Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

AKTUALNOŚCI, strona 2:

Świetlica szkolna

Utworzono dnia 19.06.2018

Bezpiecznych wakacji życzy kolorowa świetlica. 

Zapraszamy w nowym roku szkolnym.

czytaj dalej... na temat: Świetlica szkolna

Zakończenie XII edycji projektu edukacyjnego „Radość czytania”

Utworzono dnia 19.06.2018

Zakończyła się XII edycja projektu edukacyjnego ,,Radość czytania”. Czytanie książek młodszym kolegom i koleżankom uczy ich myślenia,  wzbogaca słownictwo, rozwija wyobraźnię oraz postrzeganie świata. Serdecznie dziękujemy uczniom, którzy włączyli się do projektu  i zapraszamy wszystkich chętnych do czytania swoim młodszym kolegom w przyszłym roku szkolnym.

 

czytaj dalej... na temat: Zakończenie XII edycji projektu edukacyjnego „Radość czytania”

NAJŁADNIEJSZY ZESZYT

Utworzono dnia 17.06.2018

Uczniowie klas I-III naszej szkoły wzięli udział w szkolnym konkursie na najładniejszy zeszyt zorganizowanym w ramach programu „Szkoła na miarę ucznia z dysleksją”. Zeszyty były oceniane przez trzyosobową komisję m.in. pod kątem estetyki pisma, podkreśleń i wyróżnień tekstów oraz ogólnego wrażenia. Dziękujemy za udział w konkursie i gratulujemy laureatom.

 Zwycięzcy:

KLASY I - Julia Jeżewska z klasy I b

KLASY II - Monika Szwarc z klasy II a

KLASY III - Klaudia Czaja z klasy III b

 

 

czytaj dalej... na temat: NAJŁADNIEJSZY ZESZYT

WYCIECZKA DO TORUNIA

Utworzono dnia 17.06.2018

Dnia 14 czerwca uczniowie klasy III b i III g pojechali na całodniową wycieczkę do Torunia. To nadwiślańskie miasto cieszy się ogromną popularnością wśród turystów. Nas również nie mogło tam zabraknąć. Wypiekaliśmy własne ozdobne pierniki w „Muzeum Piernika”, uczestniczyliśmy w seansie w Planetarium na temat osiągnięć Mikołaja Kopernika oraz zwiedzaliśmy z przewodnikiem zabytki Starego Miasta. Nie obyło się bez relaksu w postaci przepysznych lodów i zakupu pamiątek. Na pewno będziemy mile wspominać ten wspólny wyjazd.

 

czytaj dalej... na temat: WYCIECZKA DO TORUNIA

XI MIĘDZYSZKOLNE ZAWODY SPORTOWE W „DWA OGNIE” DLA UCZNIÓW KLAS III SZKÓŁ PODSTAWOWYCH

Utworzono dnia 16.06.2018

Dnia 15 czerwca 2018 r. o godzinie 9.00 rozpoczęły się XI Międzyszkolne Zawody Sportowe w „Dwa ognie”. Po uroczystym otwarciu turnieju przez Dyrektor szkoły p. Wioletę Podolską oraz reprezentanta Urzędu Miasta Wejherowa - zastępcy prezydenta - p. Arkadiusza Kraszkiewicza zaczęły się zmagania sportowe. Do tegorocznego turnieju przystąpiły cztery drużyny: ZIELONI ze Szkoły Podstawowej Nr 6; OGNISTA ÓSEMKA – Szkoła Podstawowa Nr 8; MŁODZI TYTANI – Szkoła Podstawowa Nr 9 oraz gospodarze, czyli CZERWONE DIABŁY. Drużyny grały w systemie „każdy z każdym”. Mistrzem zostały CZERWONE DIABŁY (SP11), miejsce drugie zajęła OGNISTA ÓSEMKA (SP8) , miejsce trzecie przypadło MŁODYM TYTANOM (SP9). Zawodom, rozgrywanym w duchu idei "fair play", towarzyszyła radosna atmosfera. Była to wspaniała impreza, integrująca uczniów z różnych szkół. 

 

 

czytaj dalej... na temat: XI MIĘDZYSZKOLNE ZAWODY SPORTOWE W „DWA OGNIE” DLA UCZNIÓW KLAS III SZKÓŁ PODSTAWOWYCH

Wolontariusze w schronisku dla zwierząt w Dąbrówce

Utworzono dnia 16.06.2018

Wolontariusze z naszej szkoły 13.06. odwiedzili zwierzaki ze schroniska w Dąbrówce. Celem było zawiezienie prowiantu zebranego przez Samorząd Uczniowski klas I-III oraz wyprowadzenie pupili na spacer.Akcja udała się w 100%. W sumie udało się zabrać na spacer 25 piesków. To kolejna charytatywna i ciesząca się powodzeniem akcja SU i Szkolnego Koła Wolontariatu.

