Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

AKTUALNOŚCI, strona 3:

VII Ogólnopolski Festiwal Szkoły z Klasą

Utworzono dnia 06.06.2017

3 czerwca uczennice naszej szkoły Anna Krakowiak, Katarzyna Kobiella z klasy 5 c i Aleksandra Walkowska z klasy 2 a wraz z wychowawczyniami Dorotą Cyplik i Marleną Marczyńską brały udział w VII Ogólnopolskim Festiwalu Szkoły z Klasą 2.0 w Warszawie. Nasza szkoła znalazła się w czołówce najlepszych szkół z całej Polski, które biorą udział w programie. Szkoła z Klasą to jedna z największych i najbardziej rozpoznawalnych ogólnopolskich akcji społecznych, prowadzona nieprzerwanie od 2002 roku, której celem jest budowanie żywej społeczności, współpracującej ze sobą, otwartej, chcącej się rozwijać i szanującej swoje potrzeby. Pokazuje też jak korzystać z nowych technologii, krytycznie oceniać informacje, myśleć naukowo i twórczo podchodzić do rozwiązywania problemów.

 

czytaj dalej... na temat: VII Ogólnopolski Festiwal Szkoły z Klasą

POGADANKA

Utworzono dnia 05.06.2017

Uczniowie naszej szkoły  klas IV-V uczestniczyli w pogadance  na temat bezpieczeństwa w czasie  korzystania z kąpielisk  w okresie wakacji szkolnych. Warsztaty przeprowadził  ratownik z Wejherowskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. Była to wspaniała  lekcja na temat bezpieczeństwa. Każdy  z wielkim zaciekawieniem słuchał Pana Ratownika, który  dzielił  się swoimi spostrzeżeniami i udzielał  cennych wskazówek.  Pamiętajcie zawsze i wszędzie  o bezpieczeństwie.

 

czytaj dalej... na temat: POGADANKA

CZERWIEC 2017 r. - ŚWIETLICA

Utworzono dnia 05.06.2017

W ramach ekologii - poszanowania środowiska, wykorzystania surowców makulatury, postanowiłam zrobić dekoracyjne ,,bukieciki'' na Dzień Matki. Druga praca to ,,Czupurki'' - kolorowe ludziki na Dzień Dziecka. W wykonaniu prac pomogły mi panie ze świetlicy. Wszystkie prace rozdałam dzieciom klas 0-3 chodzącym do świetlicy szkolnej. Radości i uśmiechu było wiele.

 

czytaj dalej... na temat: CZERWIEC 2017 r. - ŚWIETLICA

Gra językowa

Utworzono dnia 05.06.2017

W Dzień Dziecka dzieci w naszej szkole nie tylko miały zorganizowane ciekawe zajęcia wyjazdowe ale również podczas lekcji uczyły się poprzez zabawę. Uczniowie klasy 4a wymyślili zupełnie innowacyjny sposób gry językowej "Question Chain" - ułożyli pytania i odpowiedzi w kształt serca.

 

czytaj dalej... na temat: Gra językowa

,,Dzień Dziecka- w służbie dzieciom"

Utworzono dnia 04.06.2017

02 czerwca  2017 roku uczniowie  naszej szkoły  uczestniczyli w   festynie ,,Dzień Dziecka- w służbie dzieciom".  Do udziału w przedsięwzięciu włączyły się służby mundurowe z Wejherowa, m.in. Komenda Powiatowa Policji, Straż Miejska, Ochotnicza Straż Pożarna, 18.Wojskowy Oddział Gospodarczy, Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej i Areszt Śledczy, Pogotowie - wszystkie służby promujące i dbające w naszym mieście o bezpieczeństwo. Uroczystość rozpoczęła się od przywitania dzieci przez władze miasta  Pana Prezydenta Krzysztofa Hildebranta, Skarbnika Miasta Pana Arkadiusza Kraszkiewicza, Sekretarza Miasta Pana  Bogusława Suwarę oraz przedstawicieli służb mundurowych.

