Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

AKTUALNOŚCI, strona 3:

„Najlepsi z najlepszych”

Utworzono dnia 17.12.2018

Dnia 17 grudnia 2018 roku w Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku wręczono stypendia Marszałka Województwa Pomorskiego za osiągnięcia naukowe. Nasi uczniowie zostali również wyróżnieni i zaproszeni na galę, gdzie z rąk pana Marszałka Mieczysława Struka odebrali swoją nagrodę. Uczniowie nagrodzeni to: Agata Janca- 7a, Zofia Klimczuk- 7b, Jowita Jeka- 7b, Szymon Zaleśny- 7b, Bartosz Wasilewski- 7d, Kacper Jakubowski- 7d oraz Paweł Głowacki z 8d.

 

czytaj dalej... na temat: „Najlepsi z najlepszych”

Szkolny konkurs plastyczny ,, Najpiękniejsza Ozdoba Bożonarodzeniowa”

Utworzono dnia 12.12.2018

Dnia 07.12.2018r nastąpiło rozstrzygnięcie Konkursu Plastycznego ,, Najpiękniejsza Ozdoba Bożonarodzeniowa”. W szkolnym konkursie wzięli udział uczniowie z klas IV- VIII oraz gimnazjum.  Komisja konkursowa musiała się zmierzyć z niełatwym zadaniem, ponieważ uczniowie stworzyli wiele pięknych, pomysłowych i kreatywnych prac konkursowych.

Jury zdecydowało się przyznać następujące miejsca:

I miejsce Sandra Brychcy z klasy VII d

II miejsce Antonina Hinc z klasy V f

III miejsce Marek Kobiella z klasy VI c

Wyróżnienie Oliwia Byczk z klasy IV f

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu!

 

czytaj dalej... na temat: Szkolny konkurs plastyczny ,, Najpiękniejsza Ozdoba Bożonarodzeniowa”

Hakerzy XX-wieku – historia enigmy.

Utworzono dnia 12.12.2018

W ostatnim czasie sześć klas z naszej szkoły 7b, 7c, 8a, 8c, 8d, 8f wraz z wychowawczyniami i p. Kamilą Bielińską uczestniczyło w zajęciach „Hakerzy XX-wieku, czyli historia enigmy”. Zajęcia przeprowadziła p. Katarzyna Underwood w Instytucie Pamięci Narodowej w Gdańsku. Uczniowie  poznali sylwetki trzech matematyków – pracowników Biura Szyfrów Jerzego Różyckiego, Henryka Zygalskiego i Mariana Różyckiego. Dowiedzieli się czym była enigma i jak działała. Po prelekcji przyszedł czas na zajęcia warsztatowe. Podczas tej drugiej części uczniowie zajmowali się rozszyfrowywaniem i szyfrowaniem.

 

czytaj dalej... na temat: Hakerzy XX-wieku – historia enigmy.

Wojewódzki Konkurs Plastyczny

Utworzono dnia 11.12.2018

Dnia 11 grudnia 2018 roku uczeń klasy 1b - Radosław Semmerling odebrał wyróżnienie za pracę plastyczną, którą wykonał na Wojewódzki Konkurs Plastyczny pod Patronatem Prezydenta Miasta Gdańska pt. "Bożonarodzeniowy Anioł". Uroczyste wręczenie nagród, połączone z Koncertem Świątecznym odbyło się w Szkole Podstawowej nr 89 w Gdańsku. Radkowi gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 

czytaj dalej... na temat: Wojewódzki Konkurs Plastyczny

FESTYN ŚWIĄTECZNY

Utworzono dnia 11.12.2018
Link TTM  
 

7 grudnia odbył się Festyn Świąteczny zorganizowany przez Radę Rodziców. Festyn rozpoczął się występem nauczycieli i chóru szkolnego pod przewodnictwem Pani  Eweliny Kleina, którzy wykonali kolędy wprowadzając Nas w magię Świąt. Występ został nagrodzony głośnymi owacjami. Następnie swoje talenty zaprezentowali uczniowie w konkursie „Mam Talent”, gdzie można było podziwiać występy wokalne, taneczne, układanie kubków i inne talenty. Na specjalnie przygotowanych stoiskach znalazły się własnoręcznie wykonane bożonarodzeniowe dekoracje, m.in. choinki z szyszek, makaronu, wspaniałe stroiki, bombki, aniołki, itp. Kiermasz wzbudził ogromne zainteresowanie zarówno rodziców jak i dzieci. Szkolna stołówka zamieniła się natomiast w świąteczną kawiarenkę – pełna ciast, babeczek, nie zabrakło także przepysznej zupy. Dla dzieci malowanie buziek, zabawy z Harcerzami, zabawy plastyczne, gdzie można było samemu wykonać ozdobę Świąteczną, Baloniki oraz malowanie portretów.

