Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

AKTUALNOŚCI, strona 4:

Sukces naszych uczniów w konkursie „Uzależnienia XXI wieku”

Utworzono dnia 05.12.2018

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 11 brali udział w konkursie „Uzależnienia XXI wieku”. Celem konkursu było ukazanie złego wpływu uzależnień na życie dzieci i młodzieży. Prace konkursowe miały zawierać najważniejsze informacje „ku przestrodze” uzależnień. Do konkursu zgłoszono około 400 prac. Jury oceniało prace w trzech kategoriach: praca plastyczna, fotografia oraz film.

I miejsce w kategorii praca plastyczna zajęła Lili Wysocka

II miejsce w kategorii fotografia zajęła Julia Ciąpała

Wyróżnienie w kategorii praca plastyczna zajęła Wiktoria Glosa

 

czytaj dalej... na temat: Sukces naszych uczniów w konkursie „Uzależnienia XXI wieku”

Maraton pisania listów w Szkole Podstawowej nr 11 w Wejherowie.

Utworzono dnia 05.12.2018

W dniach 27.11.2018 do 10. 12.2018 roku uczniowie naszej szkoły będą mieli możliwość uczestniczenia w Maratonie Pisania Listów organizowany przez organizację pozarządową Amnesty International. Już po raz szósty  przystąpiliśmy do akcji i stworzyliśmy możliwość napisania listów przez uczniów naszej szkoły na specjalnie przygotowanym stoisku( 10 grudnia 2018 r.), podczas godzin wychowawczy oraz lekcji wiedzy o społeczeństwie.

Maraton Pisania Listów odbywa się co roku w okolicach, kiedy przypada Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka. Podczas wydarzenia  AI mobilizuję ludzi na całym świecie do solidarnego przeciwstawiania się naruszeniom praw człowieka.  

 Celem akcji  jest wysłanie listów solidarności dla osób, których prawa są łamane. Im więcej listów napiszemy, tym większa szansa, że uda nam się poprawić los danego bohatera.

 

czytaj dalej... na temat: Maraton pisania listów w Szkole Podstawowej nr 11 w Wejherowie.

XIX Przegląd Piosenki Dziecięcej pod tytułem „MUZYCZNE ZOO”

Utworzono dnia 04.12.2018

W dniu 1 grudnia 2018 r. uczennice klasy III b wzięły udział w XIX Przeglądzie Piosenki Dziecięcej pod tytułem „MUZYCZNE ZOO”, który odbył się w Szkole Podstawowej nr 1 im. Józefa Wybickiego w Rumi. Agnieszka Puto i Justyna Łuków vel Broniszewska wystąpiły w duecie prezentując piosenkę pt. „Koci wesoły świat”. Wystąpiło 25 uczestników konkursu. Konkurencja była duża i wysoki poziom wykonawców. Trudno było zapanować nad tremą, choć atmosfera była życzliwa i przyjazna. Po przerwie i słodkim poczęstunku ogłoszono wyniki.

Agnieszka i Justyna zajęły I miejsce w swojej grupie wiekowej i kategorii.

Gratulacje, wielkie brawa i życzenia dalszych sukcesów na estradzie.

 

czytaj dalej... na temat: XIX Przegląd Piosenki Dziecięcej pod tytułem „MUZYCZNE ZOO”

Zajęcia w świetlicy szkolnej

Utworzono dnia 04.12.2018

Dnia 30. 11. 2018 r. odbyły się zajęcia w świetlicy szkolnej ,,Kamishibai- teatr ilustracji- magia zamknięta w drewnianym pudełku’’. Zabawy ruchowe z chustą Klanzy. Wykonanie i kolorowanie papierowych torebek – pacynek. Zajęcia przeprowadziłam z dwoma wolontariuszkami, uczennicami SP nr 6 z Redy. Było ciekawie, edukacyjnie, radośnie i kolorowo…

 

czytaj dalej... na temat: Zajęcia w świetlicy szkolnej

ZABAWA ANDRZEJKOWA

Utworzono dnia 03.12.2018

W czwartek, 29 listopada Szkoła Podstawowa nr 11 w Wejherowie bawiła się na szkolnej zabawie andrzejkowej. Jak co roku oprócz dobrej muzyki towarzyszyły nam różnorakie wróżby i tradycyjne zabawy. Dziękujemy członkom Samorządu Uczniowskiego za zaangażowanie w organizację imprezy. Specjalne podziękowania i słowa uznania kierujemy w stronę Wolontariuszy Szkolnego Koła Wolontariatu, którzy poświęcili swój czas i wsparli nas przygotowaniem atrakcji w celowo do tego przygotowanej sali. Dyskoteka nie odbyłaby się, gdyby nie dwie wspaniałe didżejki, które zagrzewały nas do tańca.

