Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

AKTUALNOŚCI, strona 2:

Chłopcy z Placu Broni

Utworzono dnia 22.12.2018

Oto krótka fotorelacja z wyjazdu trzech klas piątych na musical ,,Chłopcy z Placu Broni”. Aktorzy Stowarzyszenia teatralnego Ingenium zaskoczyli nas niezwykle interesującą grą aktorską. Trzeba przyznać, że reżyser musicalu zadbał o każdy szczegół sztuki. Scenografia przygotowana z wielkim rozmachem uzupełniana była poprzez odpowiednio dobraną muzykę i charakteryzację. W naszych myślach wciąż pozostaje najmłodszy chyba aktor na scenie- Hubert, który wcielił się w postać  Nemeczka- głównego bohatera lektury szkolnej. Już dziś wiemy, że chcielibyśmy wziąć udział w kolejnych takich wydarzeniach. Jest to bardzo ciekawy sposób na utrwalenie treści powieści, oraz idealny sposób na spędzenie czasu obcując ze sztuką.

 

czytaj dalej... na temat: Chłopcy z Placu Broni

Warsztaty artystyczne w ramach zajęć z języka kaszubskiego

Utworzono dnia 22.12.2018

W ostatnim tygodniu zajęć lekcyjnych dzieci i młodzież naszej szkoły ucząca się języka kaszubskiego,  wybrała się wraz z opiekunem do pobliskiego muzeum, aby stworzyć kaszubskie kartki świąteczne wykorzystując do tego nowoczesne, regionalne wzornictwo. Po krótkim instruktażu przystąpiliśmy do wykonywania kolejnych elementów naszych kartek pocztowych. Potem wystarczyło już ułożyć kaszubskojęzyczne życzenia i sprawić tym radość najbliższym. Okazało się także, że czekał na nas prawdziwy Gwiazdor z dôrënkama! Liczymy na to, że w najbliższym czasie właśnie na takich aktywnościach będziemy spędzać zajęcia z języka regionalnego. Będziemy Was o tym informować!

 

czytaj dalej... na temat: Warsztaty artystyczne w ramach zajęć z języka kaszubskiego

Nocowanie w szkole

Utworzono dnia 22.12.2018

Uczniowie trzech klas piątych niedawno wraz ze swoimi wychowawcami zorganizowali nocowanie w szkole. Po zakwaterowaniu we wcześniej przygotowanych salach lekcyjnych, zamówiliśmy pizzę, po czym mogliśmy ją wspólnie zjeść. Byliśmy tak głodni, że do rana musiały nam wystarczyć zapasy jedzenia przyniesione z domu. Podczas różnych aktywności fizycznych i umysłowych był także czas na zorganizowanie zawodów w wyścigach śpiworowych. Niestety, nie ustaliliśmy jednego wygranego. Czołgaliśmy się łeb w łeb. Po wspólnym oglądaniu filmu do późnych godzin nocnych przyszedł czas na sen. Ten jednak szybko się zakończył i od wczesnego ranka uprzątnęliśmy sale, podziękowaliśmy wychowawcom za inicjatywę i rozeszliśmy się do domów. To wydarzenie na długo pozostanie w naszej pamięci.

 

czytaj dalej... na temat: Nocowanie w szkole

Sukces naszych uczennic

Utworzono dnia 20.12.2018

Uczennice, Jowita Jeka z klasy 7b oraz Weronika Lemke z klasy 8c, zakwalifikowały się do ostatniego etapu Wojewódzkiego Konkursu Języka Polskiego dla uczniów szkół podstawowych. Opiekunami uczennic są Panie: Agnieszka Lesner i Violetta Czajka. Gratulujemy i trzymamy kciuki na kolejnym etapie konkursu. 

 

czytaj dalej... na temat: Sukces naszych uczennic

Red Riding Hood - czyli czerwony kapturek po angielsku

Utworzono dnia 20.12.2018

W przedświąteczny czwartek uczniowie klas czwartych oraz piątych przygotowali przedstawienie dla dzieci z zerówek. Był to czerwony kapturek po angielsku. Mali widzowie oglądali z zainteresowaniem, a występ był urozmaicony o piosenki świąteczne. Na zakończenie było wiele śmiechu i zabawy przy tańcu Mikołaja. 

