Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

AKTUALNOŚCI, strona 2:

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2016/2017

Utworzono dnia 14.06.2017

Zakończenie roku szkolnego 2016/2017

23 czerwca 2017 rok – piątek

godz. 8.15 (sala gimnastyczna) - Gimnazjum nr 5 , II Liceum Ogólnokształcące

godz. 9.15 ( sala gimnastyczna) – klasy IV , V, VI Szkoły Podstawowej nr 11

godz. 9.15 – ( hol parter) oddziały przygotowania przedszkolnego („ zerówki”)

godz. 10.30 ( sala gimnastyczna) klasy III – Szkoła Podstawowa nr 11

godz. 11.30 (sala gimnastyczna) klasy I i II – Szkoła Podstawowa nr 11

Akcja ,,Ruch i rekreacja''

Utworzono dnia 13.06.2017

Miesiąc czerwiec to akcja: RUCH I REKREACJA - sposób na zdrowy tryb życia, gry i zabawy zespołowe, sport. Dzieci ze świetlicy szkolnej uwielbiają takie zajęcia, daje im to dużo radości, rozładowuje napięcia, tworzy pozytywną rywalizację i stwarza dobre relacje. 

 

czytaj dalej... na temat: Akcja ,,Ruch i rekreacja''

Czytanie w świetlicy

Utworzono dnia 13.06.2017

Zbliża sie koniec roku szkolnego. Postanowiłam zrobić podsumowanie pracy w akcji ,,Czytanie w świetlicy''. Wybrałyśmi ,,Mistrza'' i ,,Wicemistrza'' w czytaniu. Uczniowie z klas II i III czytali fragmenty bajki pt. ,,Franklin chce mieć zwierzątko'' aut. Bourgeois Paulette, Clark Brenda. Dzieci pięknie czytały - było dużo radości, lizaki i dyplomy. Mistrzem został Tomek Bakur z kl. III d. Wicemistrzem została Zosia Szczepanek z kl. III e. Bardzo nas ucieszyło duże zaangażowanie dzieci biorących udział w tej akcji.

czytaj dalej... na temat: Czytanie w świetlicy

KULTURA BEZPIECZEŃSTWA

Utworzono dnia 12.06.2017

Nasza szkoła, II Liceum Ogólnokształcące, uczestniczyła w programie edukacyjnym " Kultura bezpieczeństwa" organizowanym przez Państwową Inspekcję Pracy.  W związku z programem zorganizowaliśmy dla uczniów  zajęcia dotyczące przepisów prawa pracy oraz bezpieczeństwa i higieny pracy. Szkolnym koordynatorem programu była Pani psycholog Bernadetta Błaszkowska, której serdecznie dziękujemy.  

 

 

czytaj dalej... na temat: KULTURA BEZPIECZEŃSTWA

Ortograficzne Łamigłówki - finał

Utworzono dnia 12.06.2017

7 czerwca br. uczniowie z klasy 5b Julia Blok oraz z klasy 6d Oliwier Poglettke (jako laureaci etapu międzyszkolnego „Ortograficznych Łamigłówek”) wzięli udział w finale Wojewódzkiego Konkursu „Mistrz Ortograficznych Łamigłówek”, który odbył się w Gdańsku. Dzielnie stawili czoła niełatwej polskiej ortografii i wywalczyli 7 miejsce:) Serdecznie gratulujemy!!!

 

czytaj dalej... na temat: Ortograficzne Łamigłówki - finał

Międzyszkolny Turniej Interdyscyplinarny dla klas III

Utworzono dnia 11.06.2017

7 czerwca już po raz XI  odbył się w naszej szkole Międzyszkolny Turniej Interdyscyplinarny dla klas III. Z zadaniami z różnych obszarów edukacji wczesnoszkolnej zmagali się najzdolniejsi uczniowie wejherowskich szkół, a dzielnie dopingowali im ich kibice. Zwycięzcami turnieju zostali uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 8. II miejsce wywalczyła Szkoła Podstawowa Sióstr Zmartwychwstania Pańskiego, a na III miejscu uplasowała się nasza „Jedenastka”. Wszystkie drużyny otrzymały wspaniałe nagrody ufundowane przez Prezydenta Miasta, Dyrektora naszej szkoły,  Hurtownię Papierniczą "Alga" oraz Pizzerię "La Strada". Wszystkim serdecznie gratulujemy, dziękujemy za wspólną zabawę i zapraszamy za rok!