Podziękowania należą się także nauczycielom- opiekunom, którzy razem z nami bawili się na parkiecie. Poniżej krótka fotorelacja z imprezy.

 

czytaj dalej... na temat: ZABAWA ANDRZEJKOWA

8b w Teatrze Szekspirowskim

Utworzono dnia 03.12.2018

Dnia 29.11.18 klasa 8b miała okazję zwiedzić Teatr Szekspirowski w Gdańsku, jego ciekawą architekturę i różne zakamarki. Uczniowie poznali wiele ciekawostek z czasów Szekspira, min.:

- o tym jak wyglądała scena w teatrze elżbietańskim, w jaki sposób odbywały się przedstawienia,

- jak teatr był postrzegany prze społeczeństwo,

- jak żyli ówcześni aktorzy i w jaki sposób radzili sobie z problemami.

Po zwiedzaniu teatru, młodzież uczestniczyła w aktorskich warsztatach - ćwiczenia na koncentrację, utrzymanie się w roli, kreatywność oraz proste zadania aktorskie z tekstem, które wywołały dużo śmiechu i spontanicznej radości.

 

czytaj dalej... na temat: 8b w Teatrze Szekspirowskim

Labirynt Światła

Utworzono dnia 30.11.2018

Światło - korzystamy z niego cały czas, a co tak naprawdę o nim wiemy? Na zajęciach w Centrum Nauki Experyment za pomocą prostych eksperymentów uczniowie klasy 5f zapoznali się z naturą światła, a także poznali tajemnice optyki. Warsztaty, oprócz badania światła, pokazały młodym naukowcom  jego zastosowanie we współczesnej technice. Dowiedzieli się jaki kolor ma światło oraz czy światło jest w stanie przebić balon. Interaktywne zajęcia przybliżyły uczniom wiedzę o świetle i laserach oraz różnice i podobieństwa między nimi.

Po zajęciach był jeszcze czas wolny na wystawie podczas którego uczniowie odkrywali dalsze tajemnice naukowe.

 

czytaj dalej... na temat: Labirynt Światła

Spektakl teatralny ,,Balladyna"

Utworzono dnia 30.11.2018

28 listopada 2018 roku uczniowie klasy 7b, 7d, 8c i 8d  wraz z nauczycielami udali się na przedstawienie teatralne ,, Balladyna" Juliusza Słowackiego w reżyserii Jacka Bały do  Teatru  Miejskiego w Gdyni. Wszyscy w  wielkim skupieniu obserwowali doskonałą grę aktorską. Balladyna, jako zła siostra Aliny,  przyczyniła się do śmierci kilku bohaterów.  Spektakl wywarł ogromne znaczenie na widzach,  gdyż osadzony został we współczesnym świecie. Jezioro Gopło zamieniono na przystanek, zamiast karety pojawił się  na scenie stary model  samochodu BMW.   To był spektakl z grozą kary, winy i władzy.   Dzięki tej sztuce zrozumieliśmy, że każdego, kto   jest bezwzględny i zły, spotka zasłużona kara- tak jak w przypadku Balladyny.  Na przedstawieniu teatralnym podziwialiśmy doskonałą grę aktorską, mogliśmy wczuć się w postawy bohaterów i ocenić ich zachowanie. To był udany wyjazd.

 

czytaj dalej... na temat: Spektakl teatralny ,,Balladyna"

Przygotowania

Utworzono dnia 29.11.2018

Trwają przygotowania do świątecznego festynu 7 grudnia. Szkolny chór pod kierunkiem Pani Eweliny Klein.

 

 

czytaj dalej... na temat: Przygotowania

VIII b na tropie prawdziwej sztuki…

Utworzono dnia 29.11.2018

 Mroczna baśń bez happy endu – tak możemy krótko podsumować spektakl zatytułowany ,,Balladyna’’, który obejrzeliśmy 23 listopada 2018 r. w Teatrze Miejskim w Gdyni. Jako, że uwielbiamy oddawać się przyjemności czytania lektur, postanowiliśmy namówić panią Kubiaczyk oraz panią Lademann na wyjazd do teatru, aby skonfrontować nasze wrażenia po przeczytaniu dramatu ze scenicznym pomysłem na tę sztukę- reżysera Jacka Bały. Mocno wyszukane pomysły, choćby pojawiające się na deskach wysłużone BMW, czy stale obecne media, trochę szokują, a trochę dziwią… Z całą pewnością spektakl dość wiernie ukazuje to, co przeczytaliśmy w utworze Juliusza Słowackiego, ale w nowej, bardzo współczesnej, odsłonie…

 

czytaj dalej... na temat: VIII b na tropie prawdziwej sztuki…

Zegar

Kalendarium

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Styczeń 2019
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3

Imieniny

Zaloguj się do szkolnej poczty