Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

AKTUALNOŚCI, strona 2:

Uroczysty apel z okazji 100 rocznicy odzyskania niepodległości

Utworzono dnia 10.11.2018

08 listopada 2018 roku  uczniowie  i nauczyciele naszej szkoły  uczestniczyli w uroczystym apelu z okazji 100 rocznicy odzyskania niepodległości.  Apel nawiązywał do ważnych wydarzeń z  historii Polski. Po 123 latach Polska odzyskała niepodległość, a My- młodzi Polacy świętujemy teraz 100 rocznicę wolności naszego kraju.  Piękne piosenki patriotyczne wykonane przez chór szkolny wprowadziły nas w niezwykły okres dawnych lat.  

 

czytaj dalej... na temat: Uroczysty apel z okazji 100 rocznicy odzyskania niepodległości

Udział klasy 7b w wystawie ,, Oblicza niepodległej"

Utworzono dnia 10.11.2018
Uczniowie klasy 7b wraz z wychowawcą p. A.Lesner obejrzeli  niezwykłą wystawę z elementami audiowizualnymi przedstawiająca niezwykły okres międzywojenny  w Wejherowie.  Galerię obrazów i przedmiotów można poznać w wejherowskiej Filharmonii Kaszubskiej  zorganizowanej w ramach projektu „Oblicza Niepodległej”. Wystawa uzmysławia jak znaczący był okres odbudowy państwowości w historii Wejherowa. Razem z Teodorem Bolduanem przekonaliśmy się, że polskość i Kaszuby to nie tylko budynki, ale przede wszystkim kultura. W mieście ukazywały się dwa tytuły prasowe „Gazeta Kaszubska” oraz „Kleka”. Z inicjatywy burmistrza powstał także Teatr Kaszubski im. Hieronima Derdowskiego. Niezwykłą dumą i chlubą miasta stały się korty tenisowe. Powstało otwarte kąpielisko o rozmiarach olimpijskich. Dzięki tym inicjatywom Wejherowo stało się centrum kulturalnym i rekreacyjno-sportowym, znacznie wyróżniającym znacznie na tle innych nadmorskich miejscowości. Wystawa "Oblicza Niepodległej" stworzona została, aby pokazać jak barwne i żywe było ówczesne Wejherowo i życie jego mieszkańców.
 
czytaj dalej... na temat: Udział klasy 7b w wystawie ,, Oblicza niepodległej"

KONKURS!

Utworzono dnia 07.11.2018

SZKOŁA PODSTAWOWA NR  11  W  WEJHEROWIE  ZAPRASZA    UCZNIÓW KLAS IV-VIII I GIMNAZJUM  DO  UDZIAŁU W  KONKURSIE  NA  NAJPIĘKNIEJSZĄ  OZDOBĘ  BOŻONARODZENIOWĄ.

Prace konkursowe przekazane zostaną na świąteczny kiermasz charytatywny.

Termin składania prac: 05. 12. 2018 (środa).

Rozstrzygnięcie konkursu 07. 12. 2018 (piątek).

Szczegółowe informacje w załączonym regulaminie lub na stronie: zso2wejherowo.pl

 

czytaj dalej... na temat: KONKURS!

DRUGI TEST WIELKIEGO MARATONU CZYTELNICZEGO

Utworzono dnia 07.11.2018

Zapraszamy na drugi test Wielkiego Maratonu Czytelniczego. 

Spotykamy się w środę 14.11.2018 r.

Zbiórka przy czytelni o godzinie 8.25.

TEST DOTYCZY LEKTUR:

-dla uczniów klas II - III szkół podstawowych „Spotkacie nowych przyjaciół”

Cerasoli Anna, Wielkie odkrycie Bubal

 -dla uczniów klas IV - VI szkół podstawowych „Czytanie rozwija, czytanie wzbogaca”

Czerwińska-Rydel Anna, Zdobyć koronę. Opowieść o Jerzym Kukuczce

-dla uczniów klas VII i VIII szkół podstawowych i klas III gimnazjów „W lustrze książki”

Ryrych Katarzyna, Król

 

czytaj dalej... na temat: DRUGI TEST WIELKIEGO MARATONU CZYTELNICZEGO

Akcja „Rekord dla niepodległej”. Świętujemy razem 100-lecie odzyskanie niepodległości!

Utworzono dnia 06.11.2018

W piątek, 9 listopada 2018 r. o godz. 11:11, w ramach świętowania 100. rocznicy odzyskanie niepodległości przez Polskę, wspólnie zaśpiewamy 4-zwrotkowy hymn narodowy. Pamiętajcie, że tego dnia będzie obowiązywał strój galowy.

 
czytaj dalej... na temat: Akcja „Rekord dla niepodległej”. Świętujemy razem 100-lecie odzyskanie niepodległości!

