Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

AKTUALNOŚCI, strona 4:

Piknik rowerowy

Utworzono dnia 05.06.2018

25 maja uczniowie klasy 2 c uczestniczyli w rowerowym wypadzie   na piknik na polanę  przy leśniczówce w Kępinie.  Na jazdę rowerem zdecydowało się trzynastu uczniów klasy 2 c, którym towarzyszyło starsze rodzeństwo niektórych i dwóch kolegów z klasy piątej.  Część osób dojechała samochodami. W pikniku uczestniczyli również rodzice. Po przyjeździe na miejsce dzieciaki  upiekły kiełbaski nad ogniskiem, poczym  bez najmniejszych oznak zmęczenia jazdą rowerem, zabrały się do rozgrywek sportowych.  Podczas sportowych zmagań towarzyszyli im tatusiowie, którzy  świetnie bawili się podczas rzucania beretem, ciągnięcia liny, kręceniem liny oraz grą w „Dwa Ognie” . Mamy tymczasem integrowały się podczas słodkiego poczęstunku, który przygotowały.  Wszyscy zgodnie stwierdzili, że wspaniale spędzili piątkowe popołudnie.

 

czytaj dalej... na temat: Piknik rowerowy

Akcja Szkolnego Koła Wolontariatu

Utworzono dnia 04.06.2018

2 ZETA DASZ GOFRA I LEMONIADĘ  MASZ!

Pod takim hasłem członkowie Szkolnego Koła Wolontariatu pod nadzorem opiekunów p.K.Bujak i p.A.Dziechciowskiej przeprowadzili akcję charytatywną. Własnoręcznie upiekli gofry, zrobili lemoniadę. Za zebraną kwotę tj. 275 zł zakupiono gry planszowe i karciane do dyspozycji uczniów naszej szkoły. Słodki pomysł spodobał się wszystkim.
 
 
czytaj dalej... na temat: Akcja Szkolnego Koła Wolontariatu

Biwak klasy VII E i VII F w ,, Beczkolandii”

Utworzono dnia 04.06.2018

W dniach 28.05 - 30.05.18r. klasy 7e i 7f były na biwaku  w Lubaniu koło Kościerzyny  pod opieką Pani  I.Polańskiej i Pani K.Bujak. Obóz znajduje się nad jeziorem w malowniczej okolicy, wśród łagodnych wzgórz, lasów i łąk. Kwaterą był  budynek byłej owczarni, w której uczestnicy nocowali w starych dębowych beczkach po winie. Podczas pobytu w ośrodku na uczniów czekało mnóstwo atrakcji: wspinaczki, linówka, budowa tratwy, podchody, małpi gaj, ognisko, ścianka wspinaczkowa, lekcja zaklinania (rozmowy ) z końmi. Wycieczka była udana- bardzo ciekawa, pełna różnych przygód i atrakcji. Ta wspaniała  przygoda na długo pozostanie w pamięci uczniów.

 

czytaj dalej... na temat: Biwak klasy VII E i VII F w ,, Beczkolandii”

Biwak klasy II a gimnazjum w Poddąbiu

Utworzono dnia 02.06.2018

W dniach 28-30 maja 2018 r.  uczniowie klasy  II A gimnazjum  udali się na klasowy biwak do nadmorskiej miejscowości Poddąbie. Uczniowie zatrzymali się w Ośrodku Rehabilitacyjno – Wczasowym SŁOWINIEC. Podczas pobytu w ośrodku  na młodzież  czekało wiele atrakcji: gra terenowa „Piracka flaga”, nocne ognisko nad morzem z pieczeniem kiełbasek  oraz  turniej strzelania z wiatrówki. Naszym uczniom najbardziej podobały się praktyczne zajęcia   z samoobrony.  Ponadto uczniowie mieli możliwość zwiedzenia Ustki, rejs statkiem i zwiedzanie Bunkrów Baterii Blüchera.  Wszyscy uczestnicy  byli bardzo zadowoleni z pobytu nad morzem.

 

czytaj dalej... na temat: Biwak klasy II a gimnazjum w Poddąbiu

Biwak klasy Va w Grabowcu

Utworzono dnia 31.05.2018

Uczniowie klasy VA brali udział  w dwudniowym biwaku w Grabowcu  koło  Szemuda.  Rankiem 24 maja grupa  wyruszyła na przystanek autobusowy. Swoją   przygodę  rozpoczęli od 7 -kilometrowej pieszej wędrówki   Obszarem Natura 2000 „Pełcznica”. Uczniowie w czasie spaceru  musieli posługiwać się kompasem i mapą  . Następnie  po dotarciu do punktu noclegowego wspólni upiekli pizzę, którą  każdy sam dla siebie przygotował.  Potem mieli możliwość wykonania prac plastycznych. Kolejną atrakcją była lekcja przyrody poprowadzona przez pana leśniczego. Wieczorną niespodzianką  było  ognisko i pieczenie   kiełbasek. Nocą udali się do lasu, aby wsłuchać się  w śpiew  ptaków  i szum lasu.  Na drugi dzień uczniowie mieli okazję jeździć na koniach Huculskich. Ta wspaniała  przygoda na długo pozostanie w pamięci uczniów.

