Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

AKTUALNOŚCI, strona 4:

Rozstrzygnięcie konkursu "Ortograficzne Łamigłówki"

Utworzono dnia 13.06.2018

Jak co roku, w maju uczniowie z trzech wejherowskich szkół ( ze SP nr 11, SP nr 8, SP nr 6) oraz z dwóch szkół z Rumi ( SP nr 9 oraz Szkoła Podstawowa Sióstr Salezjanek) wzięli udział w międzyszkolnym konkursie "Ortograficzne Łamigłówki" dla kl. IV – VII i „Ortograficzne Łamigłówki. Pierwsze Kroki” dla kl. I- III. Uczniowie przez 60 minut „łamali swoje głowy” i rozwiązywali niełatwe ortograficzne zadania.
W poniedziałek 11 czerwca nastąpiło uroczyste wręczenie nagród oraz dyplomów dla wszystkich uczestników konkursu. Wszystkim serdecznie dziękujemy i gratulujemy laureatom.

Klasy I - III

I miejsce

Dominka L. – Szkoła Podstawowa Sióstr Salezjanek w Rumi

II miejsce ex aequo

Maja Basoń – Szkoła Podstawowa nr 11 w Wejherowie

Nikola Ś. – Szkoła Podstawowa nr 9 w Rumi

III miejsce

Nadia K. – Szkoła Podstawowa nr 9 w Rumi

Klasy IV – VII

I miejsce

Barbara W. – Szkoła Podstawowa Sióstr Salezjanek w Rumi

II miejsce

Nadia E. – Szkoła Podstawowa Sióstr Salezjanek w Rumi

III miejsce ex aequo

Katarzyna R. – Szkoła Podstawowa nr 6 w Wejherowie

Agnieszka F. – Szkoła Podstawowa Sióstr Salezjanek w Rumi

 

 
czytaj dalej... na temat: Rozstrzygnięcie konkursu "Ortograficzne Łamigłówki"

OGÓLNOPOLSKI KONKURS Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO MELTING POT

Utworzono dnia 12.06.2018
Nadeszły wyniki Ogólnopolskiego konkursu z języka angielskiego Melting Pot 2018.Nasza szkoła prezentuje się  następująco:
Klasy pierwsze:
II miejsce Jakub Miller
V miejsce Oliwier Rank
V miejsce Miłosz Zawiślak
VI miejsce Bartłomiej Królak
VI miejsce Szymon Siedlecki
Klasy drugie:
Bartosz  Choszcz -najlepszy wynik w szkole
Klasy trzecie:
Jakub Ćwikła -najlepszy wynik w szkole
Klasy czwarte:
V miejsce -Alex Kozłowski
V miejsce -Joanna Rakowska
Klasy piąte:
VI miejsce Piotr Grzenkowicz
Klasy szóste:
I miejsce Jowita Jeka
 
czytaj dalej... na temat: OGÓLNOPOLSKI KONKURS Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO MELTING POT

wycieczka do Warszawy

Utworzono dnia 11.06.2018

Uczniowie klasy VI b i VI d  wraz z nauczycielkami Agnieszką Lesner, Anitą Krystkiewicz oraz Wandą Kubiaczyk uczestniczyli w dwudniowej wycieczce do Warszawy w dniach 07-08 czerwca 2018 roku.  Zwiedzanie rozpoczęliśmy od Grobu Nieznanego Żołnierza, następnie udaliśmy się do Zamku Królewskiego. Tam z przewodnikiem poznawaliśmy uroki pięknych komnat, rekwizytów, obrazów i rzeźb. Ogromne  wrażenia  robiły złocenia, które zadziwiały wszystkich uczestników. Później udaliśmy  się do Łazienek Królewskich. Tam spacerowaliśmy i podziwialiśmy uroki natury.  Wspaniałą atrakcją była wizyta w sejmie. Na zaproszenie posła Kazimierza Plocke mogliśmy uczestniczyć w obradach i zwiedzać obiekt. Pan Poseł serdecznie nas przywitał, oprowadził, a także odpowiadał na nasze pytania. Bardzo  podobały mu się pytania Huberta i Oliwiera.  Na koniec otrzymaliśmy prezenty- smycz, ołówek i zakładkę z logo Polski. Na koniec zwiedzaliśmy stadion PGE Narodowy. 

 

czytaj dalej... na temat: wycieczka do Warszawy

Wycieczka zagraniczna

Utworzono dnia 10.06.2018

W dniach 06- 07 czerwca 2018 r. klasa 2b Gim. oraz 7c a także kilka uczniów z innych klas wzięło udział w wycieczce do Szczecina i Berlina z biurem Travel Escapade. Pierwszego dnia zwiedzaliśmy Szczecin i tam zostaliśmy na nocleg. Następnego dnia wyruszyliśmy na podbój Berlina. W Szczecinie zobaczyliśmy między innymi: zamek Książąt Pomorskich, katedrę św. Jakuba, Wały Chrobrego, pomnik Czynu Polaków. Natomiast w Berlinie obejrzeliśmy: Reichstag- siedzibę niemieckiego Parlamentu, Kolumnę Zwycięstwa, Bramę Brandenburską, Plac Paryski, resztki muru berlińskiego a także byliśmy w Muzeum Pergamonu. Wycieczka była bardzo udana, dopisała nam pogoda i humory. Dzieci z wielkim zainteresowaniem podziwiały uroki Szczecina i Berlina, poza tym bardzo się zintegrowały.

