Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

AKTUALNOŚCI, strona 3:

,,Świat legend. Legendy polskie.”

Utworzono dnia 03.11.2018

W minionym tygodniu uczniowie poszczególnych klas piątych, szóstych i siódmych mieli możliwość uczestniczenia w spektaklu teatralnym, który traktował o początkach Polaków opisanych w polskich legendach. Co ciekawe, wiele informacji pamiętaliśmy z lekcji, o innych gdzieś słyszeliśmy… Teraz mieliśmy możliwość zebrania naszej wiedzy i uruchomienia wyobraźni. Ciekawy pomysł interpretacyjny i zamysł reżysera przedstawienia sprzyjał uczniom w zrozumieniu, że legendy te do dziś funkcjonują w wielu przestrzeniach i aspektach naszego życia. Nowoczesny sposób podania treści programowych z języka polskiego oraz charakterystyczna  konwencja spektaklu na długo pozostaną w naszej pamięci.

 

czytaj dalej... na temat: ,,Świat legend. Legendy polskie.”

Światełko dla Hospicjum

Utworzono dnia 02.11.2018

Kolejny raz uczniowie naszej szkoły wsparli akcję charytatywną na rzecz Puckiego Hospicjum pw. Ojca Pio. 1 listopada Wolontariusze - uczniowie klas 3 gimnazjum, pod opieką nauczycieli Kamili Bujak, Anety Dziechciowskiej, Dobrosławy Jóskowskiej i Anny Stankiewicz we współpracy z Wolontariuszami z SP8 przeprowadzili zbiórkę datków przy Cmentarzu Śmiechowskim.

 

czytaj dalej... na temat: Światełko dla Hospicjum

Sukces Dominiki Leszniewskiej i Aleksandry Rompca w Wojewódzkim Konkursie ŚWIĘTY JAN PAWEŁ II I WIELKIE TEMATY

Utworzono dnia 29.10.2018

Na początku października nasi uczniowie przygotowywali się do udziału w konkursie w następujących kategoriach:

Recytacja

Aleksandra Rompca

Agata Janca

Zuzanna Olszewska

Literatura

Paweł Lesner

Jan Lesner

Plastyka

Alicja Pietrzak

Zofia Bożych

Martyna Melcer

Dominika Leszniewska zajęła I miejsce przygotowując piękną pracę plastyczną.

Aleksandra Rompca uzyskała wyróżnienie  recytując wiersz „Urszula Kochanowska” Bolesława Leśmiana

Wszystkie osoby godnie nas reprezentowały. Gratulujemy i dziękujemy za Wasze zaangażowanie.

 

czytaj dalej... na temat: Sukces Dominiki Leszniewskiej i Aleksandry Rompca w Wojewódzkim Konkursie ŚWIĘTY JAN PAWEŁ II I WIELKIE TEMATY

Oblicza Niepodległej

Utworzono dnia 26.10.2018

25 października 2018 roku kl. 2 c wybrała się do Wejherowskiej Filharmonii na wystawę ,,Oblicza Niepodległej”. Uczestniczyła też w lekcji, która była poświęcona rozkwitowi Wejherowa w czasie, kiedy burmistrzem miasta był Teodor Bolduan. Uczniowie mieli możliwość obejrzenia pięknych zdjęć naszego miasta, rekwizytów, dokumentów, usłyszeli też wiele ciekawostek. Pogłębili swoją wiedzę na temat patrona naszej szkoły. To była bardzo ciekawa lekcja historii.

 

czytaj dalej... na temat: Oblicza Niepodległej

Kacper Szmuda bohater z klasy 8a

Utworzono dnia 25.10.2018

W dniu 18 października na jednym z parkingów Osiedla Kaszubskiego miał miejsce pożar samochodu osobowego. Przyglądających się zdarzeniu było wielu dorosłych, ale tylko trzynastoletni Kacper zachował się właściwie. Zadzwonił pod numer alarmowy 998 podając okoliczności pożaru oraz dokładny adres. Do momentu przybycia strażaków oraz policji uniemożliwiał wjazd innym pojazdom na teren parkingu. Jego postawa jest godna naśladowania. Bierzmy z Niego przykład. Gratulujemy!

 

czytaj dalej... na temat: Kacper Szmuda bohater z klasy 8a

Spacer do obelisku i Święto Pieczonego Ziemniaka

Utworzono dnia 25.10.2018

10 października trzy klasy trzecie wybrały się na jesienny spacer leśno-parkową trasą do obelisku poświęconemu patronowi naszej szkoły, Teodorowi Bolduanowi.  Uczniowie oczyścili z opadłych  liści teren wokół pomnika. Po krótkim wspomnieniu okoliczności śmierci przedwojennego burmistrza złożono kwiaty i zapalono znicze.

 

W powrotnej drodze z miejsca, w którym w 1939 r. zginął ówczesny burmistrz, Teodor Bolduana uczniowie klasy 3 a, 3 b i 3 c zatrzymali się na parkowej polanie z miejscem ogniskowym. Korzystając z przepięknej pogody zorganizowano ognisko poświęcone” Świętu Pieczonego Ziemniaka”. Dzieci z  ogromnym apetytem spożyły  pulki upieczone w popiele. Miały również czas na zabawy integracyjne na łonie natury.