 

czytaj dalej... na temat: Biwak klasy Va w Grabowcu

III Festiwal Piosenki Obcojęzycznej

Utworzono dnia 31.05.2018
czytaj dalej... na temat: III Festiwal Piosenki Obcojęzycznej

Międzyszkolny Konkurs „Matematyczny Ekspert” dla klas II

Utworzono dnia 30.05.2018

Dwunastu reprezentantów wejherowskich szkół podstawowych uczestniczyło w Międzyszkolnym Konkursie Matematycznym, którego gospodarzem była nasza „Jedenastka”. Uczestnicy wraz z opiekunami zostali uroczyście przywitani przez Dyrekcję oraz organizatorów konkursu. Mali „eksperci” mieli do wykonania kilka zadań na specjalnie przygotowanym arkuszu, które sprawdzała trzyosobowa Komisja. Członkami Komisji były nauczycielki z innych szkół. Ponadto uczniowie i nauczyciele zostali zaproszeni na godzinne warsztaty z wykorzystaniem Ozobotów. Na warsztatach można było nauczyć się obsługiwać robota, projektować trasę, po której się poruszał oraz sterować nim za pomocą specjalnych kolorowych kodów.

Serdecznie dziękujemy uczestnikom za udział w konkursie. Gratulujemy laureatom i życzymy dalszych sukcesów. 

Laureaci: 

I miejsce 

Stanisław Pietruszka – Społeczna Szkoła Podstawowa 

II miejsce 

Mateusz Butowski – Szkoła Podstawowa nr 8 

III miejsce 

Łukasz Kamiński – Społeczna Szkoła Podstawowa

 

czytaj dalej... na temat: Międzyszkolny Konkurs „Matematyczny Ekspert” dla klas II

WARSZTATY W BIBLIOTECE

Utworzono dnia 26.05.2018

4 maja nasi uczniowie klas „0” i „1” wzięli udział w zajęciach przygotowanych dla nich przez pracowników Pedagogiczna Bibliotekę Wojewódzką (Filia w Wejherowie). Dzieci miały okazję uczestniczyć w ciekawych warsztatach. Podczas spotkania wykorzystano elementy biblioterapii.  Nasi najmłodsi podopieczni  z zaangażowaniem uczestniczyli w lekcji bibliotecznej. Zadowoleni i pełni wrażeń wychodzili z biblioteki z uśmiechami na buziach J 

 

czytaj dalej... na temat: WARSZTATY W BIBLIOTECE

6 Wojewódzki Konkurs Recytatorski „Wejrzeć w siebie”

Utworzono dnia 24.05.2018

W dniu 22 maja w Pałacu Młodzieży w Gdańsku odbył się 6 Wojewódzki Konkurs Recytatorski „Wejrzeć w siebie”. Celem konkursu było upamiętnienie i przybliżenie twórczości Zbigniewa Herberta, a także upowszechnienie poezji i kultury żywego słowa wśród młodzieży. Uczennica klasy VII c  Aleksandra Rompca pod opieką Violetty Czajki przygotowała i zaprezentowała wiersz pt.”Raport z oblężonego miasta” i zajęła zaszczytne  3 miejsce.

 

czytaj dalej... na temat: 6 Wojewódzki Konkurs Recytatorski „Wejrzeć w siebie”

Biwak 4 h

Utworzono dnia 24.05.2018

15 i 16 maja klasa 4 h wzięła udział w biwaku klasowym w Wieżycy. Już pierwszego dnia pokonali piękny szlak pieszy do Szymbarku, gdzie mogli obcować z kaszubską architekturą, a także poznali bardzo przejmującą historię Polaków, którzy podczas II wojny światowej zostali wywożeni na Syberię. Klasa poznała piękno kaszubskich jezior, a biwak nie mógł odbyć się bez pysznych kiełbasek z ogniska i dyskoteki!

 

 

czytaj dalej... na temat: Biwak 4 h

Zegar

Kalendarium

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Lipiec 2018
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5

Imieniny

Zaloguj się do szkolnej poczty