Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

AKTUALNOŚCI, strona 3:

Wycieczka zagraniczna

Utworzono dnia 10.06.2018

W dniach 06- 07 czerwca 2018 r. klasa 2b Gim. oraz 7c a także kilka uczniów z innych klas wzięło udział w wycieczce do Szczecina i Berlina z biurem Travel Escapade. Pierwszego dnia zwiedzaliśmy Szczecin i tam zostaliśmy na nocleg. Następnego dnia wyruszyliśmy na podbój Berlina. W Szczecinie zobaczyliśmy między innymi: zamek Książąt Pomorskich, katedrę św. Jakuba, Wały Chrobrego, pomnik Czynu Polaków. Natomiast w Berlinie obejrzeliśmy: Reichstag- siedzibę niemieckiego Parlamentu, Kolumnę Zwycięstwa, Bramę Brandenburską, Plac Paryski, resztki muru berlińskiego a także byliśmy w Muzeum Pergamonu. Wycieczka była bardzo udana, dopisała nam pogoda i humory. Dzieci z wielkim zainteresowaniem podziwiały uroki Szczecina i Berlina, poza tym bardzo się zintegrowały.

 

 

czytaj dalej... na temat: Wycieczka zagraniczna

Dzień Otwarty Jednostki Wojska Polskiego w Wejherowie

Utworzono dnia 10.06.2018

6 czerwca 2018 klasa I e wybrała się na Dzień Otwarty do Jednostki Wojska Polskiego w Wejherowie, gdzie atrakcji było co niemiara. Na biorących udział w wydarzeniu już przed terenem jednostki czekał potężny radar oraz czołg wojskowy. Jak rozbraja się miny, w jaki sposób naprowadza się rakiety na cel, jak ciężka jest broń wojskowa – tego wszystkiego można było się dowiedzieć podczas imprezy. Na terenie jednostki można było zasiąść za kierownicą wojskowego wozu strażackiego, zajrzeć do wnętrza nowoczesnej karetki wojskowej, czy sprawdzić jak smakuje prawdziwy żołnierski przysmak – grochówka. Uczniowie z niecierpliwością wyczekiwały Parady Wojska Polskiego, która zrobiła tak niesamowite wrażenie, że w pamięci pozostanie na długo. Tak bezpośrednie obcowanie z Żołnierzami pozwala na budowanie wzajemnych wzięci i zaufania oraz szacunku do tak trudnej profesji.

 

czytaj dalej... na temat: Dzień Otwarty Jednostki Wojska Polskiego w Wejherowie

Turniej Interdyscyplinarny dla uczniów klas III

Utworzono dnia 10.06.2018

8 czerwca 2018 r. odbył się XII Turniej Interdyscyplinarny dla uczniów klas trzecich. W turnieju wzięli udział uczniowie  wyłonieni  w drodze eliminacji  z sześciu wejherowskich szkół podstawowych.   Pracowali  w trzyosobowych  zespołach rozwiązując zagadnienia  z różnych obszarów edukacji : polonistycznej, przyrodniczej, matematycznej i społecznej.  Każdą szkołę reprezentowali również kibice, którzy w międzyczasie rozwiązywali zadania specjalnie dla nich przygotowane. I miejsce przypadło zespołowi uczniów ze Szkoły Podstawowej Nr 8  . Następnie  z równą punktacją uplasowały się trzy szkoły SP 5, SP 6 i SP 11. Po dwukrotnej dogrywce ostatecznie miejsce drugie przypadło uczniom Szkoły Podstawowej Nr 11, trzecie  natomiast zespołowi uczniów ze Szkoły Podstawowej Nr 5 .  Nagrody otrzymały wszystkie drużyny, zwycięzcy dodatkowo zaproszeni zostali na pizzę do pizzerii  „ La Strada” .

 

czytaj dalej... na temat: Turniej Interdyscyplinarny dla uczniów klas III

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2017/2018r.

Utworzono dnia 04.06.2018

 

 

Zakończenie roku szkolnego 2017/2018

22 czerwca 2018r. (sala gimnastyczna)

 

Oddziały przedszkolne – godz. 8.00

Klasy III gimnazjum – godz. 8.00

Klasy III  SP11-  godz. 9.00

Klasy VI-VII SP11  - godz. 10.00

Klasy  II Gimnazjum – godz. 10.00

Klasy IV i V SP11- 11.15

Klasy I  i  II SP11- 12.30

czytaj dalej... na temat: Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2017/2018r.

Sukcesy naszych uczennic!

Utworzono dnia 06.06.2018

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w  Powiatowym  Konkursie  Literackim ,,Cyberprzemoc wśród uczniów”. Organizatorem konkursu była Szkoła Podstawowa w Bolszewie im. Mikołaja Kopernika. Konkurs przeznaczony był dla uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum. 