 

 

czytaj dalej... na temat: Wycieczka zagraniczna

Dzień Otwarty Jednostki Wojska Polskiego w Wejherowie

Utworzono dnia 10.06.2018

6 czerwca 2018 klasa I e wybrała się na Dzień Otwarty do Jednostki Wojska Polskiego w Wejherowie, gdzie atrakcji było co niemiara. Na biorących udział w wydarzeniu już przed terenem jednostki czekał potężny radar oraz czołg wojskowy. Jak rozbraja się miny, w jaki sposób naprowadza się rakiety na cel, jak ciężka jest broń wojskowa – tego wszystkiego można było się dowiedzieć podczas imprezy. Na terenie jednostki można było zasiąść za kierownicą wojskowego wozu strażackiego, zajrzeć do wnętrza nowoczesnej karetki wojskowej, czy sprawdzić jak smakuje prawdziwy żołnierski przysmak – grochówka. Uczniowie z niecierpliwością wyczekiwały Parady Wojska Polskiego, która zrobiła tak niesamowite wrażenie, że w pamięci pozostanie na długo. Tak bezpośrednie obcowanie z Żołnierzami pozwala na budowanie wzajemnych wzięci i zaufania oraz szacunku do tak trudnej profesji.

 

czytaj dalej... na temat: Dzień Otwarty Jednostki Wojska Polskiego w Wejherowie

Turniej Interdyscyplinarny dla uczniów klas III

Utworzono dnia 10.06.2018

8 czerwca 2018 r. odbył się XII Turniej Interdyscyplinarny dla uczniów klas trzecich. W turnieju wzięli udział uczniowie  wyłonieni  w drodze eliminacji  z sześciu wejherowskich szkół podstawowych.   Pracowali  w trzyosobowych  zespołach rozwiązując zagadnienia  z różnych obszarów edukacji : polonistycznej, przyrodniczej, matematycznej i społecznej.  Każdą szkołę reprezentowali również kibice, którzy w międzyczasie rozwiązywali zadania specjalnie dla nich przygotowane. I miejsce przypadło zespołowi uczniów ze Szkoły Podstawowej Nr 8  . Następnie  z równą punktacją uplasowały się trzy szkoły SP 5, SP 6 i SP 11. Po dwukrotnej dogrywce ostatecznie miejsce drugie przypadło uczniom Szkoły Podstawowej Nr 11, trzecie  natomiast zespołowi uczniów ze Szkoły Podstawowej Nr 5 .  Nagrody otrzymały wszystkie drużyny, zwycięzcy dodatkowo zaproszeni zostali na pizzę do pizzerii  „ La Strada” .

 

czytaj dalej... na temat: Turniej Interdyscyplinarny dla uczniów klas III

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2017/2018r.

Utworzono dnia 04.06.2018

 

 

Zakończenie roku szkolnego 2017/2018

22 czerwca 2018r. (sala gimnastyczna)

 

Oddziały przedszkolne – godz. 8.00

Klasy III gimnazjum – godz. 8.00

Klasy III  SP11-  godz. 9.00

Klasy VI-VII SP11  - godz. 10.00

Klasy  II Gimnazjum – godz. 10.00

Klasy IV i V SP11- 11.15

Klasy I  i  II SP11- 12.30

czytaj dalej... na temat: Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2017/2018r.

Sukcesy naszych uczennic!

Utworzono dnia 06.06.2018

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w  Powiatowym  Konkursie  Literackim ,,Cyberprzemoc wśród uczniów”. Organizatorem konkursu była Szkoła Podstawowa w Bolszewie im. Mikołaja Kopernika. Konkurs przeznaczony był dla uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum. 

Uczennice naszej szkoły  napisały bardzo interesujące opowiadania i zdobyły: Karolina Jankowska z klasy VI b uzyskała III miejsce, Nikola Eichstadt z klasy VIb i Oliwia Tajerle z klasy Ve  uzyskały wyróżnienia. Opiekunkami naszych uczennic były p. Agnieszka Lesner oraz Beata Lademann.  Podczas wręczania nagród uczestnikom spotkania zaprezentowano bardzo ciekawe informacje na temat cyberprzemocy wśród uczniów.
 
czytaj dalej... na temat: Sukcesy naszych uczennic!

Tajemnice zamku - Malbork

Utworzono dnia 06.06.2018
We wtorek, 29.05., klasy 4f i 4g wybrały się do Malborka aby zwiedzić tamtejszy zamek. Wielki i pięknie zachowany zamek zrobił duże wrażenie na uczniach, którzy musieli rozwiązywać zagadki aby otrzymać literki do hasła. Wszyscy się chętnie angażowali w zgadywanie i ostatecznie udało się rozszyfrować hasło. Po zwiedzaniu, czekało uczniów mnóstwo emocji w parku linowym. Wszyscy próbowali swoich sił na wysokościach i przezwyciężali swoje lęki. Wycieczka się udała i był to dla wszystkich niezapomniany dzień.
 
 
czytaj dalej... na temat: Tajemnice zamku - Malbork

Warsztaty detektywistyczne w bibliotece miejskiej

Utworzono dnia 06.06.2018

Dnia 4 czerwca 2018 r. klasa 5b udała się do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Wejherowie na spotkanie z autorem  książek Dariuszem Rekoszem. Pan Dariusz na początek opowiedział trochę o sobie, dzięki temu dowiedzieliśmy się, że nie jest pisarzem. Z wykształcenia jest wysokiej klasy informatykiem, z  zamiłowania kucharz, tworzący dla młodych czytelników. W trakcie spotkania mówiliśmy o językach, którymi się posługujemy na co dzień. 

 

czytaj dalej... na temat: Warsztaty detektywistyczne w bibliotece miejskiej

Zegar

Kalendarium

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Wrzesień 2018
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Imieniny

Zaloguj się do szkolnej poczty