 

czytaj dalej... na temat: Wolontariusze w schronisku dla zwierząt w Dąbrówce

Sukces Oliwii Lejman i Julii Klaus

Utworzono dnia 14.06.2018

Sukces Oliwii Lejman i Julii Klaus w Powiatowym Konkursie z okazji obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości „100 lat minęło”. 13 maja w Sali Konferencyjnej Starostwa Powiatowego zostały rozdane nagrody konkursu okazji obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości „100 lat minęło”, nad którym szczególny patronat objął Starosta Powiatu Wejherowskiego Pani Gabriela Lisisus. Podczas uroczystości uhonorowano laureatów w kategorii literatura, fotografia i plastyka. Nasze uczennice odniosły w literackiej odsłonie tego konkursu wielki sukces. Oliwia Lejman uczennica klasy 3B naszego gimnazjum zdobyła I nagrodę w kategorii poezja za cykl wierszy oraz II miejsce w kategorii proza za opowiadanie pt. „Szkice z przeszłości”. Julia Klaus z klasy 3A za opowiadanie pt. „Na niewielkiej stacji zatrzymał się pociąg” otrzymała III nagrodę. Ich prace zostały opublikowane w almanachu pokonkursowym „Mała Ojczyzna – bohaterem literackim – 100 lat minęło”.

 

 

czytaj dalej... na temat: Sukces Oliwii Lejman i Julii Klaus

Rozstrzygnięcie konkursu "Ortograficzne Łamigłówki"

Utworzono dnia 13.06.2018

Jak co roku, w maju uczniowie z trzech wejherowskich szkół ( ze SP nr 11, SP nr 8, SP nr 6) oraz z dwóch szkół z Rumi ( SP nr 9 oraz Szkoła Podstawowa Sióstr Salezjanek) wzięli udział w międzyszkolnym konkursie "Ortograficzne Łamigłówki" dla kl. IV – VII i „Ortograficzne Łamigłówki. Pierwsze Kroki” dla kl. I- III. Uczniowie przez 60 minut „łamali swoje głowy” i rozwiązywali niełatwe ortograficzne zadania.
W poniedziałek 11 czerwca nastąpiło uroczyste wręczenie nagród oraz dyplomów dla wszystkich uczestników konkursu. Wszystkim serdecznie dziękujemy i gratulujemy laureatom.

Klasy I - III

I miejsce

Dominka L. – Szkoła Podstawowa Sióstr Salezjanek w Rumi

II miejsce ex aequo

Maja Basoń – Szkoła Podstawowa nr 11 w Wejherowie

Nikola Ś. – Szkoła Podstawowa nr 9 w Rumi

III miejsce

Nadia K. – Szkoła Podstawowa nr 9 w Rumi

Klasy IV – VII

I miejsce

Barbara W. – Szkoła Podstawowa Sióstr Salezjanek w Rumi

II miejsce

Nadia E. – Szkoła Podstawowa Sióstr Salezjanek w Rumi

III miejsce ex aequo

Katarzyna R. – Szkoła Podstawowa nr 6 w Wejherowie

Agnieszka F. – Szkoła Podstawowa Sióstr Salezjanek w Rumi

 

 
czytaj dalej... na temat: Rozstrzygnięcie konkursu "Ortograficzne Łamigłówki"

OGÓLNOPOLSKI KONKURS Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO MELTING POT

Utworzono dnia 12.06.2018
Nadeszły wyniki Ogólnopolskiego konkursu z języka angielskiego Melting Pot 2018.Nasza szkoła prezentuje się  następująco:
Klasy pierwsze:
II miejsce Jakub Miller
V miejsce Oliwier Rank
V miejsce Miłosz Zawiślak
VI miejsce Bartłomiej Królak
VI miejsce Szymon Siedlecki
Klasy drugie:
Bartosz  Choszcz -najlepszy wynik w szkole
Klasy trzecie:
Jakub Ćwikła -najlepszy wynik w szkole
Klasy czwarte:
V miejsce -Alex Kozłowski
V miejsce -Joanna Rakowska
Klasy piąte:
VI miejsce Piotr Grzenkowicz
Klasy szóste:
I miejsce Jowita Jeka
 
czytaj dalej... na temat: OGÓLNOPOLSKI KONKURS Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO MELTING POT

wycieczka do Warszawy

Utworzono dnia 11.06.2018

Uczniowie klasy VI b i VI d  wraz z nauczycielkami Agnieszką Lesner, Anitą Krystkiewicz oraz Wandą Kubiaczyk uczestniczyli w dwudniowej wycieczce do Warszawy w dniach 07-08 czerwca 2018 roku.  Zwiedzanie rozpoczęliśmy od Grobu Nieznanego Żołnierza, następnie udaliśmy się do Zamku Królewskiego. Tam z przewodnikiem poznawaliśmy uroki pięknych komnat, rekwizytów, obrazów i rzeźb. Ogromne  wrażenia  robiły złocenia, które zadziwiały wszystkich uczestników. Później udaliśmy  się do Łazienek Królewskich. Tam spacerowaliśmy i podziwialiśmy uroki natury.  Wspaniałą atrakcją była wizyta w sejmie. Na zaproszenie posła Kazimierza Plocke mogliśmy uczestniczyć w obradach i zwiedzać obiekt. Pan Poseł serdecznie nas przywitał, oprowadził, a także odpowiadał na nasze pytania. Bardzo  podobały mu się pytania Huberta i Oliwiera.  Na koniec otrzymaliśmy prezenty- smycz, ołówek i zakładkę z logo Polski. Na koniec zwiedzaliśmy stadion PGE Narodowy. 

 

czytaj dalej... na temat: wycieczka do Warszawy

Zegar

Kalendarium

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Lipiec 2018
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5

Imieniny

Zaloguj się do szkolnej poczty