Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

AKTUALNOŚCI, strona 2:

Złote chłopaki z „ Jedenastki”

Utworzono dnia 21.05.2018

Dnia 18 maja 2018r. reprezentacja SP 11 w składzie: Bartosz Wasilewski, Aleksander Kenner, Konrad Koss, Krzysztof Kas, Hubert Bornowski, Kacper Ptak kolejny raz niepokonana w Powiatowych Igrzyskach Dzieci. Drużyna w czwórboju zdobyła 905 punktów i z dużą przewagą nad pozostałymi uczestnikami wywalczyła po raz pierwszy w historii szkoły awans do finałów wojewódzkich, które odbędą się 30.05.2018 w Gdańsku.

 

czytaj dalej... na temat: Złote chłopaki z „ Jedenastki”

Wycieczka do Wrocławia i Kotliny Kłodzkiej

Utworzono dnia 21.05.2018

W dniach 16.05 - 18.05.18r. Klasy 7b i 7d były na wycieczce we Wrocławiu i Kotlinie Kłodzkiej pod opieką I.Sikora, A.Krystkiewicz i W.Kubiaczyk. Uczniowie mieli okazję zwiedzić:

  • ważne miejsca we Wrocławiu, tj.: wieża widokowa Sky Tower ( 200m npm), Rynek, Ostrów Tumski, Panorama Racławicka, przejazd kolejką linową -Polinka;

  • podziemne miasto Hitlera w Osówce ( Góry Sowie);

  • Szczeliniec i Błędne Skały w Górach Stołowych;

  • Kaplicę Czaszek w Czermnej.

Wycieczka była udana- bardzo ciekawa, pełna różnych przygód i atrakcji. Uczniom najbardziej podobało się chodzenie po labiryncie w Błędnych Skałach oraz...noclegi.

 

czytaj dalej... na temat: Wycieczka do Wrocławia i Kotliny Kłodzkiej

Pasowanie na czytelnika

Utworzono dnia 18.05.2018

„My, uczniowie pierwszej klasy Tobie, Książko, przyrzekamy, że szanować Cię będziemy, krzywdy zrobić Ci nie damy. Obowiązków czytelnika będziemy przestrzegać pilnie i z Twych rad i Twych mądrości korzystać od dziś usilnie.’’ Pierwszaki są już oficjalnie czytelnikami biblioteki szkolnej. W kwietniu uczniowie klas pierwszych wraz z wychowawcami odwiedzili bibliotekę szkolną. Dzieci miały okazję porozmawiać o zbiorach bibliotecznych, zobaczyć, co niezwykłego kryje w sobie biblioteka. Maluchy obejrzały najciekawsze wydania książkowe oraz najbardziej interesujące zbiory z kategorii „media”.

 

czytaj dalej... na temat: Pasowanie na czytelnika

III miejsce w konkursie ,,Baśnie znane i nieznane"

Utworzono dnia 18.05.2018
Uczniowie klasy IV g uczestniczyli w IV Miejskim  Konkursie  Czytelniczym ,, Baśnie znane i nieznane" i wywalczyli miejsce na podium- zajęli III miejsce.  Uroczystość rozpoczęła się od oficjalnego przywitania uczestników i opiekunów przez organizatorów-  Dyrekcję  i  Nauczycieli Szkoły Podstawowej nr 9. W czasie konkursu  dobrej zabawy i otwartej, wzajemnej współpracy życzył specjalny gość,  Pan Arkadiusz Kraszkiewicz, Zastępca Prezydenta Wejherowa. Uczestnikami konkursu  z naszej szkoły była trzyosobowa drużyna- Oliwia Goyke, Agata Szymańska oraz Zuzanna Ryszowska. Zawodników dopingowali rówieśnicy w składzie: Weronika Czulińska, Mateusz Tarnowski, Jakub Ochnio i Norbert Lemke.  
 
czytaj dalej... na temat: III miejsce w konkursie ,,Baśnie znane i nieznane"

SZYMON KĘDZIOR NAJLEPSZYM SKOCZKIEM W DAL W POWIECIE !!!

Utworzono dnia 17.05.2018

Dnia 15 maja 2018r na stadionie w Cetniewie odbyły się Mistrzostwa Powiatu Wejherowskiego w Lekkiejatletyce. Jeden z naszych reprezentantów, uczeń klasy 3b gimnazjum, Szymon Kędzior swoim skokiem o długości 5,63m zapewnił sobie złoty medal oraz wejście do zawodów wojewódzkich, które odbędą się 23 maja w Słupsku. Serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia w kolejnym etapie!!!

 

czytaj dalej... na temat: SZYMON KĘDZIOR NAJLEPSZYM SKOCZKIEM W DAL W POWIECIE !!!