 

czytaj dalej... na temat: FESTYN ŚWIĄTECZNY

Zebrania z rodzicami

Utworzono dnia 11.12.2018

Poniżej znajduje się szczegółowy harmonogram zebrań z rodzicami, które odbędą się 12 grudnia 2018 r.

 

czytaj dalej... na temat: Zebrania z rodzicami

Tak. Pomagam

Utworzono dnia 10.12.2018

Blisko sześćdziesięcioro wolontariuszy z naszego Szkolnego Koła Caritas wzięło udział w akcji Tak. Pomagam przygotowanej przez Caritas Polska. W dniach 7 i 8 grudnia, w ośmiu wejherowskich sklepach sieci Lidl, Biedronka i Społem zbierali oni produkty, z których przygotowane zostaną paczki świąteczne dla rodzin o niskich dochodach oraz dla wybranych ośrodków pomocy społecznej. Dzięki gorącym sercom i pracowitym rękom naszych wspaniałych Młodych (przy współpracy z Parafialnym Zespołem Caritas z „Królowej Polski”) zebrano ponad 1100 kilogramów towaru. Tak, nie ma pomyłki, PONAD TONĘ! Bardzo dziękujemy naszym wolontariuszom, kierownictwu wymienionych sieci sklepów, a przede wszystkim tym, którzy dzielili się swoimi zakupami! Jesteście wspaniali!

 

czytaj dalej... na temat: Tak. Pomagam

Przedstawienie pt" Tata Burmistrz"

Utworzono dnia 10.12.2018

Pod koniec listopada, po wielu próbach i długich przygotowaniach, odbyło się przedstawienie pt" Tata Burmistrz", które było podsumowaniem obchodów Jubileuszu naszej szkoły. 

Scenariusz do przedstawienia przygotowała Pani Barbara Malawska w oparciu o biografię spisaną przez Tadeusza Bolduana pt." Burmistrz", reżyserią i przygotowaniami uczniów zajęła się Pani Dorota Ściślak. Przedstawienie spodobało się wszystkim oglądającym, najmłodszym jak i starszym. Piękne scenograficzne elementy wykonała Pani Dorota Cyplik i Kamila Bujak. Nic dziwnego, że przedstawienie cieszyło się powodzeniem,uczniowie którzy występowali w przedstawieniu, czyli : Paweł Głowacki, Dominik Brzeziński, Zofia Powałka, Zofia Klimczuk, Aleksander  Olewczyński , Oliwier Kotłowski i Alicja Kierznikowicz, wykazali się wielkim talentem aktorskim. Praca z tymi uczniami była prawdziwą przyjemnością i radością. Serdecznie dziękuję Wam za zaangażowanie.

 

czytaj dalej... na temat: Przedstawienie pt" Tata Burmistrz"

Międzynarodowy Dzień Wolontariatu

Utworzono dnia 06.12.2018

5 grudnia to Międzynarodowy Dzień Wolontariatu. Z tej okazji Caritas Archidiecezji Gdańskiej organizuje uroczystą galę, podczas której przyznawane są okolicznościowe statuetki Miłosiernego Samarytanina w czterech kategoriach. Podczas tegorocznej gali, która odbywała się w Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku, znalazł się akcent związany z naszą szkołą. Przedstawiciele Szkolnego Koła Caritas odebrali akt założycielski powstałej niedawno grupy wolontariackiej mającej współpracować z Parafialnym Zespołem Caritas przy parafii NMP Królowej Polski w Wejherowie. Po obejrzeniu przedstawienia przygotowanego przez wychowanków sopockiej świetlicy dla młodzieży wraz z bezdomnymi pt. Sekret, głos zabierali dyrektor Caritas AG ks. Janusz Steć oraz przedstawiciel Pomorskiego Kuratora Oświaty. Podziękowali oni wszystkim wolontariuszom za zaangażowanie w pomaganie potrzebującym.

 

czytaj dalej... na temat: Międzynarodowy Dzień Wolontariatu

WIELKI MARATON CZYTELNICZY - TEST TRZECI

Utworzono dnia 05.12.2018

Trzecie spotkanie uczestników Wielkiego Maratonu Czytelniczego 2018/2019 odbędzie się dnia 10.XII.2018 r. (poniedziałek).

Zbiórka o godzinie 13.10 w czytelni.

Sprawdzamy znajomość lektur:

- dla uczniów klas II - III szkół podstawowych „Spotkacie nowych przyjaciół”

Małkowski Tomasz, O Kamilu, który patrzy rękami

- dla uczniów klas IV - VI szkół podstawowych „Czytanie rozwija, czytanie wzbogaca”

Kiermaszek Magdalena, Jukato

- dla uczniów klas VII i VIII szkół podstawowych i klas III gimnazjów „W lustrze książki”

Scarrow Simon, Gladiator. Walka o wolność

 

czytaj dalej... na temat: WIELKI MARATON CZYTELNICZY - TEST TRZECI

Zegar

Kalendarium

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Styczeń 2019
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3

Imieniny

Zaloguj się do szkolnej poczty