Uczennice naszej szkoły  napisały bardzo interesujące opowiadania i zdobyły: Karolina Jankowska z klasy VI b uzyskała III miejsce, Nikola Eichstadt z klasy VIb i Oliwia Tajerle z klasy Ve  uzyskały wyróżnienia. Opiekunkami naszych uczennic były p. Agnieszka Lesner oraz Beata Lademann.  Podczas wręczania nagród uczestnikom spotkania zaprezentowano bardzo ciekawe informacje na temat cyberprzemocy wśród uczniów.
 
czytaj dalej... na temat: Sukcesy naszych uczennic!

Tajemnice zamku - Malbork

Utworzono dnia 06.06.2018
We wtorek, 29.05., klasy 4f i 4g wybrały się do Malborka aby zwiedzić tamtejszy zamek. Wielki i pięknie zachowany zamek zrobił duże wrażenie na uczniach, którzy musieli rozwiązywać zagadki aby otrzymać literki do hasła. Wszyscy się chętnie angażowali w zgadywanie i ostatecznie udało się rozszyfrować hasło. Po zwiedzaniu, czekało uczniów mnóstwo emocji w parku linowym. Wszyscy próbowali swoich sił na wysokościach i przezwyciężali swoje lęki. Wycieczka się udała i był to dla wszystkich niezapomniany dzień.
 
 
czytaj dalej... na temat: Tajemnice zamku - Malbork

Warsztaty detektywistyczne w bibliotece miejskiej

Utworzono dnia 06.06.2018

Dnia 4 czerwca 2018 r. klasa 5b udała się do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Wejherowie na spotkanie z autorem  książek Dariuszem Rekoszem. Pan Dariusz na początek opowiedział trochę o sobie, dzięki temu dowiedzieliśmy się, że nie jest pisarzem. Z wykształcenia jest wysokiej klasy informatykiem, z  zamiłowania kucharz, tworzący dla młodych czytelników. W trakcie spotkania mówiliśmy o językach, którymi się posługujemy na co dzień. 

 

czytaj dalej... na temat: Warsztaty detektywistyczne w bibliotece miejskiej

Zaprezentowaliśmy projekt gimnazjalny

Utworzono dnia 05.06.2018

29 maja mogliśmy zaprezentować efekty realizacji projektu gimnazjalnego, w postaci prezentacji multimedialnej dotyczącej historii rozwoju książki aż do e-booka. Temat projektu od razu nam się spodobał, chociaż okazało się, że nie był łatwy i wymagał z naszej strony dużo pracy i zaangażowania. Podczas wielu spotkań i konsultacji z naszym opiekunem panią Ewą Seredyn, udało nam się stworzyć ciekawą prezentację. W czasie pracy nad projektem dobrze nam się razem pracowało i bardzo dużo się nauczyliśmy. Podczas naszego wystąpienia obecna była pani dyrektor Wioleta Podolska. Cieszymy się, że pani Dyrektor pogratulowała nam bardzo dobrze wykonanego zadania oraz że nasza prezentacja pozostanie w zasobach szkoły i będzie mogła służyć jako pomoc dydaktyczna.

uczniowie klasy 2b Miłosz Bolda, Wiktor Hodlik i Jakub Kochner

 

czytaj dalej... na temat: Zaprezentowaliśmy projekt gimnazjalny

V e i VII a w Grabowcu

Utworzono dnia 05.06.2018

Dnia 29 maja uczniowie klasy V e i VII a pod opieką wychowawców: p. Marty Tańskiej, p. Violetta  Czajki oraz p. Weroniki Musiał rozpoczęli biwak integracyjny w Grabowcu. Nadrzędnym celem wyjazdu była integracja zespołów klasowych,  uwrażliwianie dzieci na piękno przyrody,  jej walory naturalno- zdrowotne oraz upowszechnianie form aktywnego wypoczynku i podnoszenie kondycji fizycznej. Już pierwszego dnia uczniowie mogli wykazać się sprawnością ruchową - w czasie trzech  godzin marszu w terenie z kompasem i mapą w ręku. Poznawali przyrodę i uczyli się zasad bezpiecznego zachowania w różnych sytuacjach. Niewątpliwie wielką atrakcją było własnoręczne przygotowanie pizzy, którą później każdy z apetytem zjadał. Wszyscy uczestnicy biwaku brali udział w zajęciach metodą decoupage, wykonując prace w drewnie. Po skończonych zajęciach plastycznych rozpalaliśmy ognisko i piekliśmy kiełbaski. Dołączył do nas p. Leśniczy, który później zabrał nas na wycieczkę po lesie. Było już ciemno, więc oświetlaliśmy drogę latarkami, nasłuchując odgłosów zwierząt.

 

czytaj dalej... na temat: V e i VII a w Grabowcu

Dzień Mamy

Utworzono dnia 05.06.2018

Dzień Mamy za nami. Uczniowie klasy 2 c 28 maja zorganizowali dla swoich mam podwieczorek z wierszem i piosenką oraz słodkim poczęstunkiem. Na zajęciach wykonali laurki oraz filcowe serduszka, które obszyli białym kordonkiem. Podczas występu niejedna mama uroniła łezkę ze wzruszenia.

 

czytaj dalej... na temat: Dzień Mamy

Zegar

Kalendarium

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Lipiec 2018
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5

Imieniny

Zaloguj się do szkolnej poczty