Wizyta w Państwowej Straży Pożarnej

Utworzono dnia 17.05.2018

7 maja 2018r. klasa 1a oraz 1d wybrały się na wycieczkę do Państwowej Straży Pożarnej, aby poznać tajniki pracy strażaków. W trakcie spotkania strażacy zaznajomili dzieci z ciekawostkami związanymi z ich pracą zawodową, przestrzeganiem zakazów, zachowaniem bezpieczeństwa w czasie: pożaru, burzy oraz wypadku. Dzieci dowiedziały się w jakich okolicznościach można wzywać straż pożarną, że strażacy nie tylko gaszą pożary, ale również są wzywani do różnych wypadków nie tylko  samochodowych. Jak zawsze największe zainteresowanie wzbudziły wozy strażackie. Dzieci mogły je z bliska oglądać oraz podziwiać wyposażenie, jakim dysponują podczas swojej ciężkiej i odpowiedzialnej pracy strażacy. Następnie dzieci zwiedziły stanowisko kierowania, w którym odbierane są zgłoszenia o pożarach lub wypadkach.

 

czytaj dalej... na temat: Wizyta w Państwowej Straży Pożarnej

Międzyszkolny konkurs matematyczny klas 3. Mamy I miejsce!

Utworzono dnia 13.05.2018

10 maja w Szkole Podstawowej nr 8 w Wejherowie odbył się Międzyszkolny konkurs matematyczny "Mistrz Matematyki 2017/2018". Konkurs przebiegał w dwóch etapach: szkolnym i międzyszkolnym. W konkursie naszą szkołę reprezentowali uczniowie 3d - Zuzanna Hasske i 3e - Jakub Ćwikła, Oliwier Giers. 

Miejsce I i tytuł "Mistrza Matematyki" zdobył uczeń 3e Jakub Ćwikła!

Zwycięzcy i uczestnikom którzy również dzielnie walczyli, serdecznie gratulujemy!

 

czytaj dalej... na temat: Międzyszkolny konkurs matematyczny klas 3. Mamy I miejsce!

REKRUTACJA

Utworzono dnia 13.05.2018

Wymiana polsko-rosyjska skierowana do uczniów kl.VI, VII SP i II GM. Zgłoszenia przyjmują p. P. Romińska i p. A. Dziechciowska do środy. Spotkanie z osobami chętnym w piątek na 5 godz. lekcyjnej. 

Zapraszamy

czytaj dalej... na temat: REKRUTACJA

WIELKI MARATON CZYTELNICZY TEST MAJOWY (ostatni)

Utworzono dnia 11.05.2018

Ósme spotkanie uczestników Wielkiego Maratonu Czytelniczego 2017/2018 odbędzie się dnia 17.05.2018 r. (czwartek). Zbiórka o godzinie 14.00 w czytelni. 

 

Sprawdzamy znajomość lektur:

· WMC dla klas 2 -3 szkół podstawowych  - Spotkacie nowych  przyjaciół – Edycja VI Barbara Kosmowska - Niezłe ziółko

 

· WMC dla klas 4 - 6 szkół podstawowych - Czytanie rozwija, czytanie wzbogaca - Edycja IX Antoni F. Ossendowski - Skarb Wysp Andamańskich

 

· WMC dla klas 7 szkół podstawowych i gimnazjów - W lustrze książki – Edycja VII J.R.R. Tolkien – Wyprawa [ Władca Pierścieni – część I]

(tłum. Maria Skibniewska)

 

Do zobaczenia!

 

czytaj dalej... na temat: WIELKI MARATON CZYTELNICZY TEST MAJOWY (ostatni)

Uczniowie naszej szkoły brali udział w prelekcji o bezdomnych zwierzętach.

Utworzono dnia 11.05.2018

Uczniowie naszej szkoły zostali zaproszeni na lekcje  poprowadzoną przez panią Annę Szczepaniak ze Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt OTOZ Animals w Dąbrówce. Zajęcia dotyczyły edukacji prozwierzęcej. Pani Anna   opowiedziała  o pracy w schronisku oraz możliwości adopcji zwierząt. Zachęcała dzieci do odwiedzenia schroniska w Dąbrówce. W prelekcji brali udział uczniowie klasy  IV b oraz V a   pod opieką  pani  Dobrosławy Jóskowskiej, Moniki Sitko oraz Pauliny Romińskiej.

 

czytaj dalej... na temat: Uczniowie naszej szkoły brali udział w prelekcji o bezdomnych zwierzętach.

Zegar

Kalendarium

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Maj 2018
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
30 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3

Imieniny

Zaloguj się do szkolnej poczty