 

czytaj dalej... na temat: Red Riding Hood - czyli czerwony kapturek po angielsku

Laureaci i finalista IX Wojewódzkiego Konkursu Historycznego „Historia regionalna –Grudzień 70”

Utworzono dnia 18.12.2018

Dnia 14 grudnia 2018 r. odbył się  etap wojewódzki IX  Wojewódzkiego  Konkursu Historycznego „Historia regionalna –Grudzień 70” w sali posiedzeń Sejmiku Samorządowego Województwa Pomorskiego, w którym wyłoniono 5 laureatów i 10 finalistów.  Konkurs został zapisany w Wojewódzkim Kalendarzu Imprez 2018/2019 Kuratorium Oświaty w  Gdańsku. Przedmiotem  konkursu było poznanie genezy, przebiegu i skutków Rewolty Grudniowej na Wybrzeżu Gdańskim w 1970 r. Uczniowie naszej szkoły odnieśli wielki  sukces uzyskując tytuł laureatów  i finalisty konkursu. Do konkursu zostali przygotowani pod kierunkiem nauczyciela historii Pauliny Romińskiej.

Filip Neugebauer z klasy 3 A gimnazjum  – II miejsce (  tytuł laureata)

Kamil Popowski z klasy 3 B gimnazjum – IV miejsce (tytuł laureata)

Tomasz Dmowski z klasy 3A gimnazjum – uzyskał tytuł finalisty.

 

czytaj dalej... na temat: Laureaci i finalista IX Wojewódzkiego Konkursu Historycznego „Historia regionalna –Grudzień 70”

Konkurs ,,Gwiazdka tuż, tuż..."

Utworzono dnia 18.12.2018

To już XXV edycja Pomorskiego Konkursu Plastyczno- Literackiego ,,Gwiazdka tuż, tuż...” Organizatorem konkursu jest Powiatowy Zespół Placówek Oświatowo-Wychowawczych w Wejherowie. Konkurs plastyczno-literacki o tematyce bożonarodzeniowej cieszy się ogromną popularnością wśród dzieci i młodzieży od wielu latW tym roku nadesłano około 2029 prac w kategorii: kartka świąteczna, grafika komputerowa, szopka i praca literacka z podziałem na prozę i poezję, z czego nagrodzonych została rekordowa liczba dzieci i młodzieży, bo aż 225. Uczniowie naszej szkoły, jak co roku, chętnie uczestniczą w tym konkursie i zdobywają wysokie miejsca. Dziękujemy serdecznie za reprezentowanie szkoły w środowisku lokalnym. Jesteśmy dumni z naszych wychowanków.

 

czytaj dalej... na temat: Konkurs ,,Gwiazdka tuż, tuż..."

Szaliki dla bezdomnych

Utworzono dnia 18.12.2018

Caritas Archidiecezji Gdańskiej od wielu lat, 24 grudnia zaprasza do Sopotu osoby potrzebujące, samotne i bezdomne na wspólną Wigilię. Z tej okazji, dzięki zaangażowaniu wolontariuszy, zawsze coś dla nich przygotowuje... W tym roku będą to WŁASNORĘCZNIE wydziergane szaliki :) Bardzo się cieszymy, że jako uczniowie wraz z rodzicami mogliśmy wziąć udział w akcji. Dzięki zaangażowaniu wielu osób, z naszej szkoły do Sopotu pojechało 35 szalików! Każdy z nich piękny, półtorametrowy, a przede wszystkim ciepły. Mamy nadzieję, że sprawią radość tym, którzy je otrzymają!

 

czytaj dalej... na temat: Szaliki dla bezdomnych

Młodzi chorym!

Utworzono dnia 18.12.2018

W ubiegłą sobotę (15.12), jako wolontariusze Szkolnego Koła Caritas wybraliśmy się wraz z księżmi Marcinem i Krzysztofem odwiedzić chorych. Podczas spotkania parafianie przyjmowali Komunię Świętą, a my jako ''Mikołajowie" obdarowywaliśmy ich paczkami oraz krótko się pomodliliśmy. Przekazaliśmy też okolicznościowy list od księdza proboszcza. Widać było jaką radość sprawiła parafianom nasza wizyta. Krótka rozmowa z nimi i ich uśmiechy sprawiały, że robiło nam się cieplej na sercu. Z miłą chęcią odwiedzalibyśmy ich regularnie…

 

czytaj dalej... na temat: Młodzi chorym!

Zegar

Kalendarium

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Styczeń 2019
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3

Imieniny

Zaloguj się do szkolnej poczty