Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

AKTUALNOŚCI, strona 4:

Miejskie Igrzyska Młodzieży Szkolnej w drużynowym tenisie stołowym

Utworzono dnia 21.11.2017

24 października w SP 9 odbyły się Miejskie Igrzyska Młodzieży Szkolnej w drużynowym tenisie stołowym. Reprezentacja naszej szkoły wywalczyła srebrny medal. Skład drużyny: Anna Popowska, Karolina Janowska, Szymon Zaleśny, Jędrzej Usdrowski. Gratulujemy.

 

czytaj dalej... na temat: Miejskie Igrzyska Młodzieży Szkolnej w drużynowym tenisie stołowym

ALFIK MATEMATYCZNY

Utworzono dnia 20.11.2017

W środę 22 listopada, o godz. 13.00 odbędzie się konkurs Alfik Matematyczny.

Przydział sal na konkurs:
   klasy 2, 3 SP sala 63
   klasy 4, 5 SP sala 65
   klasy 6, 7 SP i gimnazjum sala 43.

Konkurs trwa 1,5 godz (do 14.30). Uczniowie przynoszą na konkurs miękki ołówek.

czytaj dalej... na temat: ALFIK MATEMATYCZNY

PROJEKT EDUKACYJNY

Utworzono dnia 20.11.2017

15 listopada gimnazjaliści realizujący projekt edukacyjny "Visit Wejherowo - przewodnik po Wejherowie dla turystów anglojęzycznych" zwiedzali Klasztor Franciszkanów.

 

czytaj dalej... na temat: PROJEKT EDUKACYJNY

Nasza szkoła w projekcie „ GLOBAL DIGNITY”, czyli RÓŻNI, ALE RÓWNI.

Utworzono dnia 17.11.2017

Staramy się odpowiadać na potrzeby uczniów, reagować na rzeczywistość.  Mówić o problemach bieżących. Tych, które są młodzieży bliskie i znane zarówno z własnych doświadczeń  jak i z mediów.  W tym roku szkolnym przystąpiliśmy do projektu, któremu patronuje Rzecznik Praw Dziecka -  „Dzień Godności”.  16.11.2017 w Międzynarodowy Dzień Tolerancji oraz 18.11 w Dzień Godności młodzież brała udział w warsztatach „Różni, ale równi”. Uczniowie klas 7 i gimnazjum mieli okazję dyskutować na temat powyższych wartości. Rozmawiali o poszanowaniu drugiego człowieka  bez względu na jego odmienność, o wzajemnym zrozumieniu, tolerancji. O zasadach godności na co dzień, a nie tylko od święta.  Zajęcia miały na celu przypomnienie młodzieży, że różnice mogą być wzbogacające i budujące dla społeczności.  Każdej,  tej większej , ale także tej im najbliższej – szkolnej, klasowej.

 

czytaj dalej... na temat: Nasza szkoła w projekcie „ GLOBAL DIGNITY”, czyli RÓŻNI, ALE RÓWNI.

Wyniki konkursu na najciekawszą zakładkę do książki

Utworzono dnia 13.11.2017

Konkurs biblioteczny na najładniejszą zakładkę rozstrzygnięty. Nagrody rozdane zostały na apelach, tutaj publikujemy wyniki. Prace były przepiękne, dzieciaki są twórcze i zdolne. Bardzo trudno było wybrać najciekawsze prace. Przyznane zostały dwa pierwsze miejsca ex aequo.

 

czytaj dalej... na temat: Wyniki konkursu na najciekawszą zakładkę do książki

Biblioteczny konkurs literacki - wyniki

Utworzono dnia 13.11.2017

Wyniki konkursu literackiego (Najciekawsze opowiadanie rozpoczynające się od słów: „Kilka dni temu wszedłem do biblioteki szkolnej i zobaczyłem, że zniknęły wszystkie książki. Natychmiast…”) przeprowadzonego przez bibliotekę szkolną są następujące:

 

czytaj dalej... na temat: Biblioteczny konkurs literacki - wyniki

O Święcie Niepodległości - dla najmłodszych.

Utworzono dnia 13.11.2017

Zabory, 123 lata niewoli, Piłsudski czy I wojna światowa to historia jeszcze nieznana najmłodszym uczniom szkoły podstawowej.  O tych ważnych data i wydarzeniach z historii Polski starali się opowiedzieć uczniom klas I - III koleżanki i koledzy z III d. Zaśpiewali pieśń "Przybyli ułani', chórem potwierdzili, że ich znakiem orzeł biały, wspomnieli o tych którzy oddali życie za wolność Ojczyzny. Wzruszająco zabrzmiała Rota. Cały apel zakończyli wspólnym odśpiewaniem hymnu a nad głowami powiewała im dumnie biało czerwona flaga. Nad całością czuwała wychowawczyni Katarzyna Budnik.

 

czytaj dalej... na temat: O Święcie Niepodległości - dla najmłodszych.

Zebrania z rodzicami

Utworzono dnia 10.11.2017

W załącznikach poniżej znajduje się szczegółowy harmonogram zebrań z rodzicami, które odbedą się 14 i 15 listopada 2017 r.

 

czytaj dalej... na temat: Zebrania z rodzicami

Narodowe Święto Niepodległości w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 2 w Wejherowie

Utworzono dnia 12.11.2017

W sobotę, 11 listopada 2017 roku odbyły się ogólnopolskie obchody 99. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Narodowe Święto Niepodległości to najważniejsze święto państwowe w ciągu roku. Jest obchodzone dla upamiętnienia 11 listopada 1918 roku, kiedy to Polska odrodziła się po 123 latach niewoli. Jak co roku, tę ważną rocznicę uczciliśmy także w naszej szkole. Uroczyste akademie odbyły się w czwartek oraz piątek. Apel dla uczniów szkoły podstawowej, gimnazjum oraz liceum przygotowali uczniowie klas gimnazjalnych  III b, II b oraz uczniowie z klasy V szkoły podstawowej pod kierunkiem nauczyciela historii Pauliny Romińskiej. Spotkanie było bez wątpienia nie tylko uczczeniem tego ważnego święta narodowego, ale także skłoniło uczniów do refleksji na temat naszego patriotyzmu.

 

czytaj dalej... na temat: Narodowe Święto Niepodległości w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 2 w Wejherowie

Obchody Dnia Patrona Szkoły

Utworzono dnia 10.11.2017

31 października obchodziliśmy Dzień Patrona Szkoły. W tym dniu wszyscy  uczciliśmy pamięć Teodora Bolduana.  Obowiązywał strój galowy, mieliśmy kotyliony, oglądaliśmy portrety,  czytaliśmy wiersze o patronie i szkole, a także oglądaliśmy filmiki i prezentacje o patronie naszej szkoły. Bardzo dziękujemy osobom, które w tym wyjątkowym dniu przebrały się za sobowtóra Teodora Bolduana. Z tej wyjątkowej okazji przeprowadziliśmy kilka konkursów. 

 

czytaj dalej... na temat: Obchody Dnia Patrona Szkoły

Zegar

Kalendarium

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Grudzień 2017
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Imieniny

Zaloguj się do szkolnej poczty