czytaj dalej... na temat: Międzyszkolny Turniej Interdyscyplinarny dla klas III

Sukces w konkursie literackim

Utworzono dnia 09.06.2017

Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w konkursie literackim  XI  Edycji Wojewódzkiego Konkursu pod patronatem Wojewody Pomorskiego Najpiękniejsze Zakątki Mojego Miasta - ocalmy od zapomnienia -  ,,Nowe w moim mieście". Wręczenie nagród odbyło się 09 czerwca 2017 r. w  Urzędzie   Wojewódzkim  w Gdańsku. Dyplomy i nagrody dla zwycięzców wręczył Wojewoda Pomorski Pan Dariusz Drelich. 
Gratulujemy  sukcesów:
Zofia Klimczuk- uczennica klasy V b   w kategorii poezja zdobyła I miejsce 
Mikołaj Krause- uczeń  klasy VI f w kategorii proza uzyskał III miejsce
Paweł Lesner z klasy IV b w kategorii poezja zdobył wyróżnienie 

 

czytaj dalej... na temat: Sukces w konkursie literackim

Mój smartfon – mój mały świat. Klikam z głową.

Utworzono dnia 09.06.2017

W środę 7 czerwca dla uczniów klas III SP odbyła się prelekcja, którą prowadziły przedstawicielki Urzędu Komunikacji Elektronicznej. Prelekcja dotyczyła uświadomienia uczniom jak bezpiecznie i świadomie korzystać z Internetu oraz jakie zagrożenia niesie za sobą „surfowanie”. Uczniowie obejrzeli film animowany, który przedstawiał konsekwencje zbyt częstego korzystania ze smartfonów w czasie wolnym. Przedstawicielki zaproponowały przedstawienie bohatera filmu w innej sytuacji niż pokazana w filmie. Dzieci miały narysować, co ciekawego można robić w czasie wolnym oprócz klikania na smartfonie. Na zakończenie każdy uczeń otrzymał dyplom i gadżet - „kciuk w górę”.

 

czytaj dalej... na temat: Mój smartfon – mój mały świat. Klikam z głową.

Mini projekt edukacyjny na lekcjach wiedzy o społeczeństwie „Budżet obywatelski ”

Utworzono dnia 08.06.2017

Uczniowie klas drugich gimnazjum brali udział w mini projekcie edukacyjnym dotyczącym  inicjatywy obywatelskiej.  Młodzież  miała  możliwość stworzenia projektów , które mogłyby zostać zrealizowane w Wejherowie. Działania  te  miały na celu zwiększenie zaangażowania  gimnazjalistów w życie społeczności lokalnej oraz budowanie wśród tej grupy świadomości obywatelskiej.  Pomysły młodych ludzi okazały się niezwykle ciekawe:

 

czytaj dalej... na temat: Mini projekt edukacyjny na lekcjach wiedzy o społeczeństwie „Budżet obywatelski ”

Bezpieczna przerwa - gry i zabawy!

Utworzono dnia 06.06.2017

Nasza szkoła w ramach akcji "Bezpieczna Przerwa" realizuje  w tym roku szkolnym liczne projekty. Uczniowie podczas przerwy mogą  aktywnie spędzać czas korzystając z wielu atrakcji. Bardzo dużo radości sprawiają gry stolikowe tj. "Chińczyk", "Młynek", "Kółko i krzyżyk" oraz "Warcaby" a także gry i zabawy w plenerze (boisko do gry w dwa ognie, "Chłop", "Klasy", możliwość korzystania z placu zabaw). Każdy uczeń na przerwie ma możliwość skorzystania z gier i "pogłówkowania". Cieszymy się, że pomysł cieszy się dużym powodzeniem! 

czytaj dalej... na temat: Bezpieczna przerwa - gry i zabawy!

Zegar

Kalendarium

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Sierpień 2017
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3

Imieniny

Zaloguj się do szkolnej poczty