BohaterON - włącz historię „Kartka dla powstańca”

Utworzono dnia 06.11.2018

W październiku 2018 r. uczniowie naszej szkoły pod kierunkiem p. Pauliny Romińskiej i p. Kamili Bielińskiej zapoznali się z projektem BohaterON – włącz historię. Ta ogólnopolska kampania o tematyce historycznej miała na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego poprzez wysyłanie im symbolicznych kartek. Jest to forma współczesnego patriotyzmu. Uczniowie po zapoznaniu się z tematyką powstańczą sami wyszukiwali Bohatera-Powstańca, do którego adresowali kartkę z podziękowaniami. Sylwetki Powstańców są dostępne na stronie https://bohateron.pl. Kartki pisali uczniowie klas 5C, 7B, 8A, 8B, 8C, 8D, 8E, 8F. W sumie wysłaliśmy ponad 100 kartek. Wejherowska jedenastka wzięła pierwszy raz udział w tej akcji, ale na pewno nie ostatni.

 

czytaj dalej... na temat: BohaterON - włącz historię „Kartka dla powstańca”

"Nowe przygody Smoka Wawelskiego"

Utworzono dnia 06.11.2018

W środę (31 października) klasy zerowe gościły w klasie teatr objazdowy z przedstawieniem "Nowe przygody Smoka Wawelskiego". Aktorzy w humorystyczny i przystępny sposób przybliżyli dzieciom nie tylko legendę o Smoku Wawelskim ale też legendy z rejonu Sandomierza, Warszawy, Puław oraz Gdańska. Dzieciom bardzo podobał się występ. Żywo reagowały na grę aktorów i nagrodziły całość gromkimi brawami. 

 

czytaj dalej... na temat: "Nowe przygody Smoka Wawelskiego"

„Do wyższych rzeczy zostałem stworzony…”

Utworzono dnia 06.11.2018

Uczniowie naszej szkoły brali udział w  rysunkowym konkursie  pt: „Do wyższych rzeczy zostałem stworzony…”, który włączył nas w obchody 450 rocznicy śmierci Stanisława Kostki. Prace czterech osób zakwalifikowano do dalszego etapu diecezjalnego.

 

 

Aleksandra Płotka   I b

Wiktoria Rozwadowska III c

Ksawery Jelonek   III b

Paweł Cholcha   I c

Gratulujemy !!!

 

czytaj dalej... na temat: „Do wyższych rzeczy zostałem stworzony…”

Złote dziewczyny

Utworzono dnia 05.11.2018

Dnia 30 października 2018 r. odbyły się miejskie zawody w tenisie stołowym wśród dzieci z rocznika 2006 i młodszych. Nasze zawodniczki: Sandra Brychcy oraz Daria Tomaszewska wywalczyły złote medale i awansowały do następnego szczebla, powiatowego. Zawody odbędą się 05.11.18 w Rumi. Chłopcy- Bartosz Wasilewski, Łukasz Przekwas i Mateusz Kleczko zdobyli drugie miejsce i srebrne medale. Wszystkim gratulujemy i trzymamy kciuki za dziewczyny.

 

czytaj dalej... na temat: Złote dziewczyny

Spotkanie z teatrem

Utworzono dnia 05.11.2018

Dnia 31 października klasa 8 d wraz z Panią Anetą Dziechciowską oraz Izabela Sikora odbyła wycieczkę do Teatru Szekspirowskiego w Gdańsku. Zajęcia odbywały się częściowo w języku angielskim. Uczniowie poznali historię powstania teatru oraz  jego specyfikę. Gdański Teatr Szekspirowski powstał w miejscu, gdzie w XVII wieku funkcjonował budynek Szkoły Fechtunku – pierwszy publiczny teatr ówczesnej Rzeczypospolitej. Wyposażony w scenę typu elżbietańskiego i podobny do licznych teatrów angielskich epoki Elżbiety I, służył on zarówno do ćwiczeń i zawodów szermierczych, jak i do wystawiania przedstawień. Do gdańskiego teatru przyjeżdżali regularnie m.in. wędrowni aktorzy angielscy, by wystawiać w Gdańsku sztuki angielskich dramaturgów – a wśród nich Szekspira. Uczniowie mogli obejrzeć zaplecze teatru, wejść na scenę, zwiedzić budynek z zewnątrz oraz wysłuchać ciekawych opowieści Pani przewodnik.

 

czytaj dalej... na temat: Spotkanie z teatrem

Zegar

Kalendarium

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Listopad 2018
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2

Imieniny

Zaloguj się do szkolnej poczty