbyła się wycieczka przeznaczona dla chłopców z klas ósmych w ramach doradztwa zawodowego do Stoczni w Gdyni. Uczniowie poznali bliżej pracę stoczniowca a także zapoznali się z procesem powstawania statków. Gościliśmy w firmie Crist S.A -Biurowiec Akwarium  Bałtycki -Port Nowych Technologii. Po spacerze wzdłuż nabrzeżna portowego obejrzeliśmy film dokumentalny na temat historii powstania i rozwoju Stoczni. Chłopcy byli bardzo zainteresowani i zadowoleni wycieczką. Opiekunem grupy była p. Katarzyna Karczewska  oraz Izabela Sikora.

 

czytaj dalej... na temat: Zwiedzanie Stoczni w Gdyni

Zegar

Kalendarium

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Listopad 2018
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2

Imieniny

Zaloguj się do szkolnej poczty