 

czytaj dalej... na temat: Spacer do obelisku i Święto Pieczonego Ziemniaka

Wspaniała akcja: „Nie pozwól pamięci zarastać trawą... Sprzątnij grób obok"

Utworzono dnia 24.10.2018

24 października dziewczynki z klasy IIIa i IIIb gimnazjum oraz  uczniowie klasy VII b  wzięli udział w akcji sprzątania zabytkowego cmentarza przy ul. 3 Maja w Wejherowie zainicjowanej przez Muzeum Piaśnickie w Wejherowie pod hasłem „Nie pozwól pamięci zarastać trawą... Sprzątnij grób obok”. Uczniom Szkoły Podstawowej nr 11 przydzielono  sektor C. Wszyscy zgodnie i z powagą sprzątali groby na wejherowskich Powązkach.  Uczniów podzielono na grupy, rozdano gumowe rękawiczki i worki na liście, łopaty, grabie.  Wraz z nauczycielkami Panią Izabelą Polańską, Panią Dobrosławą Jóskowską oraz Panią Agnieszką Lesner  uczyliśmy się szacunku do tych wyjątkowych  miejsc. Była to owocna lekcja upamiętniająca niezwykłych wejherowian. 

 

czytaj dalej... na temat: Wspaniała akcja: „Nie pozwól pamięci zarastać trawą... Sprzątnij grób obok"

Spektakl teatralno-muzyczny „12 opowieści na dobre czasy”

Utworzono dnia 24.10.2018
21 października o godzinie 16.00 uczniowie naszej szkoły wzięli udział w prapremierze spektaklu teatralno-muzycznego „12 opowieści na dobre czasy”. Spektakl przygotowało Wejherowskie Centrum Kultury. W rolę aktorów wcielili się również uczniowie Szkoły Podstawowej nr 11 w Wejherowie.  Tematem przedstawienia była międzywojenna historia Wejherowa związana z Teodorem Bolduanem,burmistrzem Wejherowa w okresie międzywojennym. 
W widowisku wystąpili: Agnieszka Puto z klasy 3b, Xavier Kotłowski z klasy 3c, Oliwier Kotłowski z klasy 7b,  Bartosz Dołżyński z klasy 7b, Antonina Tarnowska z klasy 6a,  Izabela Klas z klasy 6b,  Anna Rywalska z klasy 6b, Paweł Lesner z klasy 6b, Aleksandra Rompca z klasy 8c, Igor Matyk z klasy IIIb Gimnazjum nr 5  oraz nauczyciele: Pani Angelika Weitbrodt oraz Pan Piotr Lewicki. Ilustracje i obrazy do spektaklu  wykonała uczennica Lili Wysocka z  klasy 8f.
Bardzo dziękujemy uczniom i nauczycielom za propagowanie tak zacnego przedsięwzięcia. Gratulujemy talentu aktorskiego i  odwagi, gdyż wystąpienie przed mieszkańcami Wejherowa jest bardzo ekscytujące.  Dziękujemy nauczycielom  SP nr 11 za wspieranie swoich uczniów  i motywowanie ich do dalszego działania. 
 
czytaj dalej... na temat: Spektakl teatralno-muzyczny „12 opowieści na dobre czasy”

Śladami Burmistrza w Niepodległej

Utworzono dnia 24.10.2018

18 października odbyła się gra miejska " Śladami Burmistrza w Niepodległej " , która była kolejną imprezą zorganizowaną dla uczniów naszej szkoły  z okazji Jubileuszu szkoły.

Uczniowie klas V, VI, VII, VIII wzięli udział w podchodach , realizując kolejne zadania. Odwiedziliśmy Dział Prasy i Literatury Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki  Kaszubsko - Pomorskiej , plebanię Św. Trójcy, Plac Jakuba Wejhera i Ratusz.

Zadania przybliżyły uczniom postać naszego patrona, Teodora Bolduana oraz życia Wejherowian w tamtym czasie. W niedługim czasie fotorelacja na gazetce szkolnej! 

Dziękuję uczniom za dobrą zabawę i zaangażowanie a nauczycielom za swój poświęcony czas wolny. 

 

czytaj dalej... na temat: Śladami Burmistrza w Niepodległej

Wybraliśmy demokratycznie nowy Samorząd Uczniowski Jedenastki!

Utworzono dnia 24.10.2018

W miniony poniedziałek, zgodnie z obwieszczeniem wyborczym, każdy uczeń Naszej szkoły mógł skorzystać z możliwości zagłosowania w prawdziwych wyborach. Pomimo tego, że nikt z głosujących nie miał 18 lat, mógł zdecydować o tym, kto zostanie jego przedstawicielem w ważnych sprawach społeczności szkolnej. Po zakończeniu obrad Komisji wyborczej stwierdzono, co następuje:

Liczba wydanych kart do głosowania: 154

Głosy nieważne: 12

JULIA BLOK- PRZEWODNICZĄCA SU 45 głosów

ISABELLA KUMMER- ZASTĘPCA 28 głosów

BŁAŻEJ KARPIŃSKI- RZECZNIK SU 20 głosów

Pozostali członkowie Samorządu: Stepaniuk Zuzanna (17), Maksymilian Zaborowski (16), Mateusz Makarewicz (11), Natalia Zapart (5)

 

czytaj dalej... na temat: Wybraliśmy demokratycznie nowy Samorząd Uczniowski Jedenastki!

Zegar

Kalendarium

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Listopad 2018
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2

Imieniny

Zaloguj się do szkolnej poczty