 

czytaj dalej... na temat: ,,Dzień Dziecka- w służbie dzieciom"

MISTRZOSTWO ŚWIATA W TAŃCU

Utworzono dnia 04.06.2017

Uczniowie naszej szkoły Wiktoria Sternal 6e, Maja Jakubowska 5c, Alicja Pawlak 5d, Piotr Grzenkowicz 4b i Zuzanna Ryszowska 3g wraz ze swoją grupą taneczną Children 1 zdobyli Mistrzostwo Świata.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

czytaj dalej... na temat: MISTRZOSTWO ŚWIATA W TAŃCU

Lekcje historii z pracownikiem IPN.

Utworzono dnia 31.05.2017

Dnia 29 maja 2017 roku uczniowie klasy 4a oraz 6 b uczestniczyli w ciekawych lekcjach historii poprowadzonych przez pracownika IPN panią Agnieszkę Wszałek. Klasa 4 a uczestniczyła w  warsztatach  o misiu Wojtku, który walczył z armią gen. Andersa. Uczniowie dowiedzieli się kim był  kapral Wojtek i w jaki sposób trafił do polskiego wojska. Uczniowie dowiedzieli się, że w kwietniu 1942 r. polscy żołnierze 2 Korpusu gen. Władysława Andersa za parę puszek konserw odkupili małego niedźwiadka brunatnego od perskiego chłopca. Karmili go rozcieńczonym skondensowanym mlekiem, miodem. Zachowywał się prawie jak człowiek. Lubił jeździć w szoferce, pić piwo z żołnierzami, spał z nimi w namiocie. Miś został oficjalnie wciągnięty na stan ewidencyjny 22 Kompanii Zaopatrywania Artylerii, z którą przeszedł z Iranu przez Irak, Syrię, Palestynę, Egipt do Włoch, a po demobilizacji do Wielkiej Brytanii.

czytaj dalej... na temat: Lekcje historii z pracownikiem IPN.

„Archeologia- a co to takiego.”

Utworzono dnia 31.05.2017

Uczniowie klas czwartych Szkoły Podstawowej Nr 11  brali udział w niecodziennych lekcjach z archeologii. Zajęcia odbywały się we wszystkich wejherowskich podstawówkach w  ramach projektu Fundacji Ochrony Zabytków Pomorza „Pro turris”, przy współpracy z Urzędem Miejskim w Wejherowie. Podczas zajęć uczniowie dowiedzieli się czym zajmuję się archeolodzy. Bardzo ważnym elementem lekcji było przekazanie informacji o wykopaliskach, które miały miejsce  w Wejherowie.

 

czytaj dalej... na temat: „Archeologia- a co to takiego.”

Gra miejska „Śladami ofiar Piaśnicy w Wejherowie”.

Utworzono dnia 30.05.2017

Uczniowie klasy 6 D  29 maja 2017 r. wraz ze swoją wychowawczynią  Izabelą Sikorą  i nauczycielem historii Pauliną Romińską oraz Panią Agnieszką Wszałek , pracownikiem gdańskiego IPN-u, uczestniczyli w grze miejskiej Śladami ofiar Piaśnicy w Wejherowie. Gra była organizowana przez Oddziałowe Biuro Edukacji Publicznej IPN w Gdańsku. Uczniowie podzieleni na dwie grupy przemierzali Wejherowo, aby odpowiedzieć na pytania  dotyczące zbrodni w Piaśnicy. Uczniowie mieli za zadanie odnajdywać punkty, na których rozwiązywali zadania. Dzięki temu    poznali w Wejherowie miejsca związane ze zbrodnią w Piaśnicy i dowiedzieli się m.in. kim były ofiary i dlaczego trafiły do Lasów Piaśnickich. Uczestnicy gry  musieli dotrzeć do 10 punktów i w każdym wykonać podane zadania.

 

czytaj dalej... na temat: Gra miejska „Śladami ofiar Piaśnicy w Wejherowie”.

Zegar

Kalendarium

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Sierpień 2017
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3

Imieniny

Zaloguj się do szkolnej poczty